Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

Annika1987

piktogram, male dieta to, samozrejme, nemoze zvladnut racionalne spracovat. Ale dospely by to uz mal vnimat inak. Ved to je prave to, o com pisem. Deti a psychicky prilis citlivi ludia to nezvladnu. Takze si len podporil(a) to, co som tym myslela.
Pozitiva aj negativa zivota treba akceptovat a nenechat sa vtahovat do nich. Myslim, ze nepisem nic ine. Ale vsade tlacit myslienky o zle, to mi pride ako masochizmus. A to robi prave clovek, co sa so zlom vyrovnat nedokaze.

ta3

Genesis
“Ta3 silne pochybujem ze si niekedy bola na samom dne ... myslim ze si sa k nemu ani nepriblizila”
Genesis, velmi sa mylis, uz od skolkarskeho veku prechadzam vaznymi rodinnymi a osobnymi problemami, myslim, ze som Ti to uz hovorila, len co jeden pominul, uz som bola vrhnuta do dalsieho a este horsieho a este dlhodobejsieho, nejdem to tu rozoberat, stalo sa aj to, najma v mladsom veku, ze som bola az tak nizko, ze mi myslou prebehla myslienka na samovrazdu, casto som lihala taka psychicky vycerpana, ze mi bolo uplne jedno, ci sa rano zobudim alebo nie, mozno nekonecnu huzevnatost a totalne odhodlanie mam dane hviezdami a znamenim Barana, lebo prave tieto dve vyrazne charakterove crty mi pomohli zakazdym znovu vstat a celit zase novym prekazkam, ved ja som vlastne v podstate cely zivot plavaja proti prudu ako v profesionalnej, tak aj v osobnej sfere. Ja som ale nezatrpkla a nevinim za vsetko to trapenie nikoho a nic, toboz nie prirodu alebo vyssiu moc, vsetky tie vazne starosti ma nutili roky o veciach premyslat az som dospela do stadia, ze som prijala reinkarnaciu a karmu, pricinu vsetkeho zleho co ma postihlo teda vidim v mojich predchadzajucich inkarnaciach a teda, ak som vinila niekoho, tak samu seba, davno som si ale odpustila a mam sa rada, snazim sa zit cestny zivot, som tolerantna, empaticka, snazim sa slabsim pomahat, nezavidim, snazim sa nerobit hrube alebo tie iste chyby a vyslednicou je, ze sa mi zivot otocil o 360 stupnov v kladnom zmysle, citim sa lepsie, aj dari sa mi lepsie.

Anika ma pravdu, ked tvrdi, ze svet je pre kazdeho presne taky, aky je vnutorne on sam. Ja to este trochu rozvediem, lepsie povedane, ako o okolitom svete zmysla, ci ma pozitivny nahlad na svet a dianie v nom alebo negativny. Ak sa vyskytne desiatim ludom ten isty problem, desat ludi ho bude prezivat svojskym, odlisnym sposobom, pre niekoho to bude uplna malina a prejde nim ako keby sa nic nebolo stalo a v druhom krajnom pripade niekto moze mat z toho az vazne depresie, lebo problem je sice maly, ale on ma tendenciu urobit z komara somara.

Ano, realita je smutna a tazka, bohuzial na svete je velmi vela krutosti a nasilia, my dvaja Genesis sme rozdielneho zmyslania, ale ani jeden z nas tento svet nespasime, mali by sme svet prijat taky aky je, tym skor myslim Teba, lebo sa ho aj tak beriem, tym ale nehovorim, zeby sme sa na to vsetko mali vykaslat, mozme tomuto svetu pomoct trosicku sa odlahcit aj my tym, ze zacneme od seba, konajme ludsky, pomahajme jeden druhemu, vazme si jeden druheho, vyzarujme do svojho okolia usmev a lasku, ludom to zdvihne naladu, povzbudi ich, niekto z nich to snad postupi dalej zasa do svojho najblizsieho okolia a tak svet pomalicky zacne krasniet, lebo dobro lahko moze plodit dobro, ale zlo sotva splodi dobro.

A k Tvojej otazke na mna, ktoru si sformuloval do niekolkych bodov. Vypichol si viacero velmi vaznych problemov a pytas sa, ze k comu mozu byt dobre, pripadne co ludia mozu z tychto situacii vytazit. Velmi vela, to ich prinuti o probleme premyslat, u vacsiny dojde k prehodnoteniu rebricka hodnot, tito ludia sa presvedcia na vlastnej kozi, ze nie materia je najdolezitejsia, ale ze najdolezitejsia je laska, pochopenie, sucit, ohladuplnost, pomoc a zacnu do svojho spravania vnasat viac citov, stanu sa lepsimi, co ich vynesie na duchovnej urovni o priecku vyssie, zaroven ziskaju dusevne naplnenie, ktore im nasledne pomoze lepsie znasat ich kriz. Toto je model, ktorym som ja osobne presla, preto myslim, ze je realny a moze fungovat aj u inych. Neviem Genesis, zda sa mi, ze Ty si stavany velmi racionalne, preto pravdepodobne tento moj vyklad Ta nijako nepresvedci, neuspokoji, este si mlady, pocitam, ze ked nie teraz, ze mozno o par rokov si spomenies na mna a moju filozofiu zivota.

Genesis, na zaver by som sa chcela s Tebou pomerit, viem, ze som sa Tvojich citov nie raz dotkla, za co sa Ti ospravedlnujem, viem, obcas sa mi stane, ze sa unahlim, ale ver, nikdy to nebolo tak mienene, naopak, sympatizujem s Tebou ako s clovekom, ktory sa nie lahko brodi zivotom aj napriek tomu, ze sa nase nazory na vela veci roznia, ja viem, som aj napriek tazkej minulosti nepolepsitelny optimista, keby si mi bol lahostajny, nebola by som diskusii medzi nami venovala tolko casu. Ospravedlnujem sa za rozsiahlost, neviem byt strucna.

piktogram

annika: povies mi ako dokaze male dieta racionalne spracovat fakt, ze ma rodicov alkoholikov, ktorym robi zvratene potesenie ho mlatit, psychicky a fyzicky tyrat, ci zneuzivat?! nemyslis, ze ho to poznaci na cely zivot a je len logicke, ze bude cely zivot mysliet prevazne negativne... ked v tom - pridlho - vyrastal?! mozno, ze ty si mala to stastie pochadzat z usporiadanej rodiny, ked si myslis, ze vsetko sa da spracovat racionalne. neda, ratio a emotio bez seba existovat nemozu a nevedia (ratiom sa daju veci len vysvetlit, nie spracovat). ak ty tak existovat vies, bravo, blahozelam, ale.. nezavidim ti. fungujes ako stroj. bez urazky, prosim, o to mi nejde. preco ti to pisem? pretoze to dieta si nic nevybralo, ani to, ako bude mysliet. nemohol. a povedat mu, ze ty negativista, vzmuz sa, prestan fnukat... z mojho pohladu je velmi arogantne.

nejdem sa s vami hadat, ani dohadovat, pretoze si myslim, ze riesite neriesitelne. kazdy si zo seba prinasame svoj pohlad. na zaklade preziteho, videneho, vnimaneho. a kazdy ma na to pravo. ak genesis vidi veci "cierne" ani jeden z vas nema pravo mu vraviet, ci ich vidi dobre, alebo zle. takisto to plati opacne. uvedomte si, ze pozitivne bez negativneho tiez nemoze existovat. bodka. mimo to, s urcitou predispoziciou myslenia sa uz kazdy clovek rodi, lebo genetika tiez robi svoje. a takisto vyvoj mozgovych hemisfer. zmenit myslenie? neviem, to vrodene/ziskane (podvedome) skor nie ako ano. mozem si len vedome vsugerovat, ze budem "inak" mysliet. ale .. toto je len moj nazor.

ak sa chcete dalej hadat/dohadovat ci urazat, do toho.. v tom pripade ma tato tema zmysel. inak nie.

BJ

Genesis, opat velmi dobry prispevok.
Inak to co ti napisala anika, je fakt hnusne odsudenie, a dotklo by sa to pomaly kazdeho.

Ja si tiez myslim, ze slaby rozhodne niesi, podla mna si vnutorne velmi silny clovek. Malokto dokaze vydrzat prilis vela negativnych veci. Takze suhlas aj s tym, co si napisal o ruzovych okuliaroch a naivite, to su skutocne vlastnosti slabeho cloveka. Ty mi pripadas, ze skutocne hladas pravdu, ale zatial ti zjavne chyba poznanie, poznanie toho, preco tu je tolko zleho, negativneho a tolko utprenia. Nikto ta to nanaucil, a preto to hladas, a jediny sposob, ako to pochopit, je padnut do negativizmu, lebo tam najdes odpovede. Ked chces pochopit, co je to tma, kde ju najdes? Ze zijes cely zivot v svetle? Ved to si ani neuvedomujes, o tme si pocul len z pocutia. Nemas ziadne poznanie. Kde ho ziskas? Musis sa vydat do tmy. Necudo, ze ta podobne knizky o svetle, ako miluj svoj zivot, hnevaju, lebo v nich nevidis poznanie. Ani ja. V skutocnosti, cloveka tym svetlom iba zaslepia, nazval by som ich preto az nebezpecne. Treba z nich vediet selektovat, su v nich aj pekne a pravdive uvahy, ale na komplexne poznanie su proste prilis povrchne a rozhodne nedavaju odpovede, na tvoj trefny zoznam otazok.

Podla mna, si trpitel, a iba taky moze ziskat skutocne poznanie. Clovek, co sa utrpenia boji, a vo vsetkom chce vidiet len to dobre, a dobre je len ked je vsade stastie, poznanie nema. Pred poznanim uteka. A z rovnakej nevedomosti mi pripada, ze vzisla aj knizka Miluj svoj zivot, a tisice dalsich, ktore sa priam vyrojili a zaplavili regaly ezoterickych casti knihkupectiev. Podla mna su zvlast nebezpecne, lebo robia fanaticky zaslepenych ludi, ktori su mimo reality, a takych ludstvo vlastne nepotrebuje. Ludstvo potrebuje takych, ktori sa vedia pozriet utrpeniu do oci, nie ho nevidiet alebo mu nerozumiet, a odsudzovat ho.

Ty zatial to poznanie nemas, pretoze zjavne ta hneva to, ze tomu nerozumies, ale, si o tisic krokov vpred, pred jalovymi recami zaslepenych stastlivcov, ktori az do poslednej chvile ostavaju zatieneni svojimi ruzovymi okuliarmi, do chvile, ked ich zivot zoslaha tak, ze uz nemozu dalej, a potom jednoducho odijdu dobrovolne pilulkami na spanie, alebo sa psychicky zrutia, odijdu zo sceny, alebo na zvysok zivota zatrpknu. To je zaroven odpoved na niektore tvoje otazky, ktore si ocisloval, preco sa matke narodia 2 deti, ktore jej pred ocami zomru... stvoritel vesmiru vedel, ze ludska nevedomost nema hranic, a aby otvoril niekomu oci, a nalial do neho aspon kusok skutocneho poznania, musi nanho zobrat teda poriadny bic, a slahat ho nim poriadne dlho. Inak ho k tomu poznaniu asi neprivedie.
Clovek, ktoremu vidis na tvari neutralitu, je clovek, co si presiel utrpenim aj stastim, a pochopil ich zmysel a suvis.
Keby si sa ma pytal, s ktorym clovekom by som sa nebal ist aj na kraj sveta, a veril mu za kazdych okolnosti, v kazdej situacii, dobrej, tazkej, ci uplne najtazsej a najkrutejsej, cize napriklad aj ked prijde najvacsia kriza, a zivot ukaze svoju najtemnejsiu stranku, tak skor by som veril tomuto vyrazu:
www.old-picture.com

nez tomuto:
acelebrationofwomen.org

Annika1987

Genesis, clovek nizsieho intelektu nie som.
Nedavam sa vtiahnut do nezmyselnych diskusii.
Svoj nazor som ti vysvetlila, hoci len v jednej vete. V predoslom prispevku som to rozpisala trosku viac, snad ti to postaci.
Svet je pre kazdeho presne taky, aky je vnutorne on sam. Takze pre niekoho je negativny. Niekto iny vidi tie iste fakty a vnima to triezvo - "je to skratka realita". A?
Ano, stavaju sa zle veci dobrym ludom, stavaju sa uzasne veci sviniarom, zomieraju a najviac trpia najslabsi, najlepsie sa dari dravcom... A?
Asi to bude prave v miere citlivosti kazdeho. Ak niekto nedokaze racionalne spracovavat fakty, ktore okolo seba vidi, potom ho tie fakty uvrhnu do negativnych stavov. Takze - negativisti, vzmuzte sa, realita je taka, aka je. Nefnukajte nad nou, adaptujte sa a teste sa z toho, z coho sa tesit da.

ta3

Genesis
momentalne nemam vela casu a potrebujem trochu aj porozmyslat ako to napisat, aby to aj trafilo klinec po hlavicke, Tebe sa ozvem neskor, ale urcite sa ozvem

Lumik
ano, su tam tie moznosti, ja mam s tym sice velky problem, ale v krajnych pripadoch by som pomohla trpiacemu zvieratu zomriet, nie tak davno, ked som sa viezla so synom v aute, pri ceste lezala ranena kengura, pravdepodobne ju zrazilo auto a dolamalo jej nohy, lebo sa nemohla postavit, okamzite sme sa so synom, ktory tiez ma rad zvierata, telepaticky dohodli, ze jej treba pomoct, dvakrat zacuval a kengurku presiel, ale stale chudera zila, tak vystupil z auta, z kufra vytiahol nejaky nastroj, ktory pouziva v praci a zviera dobil uderom do hlavy, ja som si stiahla do cela kapucnu, aby som nic nevidela a zapchala som si usi, aby som tie udery nepocula, prezivala som to tak, ako keby zabijal niekto mna, cele to trvalo asi 3-4 minuty, ked syn znovu nasadol do auta, vedela som, ze uz nezije a vtedy sa mi velmi ulavilo, uz ako male dieta som sa musela v dome skryt a zapchat si usi, ked sa prasiatko zakalalo, zabit zdrave zviera napriklad len tak pre maso by som urcite nedokazala, keby to bolo iba na mne, nikto nikdy by si maska nezapapkal, mam rada rirodopisne serialy, ale nemozem vidiet ako predator stiha svoju korist

Lumik

Omega: no srnka... len tak si ich sama od seba nezlomi ale uteka dajme tomu pred polovnikom a zrazu bum priepast tak v tom zmatku skoci, predtym tam skakavala bezne a zvladla to, aj ten srnec pred chvilou preskocil, lenze noc pred prsalo a na druhej strane zmylo trochu okraju takze teraz len len nedoskocila. Skoncila dolu v bolestiach este ktomu scasti v ladovej vode. Polovnik ostal pri jej kamaratke ktoru trafil. Je to v nasom ponimani jej chyba, mala sa asi postavit polovnikovi a nie zbabelo utekat. To ale este neznamena, ze ju teraz necaka kruty koniec bez ohladu na to ci je vinna alebo si za to moze sama. To ze sa nieco prihodi je dolezite nie to preco sa to stalo a hlavne to, ze potom nasleduje nieco co vzniklo ( podla mna evoluciou od prirody ) ale nie je to vobec spravodlive a ja to vidim ako krutost.

Lumik

ta3: diky za vycerpavajucu odpoved, v jednom si ale myslim, ze mas viac moznosti, napr. ked prechadzas okolo umierajuceho trpiaceho zrazeneho zvierata mozes mu pomoct to utrpenie skoncit skor, napr. aj privolanim polovnika aby to dokoncil, su aj ine moznosti ( asi sice proti zakonu ale mozno nie proti ludskosti ). Pripadne sa mozes dat k polovnikom len za ucelom aby si podobne pripady mohla riesit. A je toho vela kde ludia uz davno prisli na to ako zmiernit utrpenie ale povecsine volia jednoduchsie riesenia najcastejsie nerobit nic pre to co priroda nedoriesila.

Genesis

Ta3

kurna teraz sa za seba normalne hambim :) ... nechal som sa jak male decko vyprovokovat tou Annika1987 :) ... dotkla sa mojho ega hehe a jak male decko som porusil moje tvrdenie ze do tejto temy neprispejem :)

takze ta3 neunuvaj sa reakciou na moj prispevok :)

uz ma toto dotahovanie o to kto ma pravdu vazne nebavi ... popravde mne je vazne jedno kto tu pravdu ma pretoze pre mna su neprijatelne obe pravdy takze pre mna sa tym aj keby som sa mylil a ludia tvojho typu mali pravdu v zivote nic nemeni.

Takze uzavrieme to tym ze my dvaja sa co sa tyka debaty na tuto temu nikdy nezhodneme :)

to vies kazde jing musi mat svoje jang :) hehe takze ak to zoberieme logicky tak akonahle by si ma presvedcila o svojej pravde tak by sa zosypal cely vesmir pretoze by sa porusila rovnovaha :))

Genesis

ta reakcia na Ta3 bola len preto lebo sa ma dotkla rovnako ako Annika1987 kedze suhlasila s tym co o mne napisala.

Jednoducho nemam rad ked ludia niekoho zhadzuju za to ze ma iny nazor