daviaci reflex a gastroskopia

Príspevok v téme: daviaci reflex a gastroskopia
karolina19

Ahojte. Podstupili by ste gastroskopiu na mojom mieste? Mam silný dávivý reflex a bojim sa, že to nezvladnem,že budem zvracať. Mám problémy niekedy aj ked si cistim jazyk kefkou, ak pouzijem sprej do ust alebo ak mi doktorka takou palickou pozera hrdlo. Mám tam isť o tri týzdne a mam doktorke zavolat ako som sa rozhodla. Je tu niekto,kto ma podobný problém a podstupil gastroskopiu? dakujem za vsetky reackcie

Annika1987

karolina, uz som to tu kdesi pisala. Som na tom presne ako ty, napina ma uz len ked mi doktorka dava palicku do hrdla. Gastroskopiu mam za sebou. Ak ta to povzbudi, tak mna ANI RAZ!!! nenaplo :). Fakt ani jediny raz! Takze nemusis sa bat.

malaanka

ama27 u nás sa takéto jednoduché vyšetrenia nerobia v narkoze.Akurát nastriekjú do hrdla znecitlivujúci sprej.A myslíš,že to je dobré pre organizmus taká narkoza,aj ked len krátka?Deťom sa to robí v narkoze.

ama27

delphia, gastroskopia je rutinne vysetrenie, dobry gastroenterolog ich robi denne desiatky. Zdravy clovek nema problem so sedaciou, najma, ked ti ju poda skuseny anesteziolog. Myslim, ze nie je sa o com rozhodovat. Ani vytrhavat vsetky styri zuby mudrosti by som si nedala nazivo. Ani biopsiu uzliny by som si nedala robit nazivo. To len Slovaci su zvyknuti na lekarske vysetrenia spojene s utrpenim, ktore vobec nemusi byt.

delphia

aj napriek tomu, ze v piatom storoci nezijeme, uzivanie liekov ma svoje rizika. uz samotna gastroskopia ma rizika a znasobit ich este sedaciou...mno... samozrejme je to na individualnom rozhodnuti....

ama27

Neviem co za masiara robi gastroskopiu "nazivo". Nezijeme v piatom storoci, preboha, aby ludia museli pri lekarskych vysetreniach trpiet. Chod na poriadnu kliniku a nemusi ta trapit nic. Podaju ti vnutrozilove sedativum a nevies o svete a o 20 minut sa preberies, pokecas so sestrickou a ides domov.

delphia

ak budes pocuvat lekara a riadit sa jeho radami a nebudes "hystercit", tak gastroskopia sa da celkom v pohode absolvovat.

malaanka

mňa strašne naťahovalo pri gastroskopii aj išli zo mňa sliny,ale to vôbec nevadí.Ja som bola opakovane a už mám vyskúšané,že deň predtým končím ľahkým obedom-už nevečeriam.Vtedy nejdú ani sliny.A naozaj tam naťahuje každého.Nič to nie je,súhlas s vyšetrením.