Praca a Socialna Fobia

Príspevok v téme: Praca a Socialna Fobia
sad24

Zdravim,

velmi surne potrebujem pracu, ale s mojou socialnou fobiou nemozem ani pomysliet na zamestnanie kde sa vyzaduje vysoka komunikativnost - vratane oboru ktory som vystudoval (pravo).
Idealne by bolo pracovat z domu, aspon pre zaciatok. Nevie niekto o takejto praci? Popripade nieco, kde sa vyzaduje minimalny kontakt s inymi ludmi. Kazde odporucanie uvitam.

Viem, ze toto neni trvale riesenie, ale momentalne si nemozem dovolit chodit po doktoroch a zhanat lieky.

Dandy Key

Ahojte aj ja mam SF a hladam si kamosku co ma tiez ten problem..mam 28 rokov..kludne ak chces a si z Presova alebo kosic tak odpis

veronika83

sad24: ja mam skusenosti s pracou v statnej sprave (7r), ale neviem neviem ako by som to tam zvladla so soc.fobiou.
Necitala som vsetky prispevky, ale ak si mlady a si evidovany na urade prace, skus vyuzit absolventsku prax. Vyberu ti zamestnavatela podla tvojho oboru a ak ta to bude bavit a budes sa snazit, mozno sa uchytis. Aj ked budes spociatku nesvoj, nervozny, nemozny, ale budes sa snazit a vykonavat na max. svoju pracu, zamestnavatel to oceni a moze ta vziat natrvalo. Hlavne ta nevyhodi kvoli nejakym hlupostiam v skusobnej dobe. Si prenho lacna pracovna sila (plati ta urad prace) Mnoho ludi potrebuje viac casu casu na aklimatizaciu v novom prostredi ako nejake tri mesiace v skusobnej dobe.
Mimochodom ja som sa normalnejsie komunikovat a vychadzat s ludmi naucila prave v prvej praci. A pekne postupne, neslo to zo dna na den. Po par rokoch ma preradili presne na take miestecko ako ste spominali - zapnut pc, 8-10 hodin don cumakovat, maximalne tak zdvihnut telefon a ked som potom vysla na ulicu medzi ludi, bol to hrozny pocit. Strasne narada som chodila sama (do mesta a pod) Taka hlupost, ani som o tom nikdy nikomu nehovorila, mala som pocit, ze vsetci sa na mna pozeraju - no psychiatria! :D Takze chvalabohu, ze som bola nutena zmenit zamestnanie, ludi, prostredie, zivot.. prislo to v pravy cas. Drzim palce aj tebe.

sad24

Mno, to neviem ci je dobry napad. Zvazoval som, ze spomeniem socialnu fobiu v zivotopise, ale potom som si povedal, ze v tom pripade neni sanca ze ma niekto zobere.

jvc

Sad posli si CV do personalky a vyslovene im tam uved ze mas taky problem a nemozes pracovat s ludmi..
Inak ten webshop..no ak by ta to malo uzivit tak v obyvacke sa to da len tazko, navyse treba jazdit na postu atd.

sad24

jajka, mas s tym skusenosti? :) momentalne mi vobec nejde o vyksu platu, potrebujem aspon to minimum aby som neostal na ulicy.

sad24

no, je mi zle ked pomyslim, ze by som mal pracovat v "super mladom kolektive" (ako to tieto firmy s oblubou prezentuju. chcem dojst do prace, sadnut za pocitac, pracovat 8 hodin a ist prec..

bubak258

ahojte neviem ci patrim do tejto temy. ale ja uz od skoly neznasam kontakt s ludmi. skusky boli des, ustne este horsie. v prvej praci som uplne nezvladala kontakt so sefovou. ta bola moj pravy opak a dala mi to vyzrat. a telefonaty som uplne neznasala, az do placu mi bolo tak som sa ich bala. doteraz jedine rodicom dvihnem telefon. s tou pracou som sekla, a nebyt rodicov a ich firmy asi som pod mostom. navstevovala som aj psychologa aj psychiatra a lieky mi pomohli len pribrat. tak mi teraz poradte, na aku pracu som vhodna? lebo kazda vyzaduje aspon telefonaty, alebo kontakt s klientmi.
aby som sa tak zle neopisovala, tak uz to zvladam lepsie, budujem si sebavedomie a pracujem na svojom vyzore. inak by som si uz asi slucku hodila

wreck

vieme, vieme, sad24. v tychto firmach je komunikacia uplny zaklad. dokonca je to jedna zo zakladnych charakteristik, ktore musis mat, aby si to mohol niekam dalej dotiahnut.

mozno by si mohol skusit call centrum. tam komunikujes najma cez telefon, co by nemuselo byt az take zle. ciastocne by si tam odstranil strach a posunulo by ta to smerom k vylieceniu. ale aj to je praca v kolektive, niekto ta moze o nieco poziadat alebo ty budes musiet niekoho zastupovat nejaky cas, atd.

s pracou na doma to byva opacne - najprv pracujes priamo vo firme a casom, ked sa osvedcis, mozes nejake dni pracovat z domu. ale aj tak je nutny kontakt s kolektivom, inak hrozi narusenie socialnych vazieb a izolacia, co je v kazdom pripade zle.

sad24

Neviete niekto ake je to vo vacsich firmach ako je napr. Dell, IBM, VW? Je to moc narocne a vyzaduje sa vela komunikacie s ostatnymi?