Jazvy po akne - ako to riesit?

Príspevok v téme: Jazvy po akne - ako to riesit?
roloboda

ahojteee :)
prosim vas, viete mi niekto poradit? mam jazvy po akne na oboch licach tvare, maju uz take 3-4 roky a pochybujem, ze sa mi este zahoja... ako neni to nic strasne, len ja som z nich hotova... ked si na tvar nanesiem make-up je to vidno este viac, take priehlbinky.. :(((
zevraj je na to dobry laser, niektory hovoria o chemickom peelingu.. mate niekto s odstranovanim jaziev po akne skusenosti?
zaujima ma vas nazor, dakujem za odpoved :)
ja som mala kedysi straasne akne- velke zapalene vredy na licach a odvtedy mi ostali tie priehlbiny :(((

321123

zltarajcina,
ten olej som mala aj ja. pomaha to naozaj len to dlho predlho trva. to je len pre trpezlivych. ja som vydrzala len pokym sa jazvy troska nezmiernili. potom som to uz nechala tak. aj to lutujem lebo teraz som uz mohla mat plet celkom hladku.

Daduska13213

ahoj, používam ho najmä na tvár, na telo sú potom hlavice s dlhšími ihličkami (1.00 a 1.50) pretože na tvári je pokožka jemnejšia a tenšia. Len na jazvy. jedna hlavica vydrží zhruba 2 mesiace. Ako dalo by sa aj dlhšie ale pichať si do tváre tupými ihličkami? Nie som masochista =D =D ..ale záleží ako často ich budeš používať =) ... cítiš také pichanie ale nie je to nič strašné =)

ukucucul

Ahojte :-)
Mám 25 rokov, od 13 r. mám problémy s akné. Pred 10 rokmi som si prešla liečbou Roaccutanom, z čoho som mala úplne čistú pleť, jak detská prdelka. Pred 3 rokmi som vysadila antiku a pleť sa mi zhrošila. Mám úplne zapálenú tvár, veľké vyrážky. Zatiaľ mi lekári nezistili príčinu, brala som antibiotikum. Už skoro všetky krémiky som vyskúšala, Zynerit, Duac, Rosex, Skinoren, mala som aj drahé kozmetiky, laser, robila som vnútornú očistku, pijem len vodu, nejem mliečne výrobky, žiadne sladkosti. Som úplne zúfalá, nerada chodím vom, medzi ľuďmi. Žiadny make up to nezakryje.
Minulý týždeň som dostala som kontakt na kožnú lekárku v Maďarsku, veľmi ju pochvaľuju, aj na fórumoch. Keďže nie som ďaleko, prihlásila som sa k nej. Včera som bola 1x. Dala mi samovyrobené mastičky: peeling a jeden krém na fľaky. Na fórumoch to pochvaľujú, vraj to zaberá a už po 2 týždňov budem vidieť zmenu.
Ozvem sa, keď budem vedieť viac a dám Vám kontakt na lekárku ak to naozaj pomôže.

mirap

Laser ale ak by si mala cerstve jazvy tak vlastna mocovina kt je skvela aja na popaleniny.obsahuje urin ma hojive ucinky tak mi to lekar vysvetlil aj ked to znie mozno nie prijne.ak viacrocne jazvy tak laser chod za plastickym chirurgom a dermatologom.v tv som videla ze do malych dierok doonca davali kusok koze z tvojho tela napr.vzali z vnutornych stehien to potom prelepili a koza sa zjednotila a dierky sa vyrovnali.

kikarika1

daduska

používaš ho na tvár? a na aké konkrétne problémy - jazvy, póry alebo pigmentové fľaky? ako dlho ti vydržalo používanie ihličiek, kým si ich musela vymeniť za nové? aj si niečo pociťovala pri ošetrovaní týmto prístrojom - pálenie, štípanie....?

Daduska13213

ahoj, na jazvy je dobrý derma roller =) . ja konkrétne som používala tento: -odkaz odstránený- a nemala som problém ani keď som potrebovala vymeniť uhličky keď sa zatupili.. ním ani nemôžeš odstraňovať nové jazvy, ale už staršie zahojené.. a na tvár by ti určite stačili ihličky 0,50 alebo 0,75.. no začala by som na tvojom mieste 0,50 =) ..

Fleur-de-lis

Presvedčivú osobnú skúsenosť nemám, aj keď sa mi zdá, že odkedy používam argánový olej na tvár tak sa jazvy a vrásky zmierňujú. A rovnako aloe vera, dva krát denne na tvár. Buď čisté priamo z rastliny alebo gél, v ktorom ale nie sú pridané ďalšie látky.
Ale samozrejme, že prírodné cesty si vyžadujú čas, rok aj dva...

Fiffy

Jallll, akné si liečim už od svojich 16 rokov, teraz mám 21, celý čas mi doktorka predpisovala len lieky na lokálnu liečbu, ZINERYT ako tak lokálne zaberal, ale akné nevylieči. Jediné čo mi na akné naozaj pomohlo je liek ACNENORMIN, ktorý sa užíva pol roka, čítala som naň všelijaké ohlasy a aj kožná mi ho nechcela predpísať, ale nakoniec som sa dočkala a ani sa nedá opísať aká som z toho šťastná. Konečne po tých rokoch zúfalstva a schovávania sa cítim opäť ako normálny človek bez potreby nanášať si na seba kilo make-upu. Takže už sa ďalej netráp a neskrývaj doma, ale čo najskôr navštív KOžNú a keď sa jedna bude báť ti takéto lieky predpísať navštív inú. Prajem veľa šťastia aby si sa vyliečil, veď si ešte mladý. No a ja sa už len pokúsim zbaviť jazvyčiek, čo mi zostali. ;)

kikarika1

Mariam

tak načo si vlastne prešla všetkými drahými procedúrami, keď to nepomohlo? (tvrdíš, že jazvičky nikdy úplne nezmiznú...)

ako sa ti vlastne hojila pleť po týchto procedúrach? počula som niečo, že sa úplne zošúpe pleť - tak to si nemôže dovoliť hocikto, napr. pracujúci človek by sa v zamestnaní ani ukázať nemohol...predsa každý má inú pleť a niekomu čo sa šúpe pár dní, inému sa to môže šúpať aj týždne..

m8

heh..ja sa divim prečo niektori by ste chceli umrieť kvoli akne...alebo jazvam po akne...nechapem to :) moja znama ma strašne jazvičky aj troška riťatá ale je hrozne mila a super a vydala sa napriek tomu a ma dve krasne deti a milujuceho muža.
poznam aj chlapa čo ma jazvy silne po akne, ale proste aj tak ženy po nom išli, lebo z niečo neho vyžarovalo - tiež ženaty..
ženy chapem, že sa trapia, nemusia, ale vy muži fakt nemusite :)