Depresia - ako dlho sa liecite?

veronicka2

ahojte prepacte ze vam vstupujem do temy ale tak asi o tom nieco budete vediet. mam 23 a neviem ci mam ,,len" pochmurne myslienky alebo vazne depresiu. moje problemy su ako pisete nic ma nebavi len lezim, do nicoho sa mi nechce (ale nie z lenivosti) placem alebo som taka bez seba obcas zachvaty hnevu alebo strachu nechut zit a obcas mavam aj stavy typu ze ma nikto nechce nelubi a neskutocne sa trapim tieto stavy mi trvali v minulosti den dva tri...no teraz naposledy to trvalo 3 TYZDNE....a az potom bolo dobre...neviem ci mam len take nalady alebo je to daco vaznejsie. dakujem vam a prepacte ze som vstupila

majcca

Ahoj marcelina,
no ja som brala alventu a ta mi hned sadla, teraz ju beriem tiez, ale len 75 mg 2 x denne + na ukludnenie pred spanim xanax a spim ako babatko.
No a tier vyboje, mozno tym myslite vnutornu triasku, tak taku som pred 4 rokmi mavala, ale len v hrudi v hlave nie.
Co ty a depka marcelina?

majcca

No ja som pre 4 rokmi absolvovala aj sedenia s psychologom, no nakoniec to dopadlo tak, ze psychologicka sa zalovala mne a nie ja jej, takze som tam postupne prestala chodit. No a co sa tyka terajsej mojej depky, tak ta podla mna vznikla z vysadenia liekov, lebo ja nemam ziadne osobne problemy, mam priatela, s ktorym si rozumiem a pracu, ktora ma naplna, rodinu, ktoru mam nadovsetko rada, takze neviem preco je opat tu...

marcelina78

ahojte, majca co si brala, ak sa smiem spytat, mala si na zaciatku aj neziaduce ucinky z liekov nejake?
zewa, ano, ja tiez to poznam nielen hlava, ale akoby cee telo pod el.prudom, je to nechutne, viem o com hovoris a ty ako? beries nieco uz nato?

kuko1

Ja si myslím, že užívanie AD a neriešiť so psychológom príčinu - je zbytočne zabitý čas. V prvom rade psychológ a ten ťa sám ( ak to bude potrebné)odporúči na psychiatra - potom následne sa ti budú venovať obaja. Ja som bola u psychologičky, ktorá na základe testov zhodnotila, že to vyriešime sedeniami. No a u tej psychologičky na chodbe cca 3 m sedela psychiatrička. Samozrejme spolu spolupracovali.

majcca

Ahoj zewa,
no tak ja sa liecim na depresiu uz stvrty rok, asi po mesiaci licby mi bolo uz lepsie a potom nasledovali pohodove tri roky, bez akychkolvek depiek, alebo inych psych. problemov.
Lenze pre 2 mesiacmi som sa snazila antidepresiva postupne vysadit a to som veru robit nebala, kedze uz dva tyzdne sa s depkou opat trapim. opat pocity prazdna, nechut volaco zacat robit, obcasne zachvaty paniky, negativne myslienky v hlave + obcas sa pristihnem ako si kontrolujem dychanie, co vobec neviem ci k mojej depke patri, alebo co som to zase pochytila. Volala som psychiatrovi a ten mi odporucal opat brat lieky, vraj to este potrva nejake 2, 3 tyzdne, kym zacnu opat zaberat. Mozno s psychterapiou by to bolo ucinnejsie, no zial nemam na nu cas, kedze pracujem a popri tom este aj studujem, takze tak s nasimi trapeniami ohladom depky.
Co ty?