Čo je to vlastne zdravá výživa?

Príspevok v téme: Čo je to vlastne zdravá výživa?
Simonnna

Napadlo ma založiť tému, kde by sme si mohli písať niaké rady, recepty ohľadom zdravého stravovania.

Ja by som sa chcela začať zdravo stravovať. Pracujem na tom, z jedálného lístka som už asi pred pol rokom vyhodila sladkosti, smažené, tučné a nezdravé veci. Moja strava sa skladá z ovocia, zeleniny, celozrnných produktov (cestoviny,pečivo), mliečných výrobkov, mäso (kuracie, morčacie, občas kuracia šunka), ovesné vločky, cereálie, ryža, zemiaky, kuskus a podobne. Lenže už som si asi pred mesiacom začala študovať články o zdravom stravovaní a všade píšu niečo iné. Niekde píšu, aké je pre nás mlieko a mäso dôležité, niekde zase že určite nie. Tak aký je Váš názor na zdravú stravu a z čoho by sa mala skladať ?

Ďakujem za všetky reakcie :)

BJ

Malediva, ako som uz pisal, dopodrobna sa tym zatial nezaoberam (rad by som, ale asi to bude az otazka buducnosti), ale co som zbezne cital skusenosti inych ludi, museli si testy zaplatit z vlastneho vacku, casto v zahranici a to by si sa divila, ako faunu v sebe nasli. Oficialna medicina a s nou spojene labaky nedetekuju skoro nic, uz dokazom je aj candida albicans, rozsirena medzi ludmi, a doktori to vobec neriesia, a tie testy v labaku, co to zistuju, su absolutne smiesne (zo stolice)
Paradoxne, vacsina ludi uspela viac u veterinara cez znamosti, ktory im toho nasiel viac, nez klasicky labak a doktor. Samozrejme, su aj specializovane testy na parazitov, ale to su sukromne labaky, a musis si to hradit sama. Viem ze niektori alternativci, co pouzivaju zapper, maju pomerne rozsiahle detekcne testy na parazitov, avsak, osobne som to neskumal, nakolko su doveryhodne.
Prijde mi to, akoby to medicina ani nechcela zistovat, pretoze paraziti im generuju najvacsie zisky. Keby ich dokladne hladali, a ludi odparazitovali, prijmi by sa im svrkli aj o 75%, a to je zrejme, ze to robit nebudu. Preto je namieste robit si tie kury preventivne, a zaoberat sa vlastnym zdravim... nenechavat to na doktorov a dnesny priemysel.

Inak samozrejme cervy by si si v stolici asi vsimla, ale medzi jednobunkovcami a cervami, je este vela inej havede. Ludia o tom nevedia, lebo im ukazu hlisty, cervi a pasomnicu, a myslia si, ze to je cely zoznam parazitov, ale su ich stovky druhov. A ver mi, ze cele roky o tom nemusis vediet, len sa ti zdravie pozvolna zhorsuje kazdym rokom... napriklad ked zije nejaky mnohobunkovec v pankrease, alebo peceni a zlcovodoch... to je oblubene miesto. Skoda, ze som sa nemal cas tym este velmi zaoberat, aj z toho mala co som precital, behal mraz po chrbte, a bolo vidno, ze parazitologia je, podla mojho nazoru zamerne, v plienkach.

malediva

lebo vies, taky pes ti zozerie vsetko mozne, zdochlinu, aj vykaly nakazenych zvierat. A take parazity, co moj pes maval, tak to pochybujem, ze niekedy nejaky clovek mal v creve, musel by sa z toho blaznit :/

malediva

BJ, nie je to tak, ze parazity, hlavne tie mnohobunkove sa do tela dostavaju nedostatocnou hygienou? Ja som mala hlisty len ako mala, aj to iba raz v lete, odvtedy nic. No ale podstatne je, ze som o tom vedela, ved clovek to zbada v stolici. Pri spravnej hygiene ruk by sa malo dostatocne predist tymto vacsim parazitom.
No a este na margo toho naduvania z ovocia, ci zeleniny, tak napr. ja viem presne ktorym potravinam. resp. ovociu sa mam vyhnut. Su to slivky a hrusky, to som z nich ako balon nafuknuta. Inak mozem jest vsetko. Nemyslim si, ze ludi naduva z vitarianskej stravy len preto, ze su zaparazitovani... Ale to som len pouzila jednoduchu vlastnu logiku, z vlastneho poznania..

BJ

watermelon
Co sa tyka tych kur a dojcenia, neviem ti bohuzial povedat nic blizsie. Mozno by vedel Jarda na zdravi-az povedat viac.

Keby bola vitarianska strava dostatocnou zarukou, ze nemas parazity, potom by predsa nemohlo mat parazity ani ziadne zviera v divokej prirode. Ako je zrejme, opak je pravdou.

Ak ti je dobre, tak sa teraz zameraj na male, paraziti su neprijemna tema, a na psychiku su tie ocisty velka zataz.

martinmlm

Bj
Dík za reakciu. Nie je to až tak zložité a ťažké pochopiť vzájomné vzťahy medzi vnút. orgánmi. Pre mňa osobne je počítač zložitejší:-)

watermelon

BJ, precitala som si to na tom zdravi-az. ale ved to je strasne komplikovane a tu chemiu do seba nechcem davat. teraz na to v ziadnom pripade nemam energy - vsetka ide bambinovi.
nie je nieco jednoduchsie? alebo budem skratka pokracovat vo vitarianskej strave, ved mozno ani zaparazitovana nie som. len skratka chcem mat istotu ze som cista. co ten zapper mas skusenosti? citala som o tom davno, ale aj to sa mi zdalo komplikovane, asi som leniva...

watermelon

BJ dakujem, bral by si to aj pocas dojcenia? ci mam cakat... kedze sa ale chystam dojcit aj 2 roky aj viac...hm

BJ

watermelon, vacsinou sa nejaky cas uzivaju urcite latky, ktore vypudzuju parazitov, a nicia vsetky ich vyvojove stadia. Paraziti su velmi odolni a doslova vychcani.
Existuju dve velmi ucinne cesty, chemicka, a prirodna. Chemicka pozostava z uzivania farmaceutickych liekov na to urcenych, napriklad Vermox, Zentel a Praziquantel. Ti ktori odcervuju psov, urcite poznaju. (Sranda, ze psa odcervuju 4x do roka, niektori experti sa s nim este bozkavaju, ale seba neodcervi... pritom ten pes ma 3x lepsiu imunitu ako on, a aj tak sa v nom uchytia paraziti)
Tie najmensie, jednobunkovce alebo virusy likviduje najlepsie MMS, da sa pouzit aj koloidne striebro.
Prirodna cesta pozostava z uzivania roznych bylin, alebo vytazkov. Casto sa pouzivaju kombinacie. Alebo znama cesnakova kura na crevnych parazitov.
Da sa to robit aj preventivne, a niektore postupy maju zaber na drtivu vacsinu existujucich parazitov, takze ani nemusis vediet co mas, proste si spravis tie kury, a skoro vsetko, co by si mohla mat, vykape.
Po celom internete najdes o tom vela clankov. Skus pohladat forum zdravi-az, tam su ludia, co sa tomu venuju podrobnejsie. Asi najucinnejsie mi pripada trojkombinacia ktora sa hovorovo oznacuje ako trojcatko (oresak americky, klincek, pelynek), MMS1 , MMS2 a vermox, to musi sundat skoro vsetko co existuje. Informuj sa podrobnejsie tam na presne postupy, ja si uz nepatamam, v akom poradi sa to ma robit, myslim ze sa zacina najvacsimi parazitmi (cervi), pretoze v nich sa mozu ukryvat jednobunkovce, takze naopak od najmensich k vacsim to nefunguje, lebo sa namnozia naspat z tych vacsich. Takisto to nefunguje pokial je pecen zanesena, v kamienkoch a usadeninach vela parazitov preziva, v zlnicku a zlcovodoch v peceni, rovnako sa mozu dostat do slinivky atd... vzdy ked nieco zjes, vyluci sa zlc, ktora ich dopravi naspat do criev. Ked to urobis nespravne, mozu sa prestahovat na ine miesto, a robit este viac sarapaty, nez predtym, lebo telo bolo uz zvyknute, kde sidlia dlhodobo a dane oblasti zabezpecilo lepsou imunitou. Prave preto je dobre tuto tematiku si lepsie nastudovat, matne si pamatam, ze nejaka kniha od Dr. Clark sa tusim venovala podrobnejsie, neviem aj nahodou, ci nevymyslela ten Zapper. Ten som zabudol spomenut, podla mna je prilis drahy, nato, ze sa da zostrojit aj podomacky.
V tych clankoch a literature aj najdes, ako sa dostavaju do tela, najlepsie sa im dari v prekyselenom tele, s oslabenou imunitou, s kazdodennym prisunom cukru, chleba a zivocisnych veci, a vela tukov k tomu, najlepsie pomiesane vsetko dokopy, aby to prislo do criev nestravene, a ostalo pre nich vela potravy. Najhorsie sa im zase dari na zeleninovych stavach a surovej ovocnej strave s primesou bylin, to im do criev neprijde skoro nic, co by telo nestihlo stravit, hladuju, a tak zacnu vyvadzat, odumierat, a cloveku je casto zle (a zvali to nepravom na ovocie a vitarianstvo, vsak to poznas. Pritom v nom prave prebiehal boj, ktory keby vydrzal, polepsil by si na zdravi)