Odstránenie zubného kamena

Príspevok v téme: Odstránenie zubného kamena
kebab

Dobrý den, mám 25 rokov a 5 rokov som pracoval v zahraničí, mám taký problém že za tých 5 rokov sa mi vytvoril na zuboch dosť silný zubný povlak a moja stará zubárka už neexistuje...takže som 5 rokov nebol na povinnej zubnej prehliadke, ako mám postupovať dalej ? A kolko može asi stát odstránenie zubného kamena na asi 8 hornych zuboch v Ntre Alebo Bratislave ? Za Vaše rady dakujem

zuzi74

Lenze naco by platil u zubneho lekara za odstranenie zub. kamena 40 eur a potom isiel este aj na dentalnu hygienu, kde by mu mohli urobit to iste + komplet. ocista zubov mozno za tu istu sumu ak nie vyssiu...
Najprv by som zasla za zubarom, aby si bol u nejakeho evidovany nastalo a skontroloval Ti stav zubov a potom na dentalnu hygienu v ramci ktorej odstranuju aj zub. kamen.
Samotne odstranenie zub. kamena sa neda porovnat s dentalnou hygienou, kde sa lekar venuje Tvojim zubom cca 45 min.
Inak odstranenie zub. kamena je v ramci preventivnej prehliadky pokial budes chodit pravidelne.

jankaaaaaaaaa

tak najprv chod ku lekarke - zubarke na prehliadku, nech ti poopravuje zuby atd. za plombovanie jedneho zuba budes platit okolo 40e kedze nemas prehliadky z min. rokov. za odstranenie zub. kamena budes platit tiez okolo 40e. u kazdeho je to inak.
a ked tak, az potom chod ku dentalnemu hygienikovi

Majesty

No objednaj sa na dentalnu hygeniu, alebo aspon prehliadku, idealne u sukromnika (kvalita nieco stoji, ale investicia do zubov sa ti vrati raketovo..) Ak teda mas take moznosti..
Podla mna je jedno kolko milimetrov kamena tam mas, ved to len lestickou prejde, alebo cimkolvek a ma to :)
Do 50, maximalne 100 eur - ja platim za dentalnu hygeniu tak 70eur (nepocita sa na zuby.. ale celkovo a trva to asi hodinu)