Psychicky labilna osoba a zivot s nou

Príspevok v téme: Psychicky labilna osoba a zivot s nou
hladajuca

Som psychicky labilna, mam depresie, myslienky na samovrazdu, nie som stastna v zivote.........tieto pocity sa mi vracaju v pravidelnych intervaloch uz od detstva

Mam 5 rocny vztah, priatel nevedel, ako zle som na tom, vlastna ani ja sama som si to neuvedomovala....nepripustala som si to.
Mam 26 rokov a za posledne 2 roky sa mi to zacalo extremne stupnovat, aj priatel si to uvedomuje a zaroven som mu povedala, ze podobnymi pocitmi trpim cely zivot.
Z celkom logickych a rozumnych dovodov mi povedal, ze ak s tym nezacnem nieco riesit, mali by sme sa rozist. Povedal mi to po tom, ako som mu vysvelila, ze podobne pocity mam cely zivot a ze to bude dlhodobeho a chronickeho razu...sama si zacinam uvedomovat, ze mam psychicky problem a nie len prechodnu depresiu.
Co si myslite o pristupe mojho priatela, je spravne zlaknut sa, ked si zrazu aj on uvedomil, ze to nie je len nejaka depka, ale mozno vazny psychicky problem, kt pretrvava cely zivot.

Z mojho pohladu zlyhal, zlakol sa, ze zivot so mnou by nebol az taky pohodlny...na druhej strane ho chapem, lebo sama uvazujem o tom, ze ukoncim tento 5 rocny vztah a zameram sa na seba, pokusim sa najst pricinu a pokusim sa popracovat na mojej osobnosti a psychike.

Prosim o vase nazory:
Co si myslite o pristupe mojho priatela?
Mam zahodit 5 rocny vztah, mam mu dat moznsot, nech si najde zdraveho cloveka?

Za rady dakujem.

malaa

podla mna,by bolo velmi krute opustit cloveka,ktory ma zaujem prijat krutu realitu a bojovat..a sebecke zas,drzat pri seba cloveka,ked dotycny davno,davno vzdal boj.od takeho rychlo prec.

ja skúsenosť

Nie som lekár, mám len skúsenosť, už pár desaťročí , a tedy myslím môžem k tomu čo povedať. Tvojho priateľa úplne chápem. Na základe toho, čo si o sebe a svojom správaní napísala, a iste si nenapísala všetko, sa čudujem, že vydržal tých 5 rokov. Dokonca ho dosť obdivujem. Ja už zutekať nemôžem, sú tu isté záväzky, deti atď, toto tu nebudem rozvádzať, na začiatku vzťahu som jednoducho nezbadala, že to , čo sa dialo, to nebolo povahou, ale to bola jednoducho diagnóza. Liečiť sa to začalo až po 25 rokoch. Myslím, že u Teba je to podobné, nebude asi stačiť len psychológ, bude možno potrebný aj psychiater, no čo už. Ale priateľa chápem a nikto nemá právo ho odsudzovať za to, že chce prežiť spokojný život a chce mať zdravé deti. Tie mu síce nikto nemôže dopredu zaručiť, ale ak odíde aspoň si môže povedať, že sa preto snažil urobiť, to čo bolo v jeho silách a ako to cítil.

Annika1987

Clovek, ktory by toto ako partner zvladol znasat a este aj ti vedel pomoct, neexistuje. To by bol nadclovek. Je normalne, ze on to nezvlada. Nedavaj mu to za vinu. Je to prirodzene. Je to prilis tazke.
Clovek, ktoremu za to platia a nemusi s tebou travit skoro ziadny cas, ti mozno bude vediet pomoct. A tu hodinu za tyzden s tebou vydrzi. A to je psycholog.

Lills

ja tvojho priatela celkom chapem, nie kazdy je schopny zit s psychicky chorou osobou..

a riesit by si to mala v prvom rade kvoli sebe, nie kvoli nemu alebo vztahu

ex

znechutena,
ja len, ze ak mas nahodou chut si obcas popisat, napis mi prosim na exception(zavinac)bigstring.com .. tiez mam podobne pocity a chcel by som aspon niekoho poznat kto je na tom tiez tak..

YaYo10

Hm, ja si myslim o tejto veci ze je to trosku take nedorozumenie. Hladajuca, ja urcite nebudem vediet ako to v skutocnosti je ale moj nazor je taky ze mozno tym ako ti priatel dal to ultimatum tak mozno sa snazi ta naozaj prinutit nieco so sebou robit.

Inac, bez podpory sa tazko vyhrabes s depresie takze ja nesuhlasim ze je dobry napad priatela opustit kvoli tomu .. teda sa mate radi a neprekazate si tak nevidim dovod koncit tento vztah.

Ak tu je len tento zadrhel, a to ze mas problemy dusevneho charakteru tak treba vyhladat pomoc, psycholog ta urcite nasmeruje dobrou cestou.

Lulu2011

hladajuca - najvacsi problem vidim v tom, ze ste rozdielne povahy, introvert a extrovert, tam vzdy bude jeden nespokojný, pokial sa dobrovolne neprisposobi tomu druhemu, ty by si ho najradsej drzala doma, on by chcel ist von, on chce ist von a ked nejde, citi sa zrejme obmedzovany, ty zase flustrovana, ze on isiel a ty si doma, bludny kruh, partneri by si mali byt v zakladnych veciach podobní, aby nedochadzalo k vycitkam, ako ste spolu fungovali tých 5 rokov?

na druhej strane, ak ma niekto psychicke problemy, aj to z neho moze robit introverta, ktorým by napr. bezne nebol