Jazvy po akne - ako to riesit?

Príspevok v téme: Jazvy po akne - ako to riesit?
roloboda

ahojteee :)
prosim vas, viete mi niekto poradit? mam jazvy po akne na oboch licach tvare, maju uz take 3-4 roky a pochybujem, ze sa mi este zahoja... ako neni to nic strasne, len ja som z nich hotova... ked si na tvar nanesiem make-up je to vidno este viac, take priehlbinky.. :(((
zevraj je na to dobry laser, niektory hovoria o chemickom peelingu.. mate niekto s odstranovanim jaziev po akne skusenosti?
zaujima ma vas nazor, dakujem za odpoved :)
ja som mala kedysi straasne akne- velke zapalene vredy na licach a odvtedy mi ostali tie priehlbiny :(((

bamb

pre Tutumutu
chcem sa ta opytat Tutumutu ak to budes citat, nemala som az taky problem s akne ako hovoris, ale dost za tie roky od 14tich az po 28micku, kedy som bola prvykrat na AHA kyselinach, neskor som dostala Roacutane, plet sa vycistila super mi to pomohlo na roky, ale jazvy ostali a uz asi 3-4 roky absolvujem neustale frakcny CO2 laser - asi 5x som bola v jednej nemenovanej klinike nie az s takou dlhou tradiciou, tak som sa rozhodla ist do kliniky s dlhorocnou tradiciou, kde uz som to absolovala 3x minuly rok a 1x zatial tento rok a nic... plet je ked porovnam fotky z 28micky kedy som mala konecne pokoj od akne a nejake tie jazvy ostali este horsia, teraz mam o 10 rokov viac a jazvy co vtedy nebolo az tak vidno su teraz siroke a velmi viditelne na lici hlavne 1 a cele. Predtym boli mozno mensie, uzsie ale ja neviem do kedy mam toto cele absolvovat, este som aj mala 2x chemicky peeling, 1 osetrenie CO2 frankcnym laserom stoji 300 eur tak si zratajte kolko som uz dala do pleti so vsetkym vsudy okolo 3000 eur a nevidim tam zlepsenie. Co by ste mi teda poradili vy, ktore ste zaznamenali nejake zlepsenie pleti? dakujem

jesika

Objavila som super mast na hojenie jaziev Moderma advanced skin care for scars,davam si to raz denne najlepsie na noc,lebo to zosusi ako keby nova vrstva taka tenka sa spravi..mam jazvu na lici uz pol roka dost slabo sa mi hojila a nepomahali mi tie kremy nic tak som si pozhanala toto ...treba vyskusat taky krem je aj na den..pekny vecer

Milan Zv.

Ja mam tiez po akne dost velke problemy. Tlacil som si pupaky a vysledok bol taky, ze som mal zjazvenu tvar. Spominal tu wladek, ze sa to musi robit mechanicky. Asi mas pravdu, ale podla mna to je moc velky zasah do plete tvare, to sa moze skoncit rozne. kazdopadne ja s kyselinami nezartujem a skusil som predsa len kremovu terapiu a to s aktivnou prisadou modra hlina. Ona moze byt v kremoch, ale je aj ako prasok, robi sa taka maska.Vysledok nie je odstranenie jaziev ale regeneracia koze a rast buniek, cize tie jazvy asppn v mojom pripade nie su take vyrazne ako boli, aj ked opakujem nezmizli.

maja majova

skuste silkyderm www.medmedical.sk je aj na predpis, zadarmo.. kamoska si chvali, super ze ho netreba kupovat. za vyskusanie teda nic nedas :))

Tutumutu

Ahojte.tak mne sa podarilo uplne zbavit vyrazok a po osmych rokoch aj jaziev po akne. Bola to dlha cesta, najkrajsie roky zivota a sevavedomie je v haji naveky vekov, ale ciastocne sa z toho spamatavam. Ako teenegerka som pre moju plet prezivala peklo, ale taj isto aj moje okolie. Mala som hrozne depky a ani okoliw mi to nwulahcovalo a moja tvar bola casto krat tercom posmechu...mala som hrozne akne, ktore bolo uplne zliate po celej tvari.robilo sa mi v oboci, este aj v nose. Akne som si musa vyliecit v nemocnici, nakolko to nebol horm.problem.po liecbe ATB som podstupila operaciu a po nej mi naordinovali liecbu Roaccutanom a vyrazky zmuzli.je to tazky liek ale nastastie nemala som nich ziadne vedl.ucinky. ludia a doktori ktori tvrdia, ze akne je zo stravt a mali by si upravit jedalnicek, necwdia o com je rec. Akne je vnutorny problem a uprava stravy ho nevyriesi. Viem to podla seba a keby som nedala na rady diktora, ktory mi dal tuto super radu, pravdepodobne by som zasla ku idbirnikovi, ktory by hned konal a ja by som si za tri roky neznicila tvar. Po akne mi oatali vsak hrozne jazvy, plet bola posiata kratermi ako na mesiaci, a to jeden pri druhom. Nasledovali isetrwnia TCA kyselinou, . absolvovala som ich asi desat, kedzw to bolo drahe, objednala som si tuto kys. Z ebay. Raz za mesiac som si davala na plet kyselinu a po tyzdni mi koza zliezla.supala som sa ako had. Je to super vec aj ked to stipe a tyzden musite byt doma. Ja som mala 50% roztok kyseliny. Prosim vas len si nezacbite objednavat tuto kyselinu z internetu, nakolko nemysite vediet ako sa to soravne pouziva a neviete ako vam plet zareaguje...ja som konala na vlastnu zodpovednost, bola som strasne zufala. Zo zaciatku som vsak bola na kyselinu u idbornicky.dva krat som absolvovala osetrenie CO2 laserom co ma stalo dokopy 500 eur. Teraz pouzivam kombinaciu dermabrazie a dermarolleru, ktore moje uz ovwla mensie jazvicky zbrusili a vyplnili. Kto ma nevidel od strednej skoly si teraz mysli, ze som bola na transplantacii koze. Dokopy ma moja tvar za tie roky stala asi 3000 eur :\ preto ak mate problem s akne, vyhladajte idbornika, ktory vam bud predpise antikoncepcne, aknenormin, alebo roaccutan a vylieci vas, ako navstivite sarlatana, ktory vam nepomoze...strava a prirodna medicina ci masticky nepomozu vzdy. Pomozu mizno ak mate zopar pupienkov na brade, ale ludom co pr akne trpia urcite nepomozu

Sweety25

Darkenn, prosím ťa a ktoré svetlo a veľkosť ihličiek? Nebolo to bolestivé? A aká bola reakcia, myslím ako vyzerala tvár či nebola opuchnutá, alebo červená a podobne..

Darkenn

frederika 2x do týždňa lebo pokožka potrebuje čas aj na regeneráciu a už na ďalší týždeň bolo vidieť že tie jazvičky sú trošičku bledšie. No treba to používať pravidelne. U mňa bol po pár týždňoch vidieť viditeľný rozdiel na prvý pohľad, ale každý sme iný a aj reakcia našej pokožky môže byť rozdielna :) treba oskúšať čo ti bude vyhovovať :)

Darkenn

Ja som používala citrónovú šťavu dovtedy kým som sa nedozvedela ako to pleti škodí. Má príliš nízke ph, narúša stabilitu pokožky a nehovoriac keď sa zmieša s cukrom, vtedy naruša povrchovu vrstvu a pleť je vystavená vonkajšiemu prostrediu bez ochrany. Zo začiatku to bolo v pohode, ale časom sa mi pri kútikoch úst pokožka poškodila, bola podráždená, červená, akoby popálenina a odlupovala sa. Okrem toho to veľmi štípalo. Takže nič moc. S jazvami mi pomohol až dermaroller, objednala som konkrétne tento www.dixo.cz