Ako neurobit priatelovi habnu?

Príspevok v téme: Ako neurobit priatelovi habnu?
paulina4747

Som s priatelom uz tri roky a ja viem,je to divne,ale doteraz som s nim nikdy nebola vonku. Myslim tym stylom,ze on niekedy chodi v piatky alebo soboty do mesta...posediet s kamosmi alebo kolegami, ktori si vacsinou so sebou nosia svoje priatelky a ja som s nim nikdy nebola. Uz sme sa kvoli tomu aj prakrat pohadali, ze s nim nikdy nechcem ist vecer sadnut do mesta, ale ja velmi nie som na take veci zvyknuta. No teraz som slubila,ze tento tyzden pojdem. Uz som sa fakt nevedela na nic vyhovorit a viem,ze cim dlhsie to budem odkladat,tymto bude horsie. Priatel vravi,ze si z neho kamarati strielaju,ze som vymyslena. Inak priatel je starsi o 9 rokov...ja mam 21,on 30 a v takom veku su aj jeho kamarati. Nechcem mu spravit hanbu,tak mi dajte nejake rady o com sa s nimi rozpravat. Ako reagovat na blbe komentare typu: predsa len nie si vymyslena a pod? Som totalne nespolocensky typ...na ostatnych ludi posobim bud utiahnuto,alebo niekedy reagujem prehnanym sposobom a tym padom arogantne....ale ja taka fakt nie som,len neviem ako sa spravat voci cudzim :(

sandra21

Daj si za pol deci a budes komunikativnejsia:D Hlavne sa na to vobec nepripravuj, bud normalna, spontanna a ono to pride samo o com sa budete bavit... Ja som tiez bola taka, ze som byvala ticho, ale potom som sa zmenila a teraz uz ma nikto nezastavi, ked kecam... ja rada rozpravam... skus sa uvolnit a nemysli na to co bude, neries..

darkdark

noooo suhlasim s predchadzajucim, hlavne aby si sa citila pohodlne, a prihodim - na stretnuti radsej sama nezacinaj nejake temy, len ked sa niekto opyta.. myslim napr. nejakeho fica ci euroval, to by sa pri danom vekovom rozdiele nemuselo oplatit. mozno by som na pripadne take otazky odpovedala nejak univerzalne. podla mna su aj 30nici pekne hovada, poznam takych.. a som presvedcena o tom ze by si mohli robit srandu z tvojho veku. univerzalna odpoved je napr takto som nad tym nepremyslala :) a ak budu rypat tak by som im povedala ze neviem sa k tomu vyjadrit ale mozes mi to vysvetlit. inak mozno este taky tip na zaver - ak sa ich budes nieco pytat, pytaj sa otazky typu: ako/ako si spokojny v praci, preco, kto, s kym... (nezacinaj slovesom)lebo na tieto sa mozu rozrozpravat a budu mat pocit ze ta to vazne zaujima :) a neboj sa nic, ved 21rocna zena sa mentalne bez problemov vyrovna 30rocnemu chlapovi, a ked su v skupine, ich mentalna kapacita s kazdym pribadujim chlapom znizuje geometrickym radom, tak to mas vyhrate ;)

ta3

preco vobec spominas nejaku hanbu, preco by si mala urobit priatelovi hanbu?, viac si ver, priatel Ta ma rad, konecne Ta chce zoznamit so svojimi priatelmi, to je dostatocny dovod, aby si si verila, aby si sa na to tesila, bud sama sebou, to bude najlepsie, nesnaz sa spravat nejako inak, neprirodzene, len aby si sa im zapacila, to nevadi, ze si ina, ved nemozeme byt vsetci rovnaki a mozno sa im budes pacit prave preto, ze si ina, najdolezitejsie predsa je, ze sa pacis priatelovi prave taka aka si, na ostatnom nezalezi, bud prirodzena, neboj, bude to OK

Weva

Tiez si myslim, ze je uz davno nacase a takto aspon spoznas i inu stranku jeho a ktovie - Mozno i seba a bude sa Ti tam pacit...

Oblec si nieco v com sa pohodlne citis a hlavne si z toho nerob tazku hlavu :) Ste spolu uz roky - nie si nejaka baba, ktoru im dava omrknut... takze sa nemas vobec coho obavat a ako pise Jajka 30tnici uz nie su pubisi co budu robit blbe poznamky, chcu si uzit pekny vecer, takze to bude mozno prvu polhodku take ze budu na Teba zvedavy a potom to prehrmi...

jajka001_

bud mila a prirodzena, nesmej sa nasilu ani sa nemrač, neurazaj sa na vtipy ak aj budu nevhodne, ber to vsetko light- si tam s nim a kvoli nemu, ich nemusis mat hned rada. aspon si konecne spravis obraz o tom aky je s priatelmi a akych ma priatelov. zvlastne ze ste spolu uz tri roky a este ich nepoznas.

jajka001_

na blbe otazky typu...sa zasmej :)
bude to v pohode, 30tnici nie su pubiši, su trochu nudni a trochu pohodaci :)