Transplantácia vlasov

Príspevok v téme: Transplantácia vlasov
lovedays

tak na úvod, koľko stojí taká transplantácia vlasov? mám záujem, hoc nemám nejako extra riedke vlasy, ale chcela by som si tým opticky znížiť čelo, ktoré mám až nápadito vysoké. Dá sa niečo také spraviť? úplne na vrchu čela, kde už začínajú moje vlasy, by sa preniesli vlasové transplantáty a vznikli by tam nové vlasy, tým by som opticky zakryla vysoké čelo?

martin222

Ahoj robreert, viem, ako sa citis. Ked si precitas moje uvodne prispevky par mesiacov dozadu, toto bolo presne to, coho som sa najviac obaval. Ze budem po zakroku nutne niekolko tyzdnov doma cakat, kedy sa vsetko zahoji. Pravda je vsak taka, ze ked dodrzis pokyny lekara, ako sa tesne po zakroku o vlasy starat, hoji sa to celkom rychlo. Sam som bol prekvapeny :)
K tvojej otazke - doktorka mi povedala, ze nove vlasy by mali zacat rast v horizonte 2-3 mesiacov. Ale je to opat individualne, niekomu rastu pomalsie, inemu rychlejsie. Ale za tento cas by si uz urcite mal vidiet prve vysledky v podobe novych vlasov :) Drzim palce v rozhodovani, myslim, ze ak sa rozhodnes to riesit, lutovat nebudes. Aspon u mna je to tak. Som rad, ze som sa na to dal. Uverejnim foto urcite aj o tyzden, ak bude nejaky dalsi progres, aby si si vedel urobit nazor.

robreert

Martin to teda kukám. Vyzerá to dobre a to nie si dlhú dobu po transplantácii. Taktiež som už nad tým uvažoval. Už minulý rok, ale teraz som z toho nejako popustil. Po pravde mal som obavy z hojenia. Ale keď vidím tieto fotky, jak to u teba postupuje, tak až nechápem. Opäť sa asi začnem touto myšlienkou zaoberať. Kedy by nové vlasy mali začať rásť?

martin222

Ahoj, dakujem a doplnam foto s odstupom 2 tyzdne po zakroku. Update je, ze transplantovana oblast sa uz zahojila a momentalne vypadavaju transplantovane vlasy. Je to vsak vraj normalny proces, kedy sa vlas z transplantovanej cibulky sice uvolni, ale cibulky na mieste zostavaju a o nejaky cas uz z nich zacnu vyrastat nove vlasy. Cize sucasny stav je sice podobny, ako pred transplantaciou, ale postaci byt trpezlivy a vysledok sa verim ze dostavi :) Tak mi zostava iba cakat :))

Ewula

Ahoj Martin, vyzerá to čoraz lepšie. Som celkom prekvapená, ako rýchlo sa ti oblasť hojí. Ale to je asi u každého individuálne. Hlavne sa nezľakni, keď ti transplantované vlasy znova vypadnú :) Ono je to totiž normálne. Ale na to ťa asi doktorka upozornila tiež. Som zvedavá na ďalšie fotky. E.

martin222

Ahojte, pridavam foto mojho aktualneho stavu. Dnes je 7. den od zakroku. Pre tych z vas, ktori by sa zaujimali o to, ako sa oblast hoji - este pred troma dnami som mal vo vlasoch male chrasticky po zakroku. Kedze prakticky denne komunikujem s doktorkou Nestorovou, zaslal som jej fotky a ta mi poradila dlhsie ich vymyvat prudom vody a aplikovat na ne aj roztok, ktory napomoze ich odpadavaniu. Nasledne cca dva dni dozadu zacali pocas umyvania vlasov odpadavat, co je normalny proces. Nemaju sa samozrejme strhavat nasilim, ale pockat, kym odpadnu same. Momentalne je este oblast trosku cervena, je na nej utvorena akoby nova pokozka. Inak nic neboli a pomaly sa vsetko hoji.

martin222

Ahojte, dakujem za podporu. Ano, pocity su dobre :) Mne sa chrasticky zacali tvorit prakticky hned na druhy den, momentalne sa ich uz snazim vymyvat pocas umyvania hlavy. Doktorka Nestorova ma samozrejme upozornila, ze sa nesmu strhavat. Skor sa snazim vzdy pred umytim hlavy postriekat ich pripravkom, ktory mi bol na ten ucel predpisany a nasledne to umyvam samponom, ale nedotykam sa ich. Pani doktorka so mnou aj po zakroku aktivne komunikuje, cize posielam jej fotky, ako sa oblast vyvija a konzultujem to s nou, co je pre mna super :) Dolozim urcite foto, ked sa oblast zahoji. Dakujem zatial za reakcie :)

linduss84

Martin to je parada, ze to mas uz za sebou. Ako citam mas z toho dobre pocity. Ked pozeram tie fotky, tak u mojho muza to vyzera po zakroku podobne, ale nie je to nic za co by sa trebalo hanbit alebo co. Uz sa ti zacali tvorit chrasticky? :) Davaj si hlavne pozor aby si si ich nejako nezoskrabal alebo nieco take, ale na to ta zrejme aj na klinike upozornili :)

Ewula

Paráda Martin, máš to za sebou. Fotky vyzerajú dobre a nemusíš sa báť, čoskoro sa všetko zahojí a vlasy porastú. Môjmu priateľovi začali rásť asi tak za 2-3 mesiace. Som rada, že si bol s Košicami spokojný rovnako ako my. Rada uvidím ďalšie foto, keď sa ti ranky zahoja. Drž sa :)