strach z ľudí

Príspevok v téme: strach z ľudí
Lukáš93

Mám 18 rokov a mám problém v komunikácii s cudzími ľuďmi. V poslednom čase mi to začalo robiť väčšie problémy ako kedysi.
Vždy som bol v škole tichý a nezapájal sa do kolektívu. Toto stále pretrváva. Sedím na mieste a celý deň nepoviem ani slovo. mám pocit úzkosti a strachu, z výsmechu. Pri rozhovore s niekym sa začnem potiť a triasť.
V poslednom čase sa škole vedome vyhýbam, preto si robím problémy doma aj v škole.

Tiež mám problémy ísť k doktorovi sám. Chodím tam s rodičmi. Cítim sa zle v čakárni, keď a mňa všetci hľadia.

Spoločnosti sa vyhýbam odmalička, nešiel som nikd na ihrisko plné detí, alebo som sa rozplakal keď ku nám domov prišiel niekto cudzí.

Začalo mi to vadiť a neviem čo mám spraviť aby sa to zlepšilo.

Väčšinu času som doma, von nechodím.
Jediná prechádzka je do školy a domov.

Mávam problémy s bolesťami brucha, vždy ráno pred školou.

Ďakujem za rady.

xixa

Kolko ti este chyba do ukoncenia strednej...rok? Paneboze sak to vydrz, co myslis kde sa uz len zamestnas bez matury?? Vydrz to tych par tyzdnov kym pojdes k psychologicke, potom to uz bude lepsie....sak nevnimaj v skole okolie, len ucitelov, pekne sa uc a rozpravaj len ked ta vyvolaju :) proste sa odputaj od okolia, od spoluziakov a zameraj sa len na studium.

lukáš93

Lenže táto škola ma už ani nebaví. Preto som sa rozhodol ukončiť ju. Budem chodiť k psychologičke.A skúsim si časom nájsť nejakú prácu. Spravím si vodičák a uvidím.
Bez práce nezostanem

katkamn

urcite VYDRZ! :) kup si z lekarne magneB6, ukludnuje nervovy system a odporuca ho plno lekarov... plus nejaky persen, alebo podobny bylink. preparat. a skus vydrzat toto hluche obdobie pomocou tychto veci. a budes mat dovod byt na seba hrdy :)... pozri, mam okolo seba chorych mladych ludi. jedna 24-rocna kocka umrela na rakovinu, mojej 26-rocnej rovesnicke sa uz tretikrat vratila, a bojuje. nenechaj sa zlomit, ludia sa boria aj s horsimi problemami. aj ja som si presla psychickymi zalezitostami, viem, co to robi s clovekom, ale stale si treba povedat, ze su na tom ludia aj OMNOHO horsie :). hlavu hore!!!

nana12

Neprerušuj školu, to je to najhoršie, čo by si mohol urobiť. Keď si to doteraz vydržal, tak ešte chvílu zvládneš. Musíš byť silný, veď si chlap :)