Problem so sefkou

Príspevok v téme: Problem so sefkou
Laurina22

Ahoj vsetkym.Ja ani neviem ako zacat,nakolko aj tu vzdy radim vsetkym,aby neboli v strese,krci a hlavne boli v klude.

Mam problem so sefkou.Uz asi mesiac.Berie mi pracu,vsetko co urobim je podla nej ZLE.Do vsetkeho sa mi miesa a len ona vie vsetko urobit najlepsie.

V poslednej dobe ma vsak vytaca do nepricetnosti.Uz som zacala selektovat jej chovanie a rozhodne si nenecham skakat po hlave,tak ako sa chova ona ku mne chovam sa ja k nej.A tu je problem.Dnes mi povedala ze enznasa moje reakcie.Pritom si o sebe nemyslim,ze neviem komunikovat,ba naopak.

Mam vela priatelov,rozumiem si sludmi.

Dnes ma urazilo,ked ma napodobnovala v zasadacke kolegovi,hovoila,ze nevie strpiet moje chovanie,som povysenecka mlada pipka zasrana.Doslova.

Ako to mam riesit?

Pritom dnes som sa s nou zhovarala a bolo vsetko OK,comu som sa potesila.

Laurina22

Sway prave ona sa ma stale vypytuje na sukromie,ako sa mam,co mam nove,ale mne to vadi,ja to riesit nechcem a chcem oddelovat pracu a sukromie.

sway.

0mega A kto jej hovori,ze ma sklopit usi? Ide jej o to,ze sa snazi prezentovat nejaky novy napad a sefka jej nedala podporu? Tu ide o zakladne vychadzanie na pracovisku.
Ja jej iba radim,nech oddeli osobne pocity od prace.Ved pise ,ze ju praca bavi a nechce odist.Tak sa musi naucit kontrolovat a nestarat sa do toho co robi jej sefka.Pisala som,ze ak sa citi nerespektovana,moze zvolat so sefovou schodzku a v klude sa o tom porozpravat (nemyslim si vsak,ze to v tomto rozpolozeni zvladne).
PS: ak ma sefka problemy,tak ich ma.Kazdy ma problemy,ak sefova nebude zvladat jej pracu,rozhodne o jej odchode jej nadriadeny ;-)Nerozumiem preco by sa mala Laurina vrtat v jej osobnom zivote.

Laurina22

Omega to vystihol.Ona pre mna nie je autorita,ked si nevie vyjst sama so sebou.

Pre mna nie je autoritou clovek,co pomaly place nad excelovskymi tabulkami.CO ma na porade hlavu v dlaniach a hovori,ze ho to tu nebavi,ze nevladze,ze je vyhorety,ze potrebuje rok dovolenky.

Co frfle na kazdu osobu vo firme a robi nezmyyselne veci.

Maoam

Laurina: ak si moze dovolit zjest poobede uz len lyzicu cestovin a do rana musi byt o hlade, aby si udrzala postavu, tak sa necudujem, ze je taka oduta a namosurena, asi je stale hladna :-D.

0mega

sway

Vies, ja osobne ak by som bol sef, cohokolvek a videl by som ze mi podriadeny doslova lize miesto kde chrbtica straca svoje slusne pomenovanie, tak by som ho najradsej prefackal. A vyhodil.

Preco?

Pretoze firma kde je aktivny len sef, ma sancu na prosperitu absolutne minimalnu, pokial ne je sef vsemohuci genius. Ale pokial mi zamestnanec povie, ze "toto robis zle, myslim si" tak sa nad tym zamyslim. A ak ma pravdu, zvysim mu plat. Tomu hovorim tymova praca a pravdupovediac, malokedy sa stretavam s tym, ze by kazdy v time tahal za 1 koniec. Vela krat je to o JA JA JA JA MNE MNE DAJ MNE JAJAJA NAJAAAA... Len v pripade, ked su v time rovnocenny ludia (tj. maju partialnu zodpovednost) je mozne pozorovat, ze tahaju za 1 povraz.. Ale to je uz tema na uplne inu hodinu :)

0mega

sway

A hypoteticky, povedzme ze sefke nieco nejde v zivote.
Je to mozne..
A Laurina by jej mala pomoct.

Suhlasim, ale potom PRECO ked tu niekto na fore pise, ze "mam psychicky problem" a neda si poradit, preco nad nim mavne rukou kazdy z daneho fora? Preco?

Nie je to dalsi oxymoron? Mal by zamestnanec donekonecna ratovat sefa? To je SEF? Toto ? Taka psychicka troska?

Aj sef moze mat slabu chvilku, a mozno to neumyselne hodi na podriadeneho, ale odtialpotial..

0mega

sway.

Sice mas pravdu, ale existuje isty bod, kde sa dve priamky, alebo volaj ich ako len chces, ciary, stretnu a v tom bode to vyhovuje obom, na jednej strane viac sefovi a na druhej strane viac zamestnancovi.

Je to klasicka pretahovacka..

+ Ak sefovi vadi to ze 9 z 10 ludi je neproduktivnych, ma pravo zhodit aj toho jedneho ?

Deptanie moze viest k uspechu firmy, no je to viac nez extremne narocna uloha a nie kazdy na to ma (respektive, aj ani nikto z nas nezainteresovanych to aj tak nevieme posudit, ci to bolo vela deptania alebo nie)

kazdopadne absolutne nesuhlasim s nazorom, ze by sa zamestnanec mal stiahnut, ak by to bolo kredom mojho zivota, vykladal by som maximalne tak tovar do regalu, ak by som sa prave nepotil niekde s lopatou v ruke.

Perlicka:
Co myslis, ako si sef ziska svoj post? Tym ze stale bude sklapat usi? Nedostali sme so do slepej ulicky, alebo nie je to oxymoron ?

Btw, ja som presny opak a usi sklopit neviem, bohuzial, nemam tam silne svaly, a ani obocim neviem hybat, teda nie 1 naraz, len 2 naraz.. Bral somto ako handicap. Ved kolko ludi vie hybat usami, je to sranda inac :)
A vyzeram snad na to, ze mi je zle? Ze som zvolil zle, ak som neklopil usi? Alebo mam len stastie? Ja neviem, nie som vsemohuci aby som povedal co by bolo keby bolo, ale pointa je, ze u mna to funguje, tak nebudem sklapat usi ani nadalej. Vychadza to z mojej povahy. Bezomna by sef nebol sefom. A dostavame sa k achilovej pata Slovenska a mizernej biednej urovne zivota. Slovak je synonymum k "Sklopucho"

Len moje pozorovania.. (videl som ako to funguje v zahranici a ako to funguje u nas)

piktogram

sway: nehnevaj sa, moj nazor, ale: Laurina sa podla vsetkeho chova k svojej nadriadenej slusne (napriek tomu, ze ju nemusi). Jej nadriadenej nic nebrani v tom, chovat sa k nej rovnako (povedat jej na rovinu, toto a toto mi nesedi), teda, ak by tak robit chcela-byt ustretova, priama a ferova. Predpokladam, ze je od Lauriny starsia, to by znamenalo, ze vyplyvajuc z jej veku a pozicie je na nej udrziavat! na pracovisku, v jej kolektive, dobru atmosferu a seriozny pristup. (nielen) Za to je platena.

p.s.: Aj pochopenie, ci ohlad ma svoje hranice. Ak budem v jednom kuse brat ohlad na inych, ja sama sa nikam nedostanem, a v konecnom dosledku si poskodim iba sama sebe. Nezmysel. Ba dokonca hlupost. Vlastna.