Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)

Príspevok v téme: Nakup potravin z Rakuska (Hainburg a ine)
traktorista

Dobry den,

Kedze opovrhujem slovenskymi predajcami masa, kedze je to extremne nebezpecne pre zdravie, a SOI tento dolezity fakt absolutne ignoruje a tym padom aktivne a umyselne hazarduje so zdravym slovenskych obcanov. Tak sa pytam:

Kde nakupujete maso v Rakusku?

Prave som hladal a nasiel velmi vzacne informacie, kde nakupit kvalitne a zaroven lacne (ale toto nie je podstatne) potraviny, maso, syry, mlieko a zeleninu a ovocie a ine veci z Rakuska, hainburgu, mozno aj kittsee a wolfsburgu a podobne okolie ale aj dalej na zapad, popripade madarsko, gyor a ine podobne mesta mimo bratislavy (blavy).

Dovod preco pisem takto retardovane je ten, ze chcem aby co najvacsi pocet ludi naslo tuto temu cez google (cim viac slov, tym lepsie, SEO) a tym dat najavo slovenskym (kvazi)podnikatelom a slovenskej SOI, ze su absolutne postradatelni ;) (helou bičíz)
Sa este uvidi, z coho budete zit, ak u vas nenakupim!

A este jedna vec, DAKUJEM LAHOSTAJNYM SLOVAKOV, CO KASLU NA SVOJE ZDRAVIE A TYM PADOM SA AKTIVNE(!) PODIELAJU NA OHROZOVANI ZDRAVIA NELAHOSTAJNYM SLOVAKOM!!

Este raz, DAKUJEM vam, číp bičíz!
Si dajte na veceru tie granule co mate v pivnici po panelakoch...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Cize k teme:
Spar v Hainburgu:
vyborne bezlaktozove produkty, cena v pohode, celkom dobra zelenina. Moznost tankovania (kvalitnejsieho paliva!) o 7-10 centov lacnejsie ako v bratislave (benzin).
Merkur:
Tu som este nebol, avsak pocul som ze maju vyborne maso a celkovo najvacsi vyber. Ten by sa mal nachadzat v Pandorfe.

Ma niekto nejake ine skusenosti, kde nakupit zdravie neohrozujuce potraviny ?

Danke!

vsevedka

jankaaaaaaaaa, chcem vysvetlit tu coca-colu: je u nas ina ako vsade na svete a to v tom, ze cola predavava v cz, a, usa a pod. ma ako sladidlo pouzite repny cukor, avsak u nas kukuricny a to preto, ze je lacnejsi (nikde inde by to koncernu coly nepreslo, ale v sk to zdovodnili tym, ze tu je technologia a stroje prisposobene na vyrobu izoglukanov, t.j. -zdroj spominana kukurica, samozrejme je to zamerne, perfektne na tom zarabaju a vsade inde vo svete su technologie prisposobene na repny cukor..)

vychodna europa, sk nevynimajuc sme len akesi smetisko, kde sa da predat potravinovy, ale i iny "odpad", ktory by vyspele krajiny nikdy neprijali

Weva

Mas uplnu pravdu, ze nie kazdy si to moze dovolit. Ja budujem na rodine - oboma smermi. Babicku napriklad co by zila z dochodku dotujeme vsetci a nakupujeme jej jedlo, varime... a krpcovi co mam v brusku sa snazim dat to naj co viem. Nie kazda rodina tak funguje... nemam riesenie na vsetko.

Tu skor riesim, ze vela ludi je totalne lahostajnych k tomu co jedia, najma nech je to lacne a VELA... a ked s nimi o tom chces hovorit poslu Ta do teplych krajin,ze rozdiel v kvalite nie je, len Ty si ochotny a blby platit viac za to iste.

Weva

Podla mna sa neda verit vsetkemu, ale aspon cast pravdy na tom BIO bude, ze ak su kontroly tak si certifikovane firmy podfuky len tak nedovolia... Ano, je to ta ista atmosfera, ale nie je jedno, ci sa kravy ktorych maso jest mlieko pijes pasu par metrov od dialnice, alebo je stanovene ako daleko. Alebo ci ich je na istu plochu 15 alebo 55... Rovnako ci kurence behaju vonku a maju kvalitnu stravu a zabijaju sa v urcitom veku, alebo si s prepacenim seru na hlavy v klietkach, slnko a pohyb nikdy nezazili a su umelo nadopovane aby dosiahli zelanu vahu a smyk - idu pod noz...

A rovnako ide o cerstvost a konzervacne latky. Niekto si neda namahu citat co za svinstva je v produktoch, je tak pohodlne mat nieco co v chladnicke mozes nechat tyzdne a zjest neskor... to ze je to plne konzervacnych latok ludom nedocvakne? Ze to ovocie, co jedia bolo otrhane v Kenyi ci kde este zelene, letelo a bolo umelo dozrievane pri preprave v specialnej atmosfere, je postrekovane a zavoskovane ktovie cim?

Netreba verit vsetkemu, ale ani mavnut rukou ze vsetko je rovnake svinstvo a kupovat to najlacnejsie...

jankaaaaaaaaa

slnecnica: oznacenie bio znamena ze potraviny boli vypestovane na ekologickom polnohospodarstve.
neviem o akom state ut hovoris.

slnečnicaa

Vo velkom sa nakupuje aj do restík a vyvarovni, takze trhovnikov by som do toho nemiesala. Ja som len poukazovala nato, ze BIO neexistuje a ani nikdy existovat nebude.