Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

Katkaaa

Prosím vás,kto čítate knihu Miluj svoj život.. to cvičenie na začiatku "mal by som" ako je myslené? mám napísať zoznam toho čo si myslím že by som mala??

ta3

Doubledog
citala som vela takych pripadov, kde bola reinkarnacia overena, uz boli niektore aj sfilmovane a pravdaze bez univerzalneho vedomia by to neslo

Lumik
jaj kdeze, spravodlivost v medziludskom kontexte pravdaze neexistuje lebo ludia sme nedokonali, keby sme boli dokonali, uz by nebol dovod reinkarnovat sa na tuto prekrasnu planetu, ja som myslela vseobecnu spravodlivost v ramci univerzalneho vedomia, ktorej absolutne verim a preto nedoverujem teorii co sa tyka mrzakov, ktoru popisujes ze jednoducho nastane zhoda istych faktorov, pravdaze velmi rada by som vedela, kto z nas dvoch ma pravdu :-)

Lumik

ta3: ja neverim v karmu ako taku a to ako sa bezne prezentuje tak to uz sa mi zda ako prilis zjednodusene ( a v spravodlivost v tom takom medziludskom kontexte tiez nie ), to okolo tej genetiky by mi davalo zmysel vecsi ale aj to asi len ako taka narodna karma, teda viac menej statisticky, nie, ze to zafunguje u kazdeho. Ten priklad co si tam spominala, ze sa niekto narodi ako fyzicky mrzak, ja to berem ako, ze nastala zhoda viacerych faktorov a toto je vysledkom, napr. zrovna niekde vybuchla fukusima a ziarenie z nej sposobilo mutaciu, bez ohladu na to co dany clovek v minulosti robil ( z hladiska dobra / zla ). Nemusi ist o nahodu, v tom zmysle, ze tie jednotlive faktory bezia podla pravidiel tohto sveta. Nahoda... v tej jej podstate ktovie ci existuje. Ak sa karma berie tak, ze je to vlastne osud bez nejakej nahody uvazujuci o vsetkom nie len o ludoch ale trebarz aj o zrnkach piesku na sahare, to uz sa mi javi pravdepodobnejsie.

doubledog

existuju zaujimave vyzkumy a teda aj experimentalne data, ktore s velkou pravdepodobnostou svedcia o tom, ze nieco ako karma ci reinkarnacia existuju.

samozrejme, tieto data sa daju vysvetlit aj inak, nielen klasickou, povedal by som ludovou formou reinkarnacie.

kazde taketo vysvetlenie ale musi obsahovat myslienku prenosu nejakej informacie medzi viacerymi zivotmi a musi aj zahrnovat existenciu nejakej formy univerzalneho vedomia.

najsilnejsim dokazom je samozrejme fakt, ze niektore tzv. karmicke spomienky sa daju overit, aj ked to byva dost problem.

ta3

Lumik
ja viem, radi by sme boli tej kengurke dali najprv injekciu, ale ta poruke nebola a kengurka trpela bolestou a mozno uz aj hladom, ono tu existuju organizacie na pomoc ranenym alebo trapenym zvieratam, existuju pri cestach tabulky, ktore vyzyvaju privolat pomoc, ked sa zrazi a nezabije zviera, lenze to nie vzdy funguje, dcera raz zrazila kengurku a volala prislusne cislo, aj cakala na mieste, ale nikto sa nedostavil, ja som raz volala, ze som svedkom ako kamatkin sused trapi psy hladom, no nic sa nestalo, moj spoluziak z kurzu anglictiny je velmi nestastny, lebo ked pozrie von oknom z kuchyne vidi vychudnute, hladom trapene zvierata an velmi malom dvore, viackrat reportoval majitela, ziadna naprava sa neudiala, tak priatel obcas zvieratka prikrmuje chlebom a vyhyba sa castemu pohladu von oknom z kuchyne stahovanim roliet, tak je, zase je to pripad surovosti ludi, ludia beru peniaze za to, aby zvieratam pomahali, no vela z nich pichnu prachy do vrecka a tyranie zvierat im je uplne lahostajne

ta3

Lumik
ja som precitala mnozstvo knih a aj na zaklade precitaneho myslim, ze existuju karmy osobne, rodinne, dokonca narodne, cize, co by podporovalo aj Tvoj predpoklad, Ty tomu hovoris geneticky kod, ja tomu hovorim karma, uz som to na tomto fore neraz hovorila co je pre mna najsilnejsim argumentom, ktory ma presviedca o reinkarnacii a karme je fakt, ze niekto sa narodi ako zdrave a krasne dieta a niekto ako psychicky alebo fyzicky mrzak, ja verim vo vseobecnu spravodlivost, niekto to chape ako boziu spravodlivost, mnohi povedia, ze bozie mlyny pomaly melu, teda ak verim vo vseobecnu spravodlivost, potom keby sme vsetci zili iba raz (cize nebolo by reinkarnacie a potom ani karmy), nemohlo by sa take nieco stat, uz mi bolo oponovane, ze sa to deje nahodnym vyberom, no ja na nahody neverim, cela nasa planeta a nase zivoty sa riadia pevnymi pravidlami, inak tu by bol poriadny chaos a chaos je nestabilny stav, planeta by nemohla fungovat bez pevnych, pre kazdy detail stanovenych prisnych pravidiel, karma na pochopenie je velmi zlozita vec, napriklad dvojdielna kniha Charakteristika karmy vyzaduje velkoryse myslenie

Lumik

TA3: tej kengurke ste to utrpenie skratili s pouzitim sedativ by sa to dalo este zmiernit, a islo o lokalne zlepsenie situacie z pohladu kengurky, ak by ju nieco nebodaj aj vyliecilo to uz by bolo uplne zlepsenie.

Aninka1987: vychodisko nehladam, hladam skor priciny a ked sa nieco prieci variabilnemu modelu sveta ktory mam v hlave tak niekedy na to zareagujem a aj na detail, a ked nad tym tak rozmyslam momentalne si myslim, ze vychodisko si jedneho dna najde mna.

Jajka001: mozno dobro, zlo su nase pojmy ale tie pomenovavaju nejaku realnu odchylku od idealneho stavu v urcitom kontexte ( nejake objekty aj nerealne v nejakych vztahoch ). Ktovie ci velkost kontextu je to co moze zrusit oboje.

Lumik

BJ: "Kto robi zle veci, je uz vlastne trestany" - celkom sa mi paci ta uvaha ale ak sa nemylim vyzaduje to predpoklad, ze karma ja nadcasova a teda nepredpoklada slobodnu volu (u zivych bytosti), teda ani pricinu a nasledok ale iba postupnost, v podstaje je to predstavitelne aj ked neviem ci to tak bolo myslene.
Nieco ako karma by molho existovat aj na inom principe napr. cast genetickej info. sa prenasa na nasich potomkov a tyto by potom mohli mat podobne mozgy, zmyslanie a reakcie a ich podvedomie by ich mohlo zatiahnut do podobnych situacii ako ich predkov. Potom ak napr. robil otec urcite veci aj jeho vnuca mozno bude robit podobne a v podstate to moze vypadat pre manzelku toho vnuka vypadat ako prejav karmy.

ta3

zaujimava debata, mam tolko roboty s priparavou na stahovanie, ze neviem co skor, ale tato tema ma pritahuje ako magnet, tak este aspon par slov

su kultury, ktore sa asi viac priblizuju k pravde ked placu, ked sa dieta narodi a ked sa raduju ked clovek zomrie, pre nasinca je absurdne, aby niekto tancoval radostou, ked mu zomrie matka alebo dieta

su ludia (osvieteni, znali), ktori su vdacni za akekolvek utrpenie, zase vacsina, zvlast materialne zalozenych, to nechape inak nez pripad pre psychiatra, nepovazujem sa za osvietenu, od toho mam este velmi daleko, ale ja som vdacna za rakovinu a vsetko ostatne utrpenie, pretoze prave to spravilo zo mna cloveka vyssich dusevnych kvalit, co ma urcite viac naplna, ako keby bolo islo vsetko ako po masle, mala by som skvelu karieru za sebou, nadobudnuty slusny majetok, spokojnost a stastie nespociva v materii a tomu ma naucil tvrdy zivot, som mu za to vdacna

jedna moja kamaratka prisla o syna, vyborneho ziaka, ktory sa vecer pred maturitnymi skuskami obesil, ale nie preto zeby sa skusok bal, ale ze uz jednoducho tu nevladal byt, nevladal sa pozerat na amoralny svet, predtym viacktat naznacil znechutenie nad tymto svetom, jeho mama sa s jeho smrtou obdivuhodne skoro vyrovnala, pochopila synove pohnutky a mala ho tak rada, ze nakoniec v jeho smrti nasla ulavu, ze uz nemusi dalej trpiet, tomu sa hovori skutocna materinska laska

BJ

Anika, nemyslim si to. Ani nechapem, skadial si na to dosla, ze by som si to mohol mysliet.
Ja som len pisal o karme, a o nezmyselnosti modelu, ktory sa okolo karmy vytvoril, nic viac.