Moze uzivanie antibiotik sposobit meskanie menzesu?

Lulita

petra - doktorka sa nevyzna :) dolezitejsia je prax, inak nechcem ta strasit, lebo po jednych atb som menstruaciu skutocne nedostala :D a vysledkom je moj nadherny syn...takze :D ak ti bude meskat viac ako týžden, urob si test pre istotu :) alebo si este raz prepocitaj cyklus, ci si sa nahodou nepomylila

petra22

Tak dakujem pekne, som trocha kludnejsia, ale aj tak sa bojím, lebo prsia ma bolia a aj občas cítim v podbrusku miernu bolest, ale ked mám dostat menzes tak to citim viacej, bojím sa aby som nebola tehotná lebo mám priatela, tak preto.

Uz som ale aj čitala na nete článok, kde odpovedala doktorka, ze antibiotiká by nemali vôbec ovplyvnit príchod menstruácie..tak neviem, či si nemám kupit radsej tehotenský test, ale aj tak dakujem za rady:))

mony9260

Petra22 Nič si z toho nerob.. ATB vplývajú na celý organizmus a mnohokrát pôsobia aj na zmenu cyklu. Ak ti mešká, tak budúci mesiac by si už mala dostať normálne. Mne aj obyčajné tablety proti bolesti (napr. Panadol) spôsobia meškanie.

Lulita

petra - ano, mne tiez tusim po Fromilide meskala menstruacia, teraz som po dobrati atb 2 krabiciek a naopak som dostala skor, viac krat som si vsimla, ze atb maju vplyv na cyklus, lebo ja mavam pravidelny cyklus

petra22

dobrý den.

chcem sa opýtat, ci môze trojkombinácia antibiotik: fromilid, entizol a nolpaza,ktoré som začala brat 11.11.2012 týzden aj nejaké 2 dni k tomu ovplyvnit meskanie menstruácie o pár dní?...Vatsinou mi meskáva tak 5 dní, nepamatám si, ze by mi meskala dlhsie ako 5 dní a preto mám strach, či nie som tehotná.

Dakujem za skoru odpoved. Je to pre mna dost dôlezité.