strach z ľudí

Príspevok v téme: strach z ľudí
Lukáš93

Mám 18 rokov a mám problém v komunikácii s cudzími ľuďmi. V poslednom čase mi to začalo robiť väčšie problémy ako kedysi.
Vždy som bol v škole tichý a nezapájal sa do kolektívu. Toto stále pretrváva. Sedím na mieste a celý deň nepoviem ani slovo. mám pocit úzkosti a strachu, z výsmechu. Pri rozhovore s niekym sa začnem potiť a triasť.
V poslednom čase sa škole vedome vyhýbam, preto si robím problémy doma aj v škole.

Tiež mám problémy ísť k doktorovi sám. Chodím tam s rodičmi. Cítim sa zle v čakárni, keď a mňa všetci hľadia.

Spoločnosti sa vyhýbam odmalička, nešiel som nikd na ihrisko plné detí, alebo som sa rozplakal keď ku nám domov prišiel niekto cudzí.

Začalo mi to vadiť a neviem čo mám spraviť aby sa to zlepšilo.

Väčšinu času som doma, von nechodím.
Jediná prechádzka je do školy a domov.

Mávam problémy s bolesťami brucha, vždy ráno pred školou.

Ďakujem za rady.

lukáš93

takže bol som u tej obvodnej, tá mi poradila psychologičku. Bol som aj u nej, lenže dnes neordinuje, takže musím počkať na pondelok :)

katkamn

lukas, tesim sa s tebou :). nie je donre drzat veci v sebe. jedna poznamka, kt. si uz zrejme nestihnes precitat: k psychiatrovi netreba odporucaci listok, nebolo ho treba v minulosti, a uz vobec nie teraz, ked su (vraj) zrusene (casto k lekarom nechodim, tak neviem). daj potom vediet, ci sa mas lepsie. :)

evka, je mi smutno, ze nevies pochopit ludi s psych. problemami. ten, kto si tym presiel, alebo mal blizkeho, co sa takto trapil, vie, ze tieto veci netreba podcenovat, lebo dokazu zivot skomplikovat viac ako choroby, ktore "vidno" :(

lukáš93

Dostal som to zo seba. Rodičia už o Tom vedia, zajtra idem k obvodnej, aby má poslala odborníkovi. Síce som si trošku poplakal, konečne sa to aspoň trošku pohlo a hneď mi je lepšie. :)

xixa

Ahoj ak chces mozes aj mne napisat: xixa3@azet.sk...tiez som si tym presla a teraz je to uz ovela ovela lepsie, i ked niekedy ma este take stavy chytaju....mozes skusit toho psychologa, ale najlepsie si pomozes ty sam, popripade s pomocou priatelov, blizkych...

katkamn

lukas, ked mas taketo stavy, nepojde to bez odbornej pomoci. kym ta to uplne nepohlti. mam silny pocit, ze nie si uz v stave vyrovnat sa s tym sam. nevahaj a hladaj pomoc, cim skor :)

Lízočka

Ahoj Lukáško, takéto stavy som mala aj ja i keď dneska mám už oveľa viac rokov ale skúsim ti pomôcť.Ja som dokonca nešla ani na svoju vlastnú stužkovú rodičia to nevedeli pochopiť hlavne mama si myslela, že sa za ňu hanbím. Ku lekárovi som nešla, lebo som sa hanbila a myslela som si že to mám iba ja sama na celom svete ale ver mi takéto stavy má veľa šudí, takže nepokaz si celý život a zájdi za psychiatrom on ti určite pomôže veď dneska sú už také dobré lieky.

Lindsi

Ahoj Lukáš, rada by som ti pomohla, ak máš záujem, môžme si písať...kludne mi napíš na mail: lindsi@azet.sk Myslím, že potrebuješ mať pri sebe niekoho, komu by si sa mohol vždy vyrozprávať...to by ti tiež mohlo pomôcť...taktiez ti odporucam navstevu toho psychologa...

Lukáš93

Však práve to. Už mi dosť začínajú komplikovať život :/
Zajtra znova prax a už teraz mám stres :/
Koľkokrát výjdem z autobusu, ktorý ma vezie do školy a vzápätí sadám na ďaľší domov.