otec od každého požičiava peniaze a my nevieme načo

Príspevok v téme: otec od každého požičiava peniaze a my nevieme načo
millii

už máme dost z nášho otca ničí celú rodinu, neustále si vypožičiava peniaze, berie kopu požičiek ktoré nestíha splácat, aj teraz zobral 300 eur a nevieme komu a začo ich vyplatil, samozrejme prezradit to nechce... chceme aby išiel na liečenie, on odmieta. Da sa nejak zabranit, myslím íst do banky a zariadit,aby nedostal žiadne požičky. Na koho sa obrátit, aby nenastala situácia, že nám prídu zobrat dom. Nemáme šajnu, kolko penazí a komu dlží...

tpch

millii, to, aby mu nikto nedal pozicku, je NEMOZNE VYBAVIT. Iba v pripade zbavenia svojpravnosti, ale to by musel byt hospitalizovany na psychiatrii pre tazku dusevnu chorobu a museli by sa k tomu vyjadrit viaceri psychiatri. V pripade tvojho otca je to neschodna cesta. Prave z takychto ludi ziju institucie poskytujuce pozicky, neda sa tomu zabranit.
Jedina cesta je zachranit, co sa da, a jeho nechat padnut na uplne dno. Je to jeho dobrovolna, slobodna volba, s tym nic neurobis. Ak sa on sam nechce liecit, nikto na svete ho nemoze prinutit proti jeho voli, pretoze on sa tak rozhodol. Uz nezijeme v socializme, kedy boli nedobrovolne protialkoholicke liecenia na beznom poriadku.
posledna moznost je ta, ze spacha trestny cin, napriklad lupez, kradez a podobne, a vo vazbe ho vysetria psychiatri a psychologovia a sudca na ich odporucanie nariadi ochrannu liecbu pocas vykonu trestu.

millii

no išla som na tú stránku katastra, mám ist do kolonky vlastníci? Lebo tak som postupovala, vyplním tam políčka a ked zadám parametre, potvrdím tak sa mi ten overovací kod zmaže, pritom všetko udám správne

jajka001_

ak by bol dusevne chory alebo ak by ho sud uznal nespojpravnym vo financnych zalezitostiach a ustanovil mu opatrovnika, tak by si nemohol brat pozicky. ale to sa neda len tak. tam treba vysetrenia lekarov, psychiatra, posudky.

jajka001_

to sa neda zariadit, kym je pravne sposobily. prelozene do rozumnej reci, kym je dusevne zdravy aj ked je zavisly, zakazat sa mu to neda.