Transplantácia vlasov

Príspevok v téme: Transplantácia vlasov
lovedays

tak na úvod, koľko stojí taká transplantácia vlasov? mám záujem, hoc nemám nejako extra riedke vlasy, ale chcela by som si tým opticky znížiť čelo, ktoré mám až nápadito vysoké. Dá sa niečo také spraviť? úplne na vrchu čela, kde už začínajú moje vlasy, by sa preniesli vlasové transplantáty a vznikli by tam nové vlasy, tým by som opticky zakryla vysoké čelo?

martin222

Ahoj merceelolo, dakujem.
Zial, sampony a podobne pripravky ti zrejme nepomozu. Trufam si to povedat, kedze sam som pred casom tiez dufal v ich ucinok, ale bolo to marne a s odstupom casu mozem povedat, ze som iba zbytocne vyhadzoval peniaze. Ak by si sa rozhodol pre transplantaciu, viem ti zodpovedat pripadne otazky, ktore by si mal k teme. Ja som si pred zakrokom zbieral referencie na rozne kliniky - jednak od ludi z diskusnych for, ako aj od znamych a rozhodol som sa pre Kosice. Nelutujem, ze som na zakrok isiel, Aj ked na nove vlasy si musim este par tyzdnov pockat, je to v podstate jedine trvale riesenie, ktore je v sucasnosti k dispozicii. Drzim palce :)

merceelolo

super su tie fotky normalne zbieram teraz uz aj taku odvahu ze by som sa aj ja dal na nieco taketo, vlasy mi padaju uz dlhe roky, ale teraz posledne dva dost rapidne, skusal som aj zmenit sampon, ale v tom to asi nebude, asi bude problem niekde inde, preto som uz premyslal aj na transplantaciou, ale doposial som sa neodhodlal urobit prvy krok

martin222

Ahojte, prikladam foto po 7 tyzdnoch od zakroku. Ako mozete vidiet z fotky, vsetky transplantovane vlasy uz vypadli. Oblast uz nie je volnym okom odlisitelna od okolitej pokozky, cize aspon to je nateraz pozitivum :) Este stale je vsak pokozka v mieste transplantacie mierne akoby znecitlivela, co je vraj sposobene poskodenim nervovych zakonceni v pokozke a postupne to odznie. Uz je to vsak vyrazne lepsie ako po zakroku. Pridam coskoro urcite aj dalsie fotky.

martin222

Vies co, dnes je to presne mesiac a pol od zakroku a uz vypadli vsetky transplantovane vlasy, cize celkom realne vidim to, co si povedala o troch mesiacoch :) Ale pevne verim, ze to bude aj skor. Dalsiu kontrolu mam planovanu pol roka od operacie a to vychadza niekedy na februar, cize dovtedy musi byt hlava plna vlasov :) Podstatne nateraz pre mna je, ze uz par tyzdnov nie je zakrok na hlave ani poznat, cize sa tesim zatial aspon z toho :) Pridam urcite update.

Ewula

No, to si ešte počkáš podľa mňa :) Môjmu chlapovi začali rásť asi až tak tri mesiace po operácii. Ale to je asi individuálne, nechcem ťa demotivovať :) Budem rada, keď pridáš ďalšie fotky.

martin222

Ahojte, Evi - ano, suhlasim, je to trochu demotivujuce, kedze teraz je vyse mesiaca po zakroku a mam hlavu cca v stave ako pred operaciou. Avsak uz coskoro zacnu rast trvale vlasy, takze si pockam. Preto ani nedavam dalsie fotky, lebo momentalne nie je viditelny ziadny progres. Az ked narastu nove vlasy, pofotim sa, aby si ti z vas, ktori nad zakrokom uvazuju, vedeli urobit predstavu.

Ewula

Ahoj Martin, pozerám, že úspešne pokračuješ v regenerácii po zákroku. Prebieha to podobne, ako u nás. Je to trošku demotivujúce, keď transplantované vlasy povypadávajú, ale nevešaj hlavu, čochvíľa sú tu nové :)
@robreert - môj priateľ bol tiež na zákroku v Centre plastickej chirurgie v Košiciach. Doma bol po operácii asi dva týždne. Ale musím povedať, že je to úplne postačujúci čas.

martin222

Ahoj, ano, na zakroku som bol v Centre plastickej a estetickej chirurgie v Kosiciach u doktorky Nestorovej. Rozhodol som sa pre nich najma kvoli dobrym referenciam od znamych aj tu od ludi z fora. Povodne som mal ist na zakrok o tyzden skor a z prace som si zobral 2 tyzdne volno, ale musel som operaciu o tyzden odlozit, cize mi uz zostal iba tyzden volna, ale musim povedat, ze to stacilo. Uz cca po 5 dnoch sa totiz chrasticky odlupnu a samotna oblast vyzera takmer normalne, je iba trochu zacervenana. Ak mas moznost a zoberies si dva tyzdne volna, budes to mat samozrejme idealne. Ale ja som normalne po tyzdni isiel naspat do prace a koho som na zakrok neupozornil, ten si ani nevsimol :)
Inak vcera som mal spominanu kontrolu priamo v Kosiciach a dopadlo to dobre. Oblast sa vraj hoji v norme, cize cca rovnako ako u ostatnych pacientov. Ziadnu specialnu starostlivost si uz vlasy nevyzaduju. Teraz mam vyse troch tyzdnov od zakroku a uz to nie je vobec vidno. Vypadavaju posledne transplantovane vlasy a podla slov lekarky uz coskoro vyrastu nove a trvale :)

robreert

Čítal som, ak som správne pochopil, tak si zákrok podstúpil v Centre plastickej a estetickej chirurgie, že? Už aj akože chodíš do práce? Nie je nejako podstatné doma zostávať?
Super, ďakujem za info. Tak to je pomerne rýchlo. Ja som očakával, že to bude dlhšie trvať. Daj potom vedieť, snáď tá kontrola dopadne ok.

martin222

Ahojte, prikladam foto 3 tyzdne po zakroku. Asi tak 80 % transplantovanych vlasov uz vypadlo, oblast uz nie je citliva a ani sa o nu nijako specialne nestaram. Tento tyzden mam planovanu kontrolu v Kosiciach, cize po nej mozem doplnit aj vyjadrenie doktorky priamo k hojeniu transplantovanej oblasti. Verim, ze vsetko bude ok :)