Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

čerešňa

Vo svojej podstate súhlasím, že sa rodíme dokonalí. Prečo nie? Všetko čo pre život potrebujeme si dokážeme vyžiadať po narodení od rodičov a potom slušne prežiť. V čom je dokonalosť? Vo vzdelaní, alebo v tom aké máme hmotné zabezpečenie, či koľko jazykov ovládame, alebo akí sme zruční v nejakom remesle? Sami o sebe sme predsa dokonalí, len škoda že žiadame stále viac a potom nám uniká podstata pre ktorú sme sa narodili. Je to veľmi jednoduché, ale je to tak, to len my ľudia si všetko sťažujeme. Už málokto vie mať rád život ako taký.

lulu22

táto kniha má niečo do seba :) prečítala som ju síce len raz, ale keď mi ju sestra vráti, tak určite opäť prečítam :)