dajme stop bulímii

timka

juliana: pre 7 rokmi ked som mame povedala ze mam anorexiu tak mi tiez povedala ze si to nahovaram. trklo jej, az ked jej zavolali poobede ze okamzite musim ist do nemocnice pre zle krvne teste, bo mi hrozi rozvrat vnutorneho prostredia. mozno keby som tu svinu ppp podchytili skor, este hned v zaciatkoch, nedo..bala by som si 7 rokov zivota. a zdravie tiez

juliana

ja teda dufam ze to zvladnem sama dnes som sa snazila to vysvetlit rodicom,ale ich reakcia bola skor ze si to nahovaram a tak....tak som na to sama....

Arweena

ja si tiez myslim, ze sa z toho človek môze vyhrabat sam..psycholog ani psychiater za mna problemy nevyrieši a vykecat sa môzem aj inde.
Netvrdila by som tak striktne, ze to vacsina dievčat robi kvôli postave..ja to tiez nerobim kvôli postave. Problem je totiz niekde inde

nana

brunuska: ja by som to nevidela tak striktne, ze jedine odborna pomoc bulimicku vylieci. ja som si po 5 rokoch pomohla svojpomocne, pretoze som mala knihu, ktora ma viedla a pretoze som velmi chcela. myslim, ze je to velmi individualne, komu co pomoze, niekomu pomoze odbornik, niekomu 'partak, ktory v tom lieta tiez' a niekto z toho vykorculuje proste sam. v mojom bulimickom obdobi som velmi tuzila po niekom, s kym by som sa o tom porozpravala, ktory by vedel nielen z odbornych knih, o com je porucha prijimania potravy. takze takto to vidim ja. predovsetkym si myslim, ze je to velmi individualne.

brunuska

mam 26 o 2 mesiace 27.
slub sama sebe,ze ak to nezvladnes zajdes tam a dovolis aby ti pomohli. je to vas zivot a nikdy neviete co krasne vas v nom este caka a caka tomu verte.tak sa drz!

juliana

dakujem za radu...k psychiatrovi chodim sice nie pravidelne ale kvoli inemu problemu...skusim od zajtra s tym prestat citim źe to fakt zvladnem a ak to porusim slubujem ze tam zajdem...budem rada ak obcas popiseme a budem sa ti moc aspom pochvalit ak to vydrzim...je to pre mna dolezite...a mozem sa spytat kolko mas rokov?

brunuska

nema ta co mrziet-ja sa za to nehanbim, ludia to nechapu,nechapu o com to je a preco sa to deje,je to nenavist voci sebe samej,sebadestruktivne sklony.. je to vlastne slaboske nicenie sa..sorry ale je to tak.vies kazda bulimicka si mysli,ze neni na tom az tak zle-ze moze kedykolvek prestat-nemozes!to je choroba,ktoru mas v hlavicke-a pomoze vam jedine psychiater-clovek,ktory vie o com to je a predsa je nezaujaty.tym ze sa budete "podporovat"tym nic nevyriesite-stale sa budete tocit v jednom kruhu.skuste to ,skuste zacat bojovat-nie same,nie spolu,ale za pomoci odbornika a uvidite ako sa vam ulavi,zbavite sa obrovskeho balvana ktory vas tazi,dokazete opat chodit von s priatelmi,ist na prechadzku do prirody,robit veci,ktore bezne robia ludia a dokazete sa z tych veci opat tesit,dokazete sa bez hnusu a nenavisti pozriet na seba do zrkadla, usmiat sa na seba,mat sa rada a mat rada aj inych.viac vam uz neviem ani nemozem pomoct-kazda musite zacat od seba a urobit kazda krok vpred a to jedine vyhladanim odbornej pomoci-nic ine vam z toho nepomoze.no to nevyriesi vsetko-musite sa naucit zvladat problemi inak ako bulimiou. musite zacat problemi riesit a nezatvarat pred nimi oci,nedovolit ludom ublizovat vam a neublizovat si sama sebe.zelam vam vela sily v tomto boji! ked som to dokazala ja dokazete to aj vy.

juliana

no tak to ma strasne moc mrzi....ja si myslim ze niesom na tom tak zle aby som s tym sama mohla prestat.....ale potrebovala by som niekoho podporu mame som sa to snazila vysvetlit, ale ona to berie na lahku vahu...neuvedomuje si aky to je zivot...jem vela cely zivot ale v poslednej dobe som dost pribrala a nie aby som jedlo obmedzovala tak jem este viec......uz teraz rozmyslam co rano budem jest...je to chore

brunuska

Nikdy to same nedokazete-je to velmi silne a je to ten najtazsi boj! sama som zasla za psychiatrom,liecenie...ale po navrate domov..spat k tomu co to sposobovalo..este par rokov som sa v tom topila potom prisla smrt niekoho blizkeho a vtedy som si uvedomila-ze on zit chcel a nebolo mu dopriate a ja??? ja som sa sama dobrovolne zabijala!nik mi na to nedal pravo!!! ano potom sama-drzim sa-aj ked ked pridu velke problemi zlyham aj ja- ale zlyham raz-dvakrat-a dost!!! postavim sa a poviem-nie-uvedomim si,ze spat sa vratit nechcem ani sa nevratim! to nebol zivot!ale ja som to nerobila koli perfektnej postavicke ako poniektore ale z inych dovodov-som nenavidela svoje telo-pretoze nan niekto surovo siahol. baby ste mlade krasne-zivot je hrozne fajn-je tazke vyskocit z toho kolotoca-ale je krasne dostat sa z neho a zit!som na seba pravom hrda,aj ked nie som dokonala milujem sa a vazim si sama seba,nech sa do mna navaza kto chce kolko chce- nikdy ma nezlomi-pretoze ja som dokazala ovela viac ako oni.a moze to dokazat kazda jedna z vas!!! nenicte si zivot ked mozte zit.a nehladajte pomoc u seberovnej-nikdy si takto nepomozete-pomoct vam moze jedine terapia! a hlavne zmena pristupu k sebe samej.aj ked si myslite nehovori sa mi to lahko a skutocne viem o com hovorim.a ten kto povie,uz nemam bulimiu uz som vyliecena-klame-bulimia je nekonecny boj-ale mozete vyhravat kazdy den!je to zavislost,ale omnoho tazsia ako ostatne-pretoze narkoman sa proste strani drog,alkoholik sa vyhyba alkoholu-ale jest clovek musi-a kazdu babulu ktora dokaze byt silna a bojovat s tym obdivujem a nech je na seba pravom hrda!