Veľmi mastiace sa vlasy

Príspevok v téme: Veľmi mastiace sa vlasy
Vyk

Ahojte, mám taký problém. Mám 14r.(asi to bude tým) ale strašne sa mi mastia vlasy. KeĎ som bola menšia, tak stačilo umývať 2x do týždňa.. ale teraz už po dvoch dňoch je to nevyhnutné, ale nechcem si umývať každý deň, pretože som čítala, že tak ešte k masteniu prispievam. Používam aj ten nový šampón Schauma Cotton Fresh (iba krátko) tak čakám na výsledky.. Už som začala aj používať žihľavovú vodičku a mastné vlasy Značky Dixi .. No aj tú používam iba krátko, tak neviem.. ale tento problém ma trápi už naozaj dlho...Dokonca som si dala na vlasy Palete Color Shampoo aby sa mi vlasy vysušili, no nejako to nepomohlo, čom mám teda robiť? :(

n!ka

nemyslim ze ze neplati pravidlo ze cim castejsie si clovek umyva vlasy, tym viac sa mu mastia.. tiez som presla cez fazy 1x do tyzdna ked som bola dieta, 2x v puberte az po kazdy den... a pri tom umyvani kazdy den to doslo do stadia kedy som ich uz vecer mala mastne. Az ma to nastvalo, najskor som sa prinutila umyvat obden aj ked som druhy den uz isla do prace len s vrkocom.. neskor som bola opatrnejsia pri vybere samponu, tiez pouzivam poslednuch par rokov jemne bio bez silikonov. V DM zozenies Laveru alebo lacnejsiu alternativu Alverde, ktore mne osobne nerobilo dobre (svrbenie-asi alergia na niektoru zlozku - ale chcem im dat este sancu), ale vela ludi si ich sampony pochvaluje.. teraz mi staci umyt vlasy raz za tri dni, obcas aj 4 ked sa s nimi velmi nehram :) pozledny tyzden som plavani v bazene dala parkrat na vlasy klasicky drogerkovy sampon+rozcesavaci sprej a zas vidiet ze su mastne skor..

Samponik

Mne pomohla nastastie iba zmena samponu za 100% bio SEIDE- proti masteniu vlasov. Neumyvam vlasy kazdy den, ale kazdy treti.

rora

nechcem kazit optimizmus, ale ti, co maju ozaj mastne resp. mastiace sa vlasy nebudu radit, aby is si umyvala menej casto vlasy...
ked som bola v puberte, mastili sa mi menej ako za poslednych 10 rokov..(mam 30ku na krku), umyjem si vlasy, za par hodin mastne, skusala som vela samponov, dokonca aj suchy, aj to experimentovanie, ze neumyvaj si hlavu kazdy den...

ako som uz raz v inom prispevku spominala, kadernicka mi spominala, ze s tym nic nenarobis, a nepomahaju ziadne rady, ako umyvaj si menej casto hlavu atd...mne sice spominala kombinaciu so suchym samponom, no mne to nepomohlo...

takze..zijem s tym:)

ty mas vsak mozno nadej, ze ti to s pubertou zmizne