Hnacka

Príspevok v téme: Hnacka
kajush

Ahojte,
už 4. deň hnačkujem, bolí ma brucho, budím sa na bolesti aj v noci. Včera som bola u lekárky, tá mi odporúčila kvapky HYLAK forte a famotidin tabl. Teda od včera sa liečim tými kvapkami, a nejak sa mi zdá že vlbec nezaberajú. Aké máte s nimi skúsenosti Vy? Je deň málo na to aby som pocítila účinok HYLAKu? Chcem ísť do lekárne a kúpiť si ešte endiex (vraj je to dobré). Môže sa to užívať aj spolu?
DIKI

Nika_nika

S enterolom mám aj ja veľmi dobré skúsenosti. možu ho aj malé deti, preto ho mám vždy v domácej lekárničke

martinba

Mne pri hnacke zabral dobre gastrokit, uz na druhy den. Je to len prirodne zlozenie z rastlin, ktore zneutarlizuje crevne bakterie.

kiki123

My vždy liečbu začíname suchármi, banánmi a čiernym čajom, na upokojenie brucha je veľmi dobrá coca-cola

sophia123

Hlavne zistite z čoho hnačku máte. mohli ste len niečo zlé jesť ale može to byť aj niečo vážnejšie.Určite by som to po dvoch dňoch konzultovala s lekárom

miked

Zdravim, toto je sice tema z roku 2011, ale neda mi to zareagovat... v prvom rade je dolezita totiz (ako vzdy) spravna diagnostika u dobreho kvalitneho doktora. Ziadne lieky nemusia ucinkovat, ak sa jedna povedzme o nejake "popletene" creva... pruh... fyzicky problem (natiahnute svalstvo) a ine problemy... treba si vsimat a spravne diagnostikovat aj stolicu, i ked je to mnohym ludom proti pachu :-) napr. vsimnut si, ci je stolica tuha, polohusta, alebo riedka ako voda, ci je v nej krv, aku ma farbu, za cim pachen a podobne. Toto vsetko bohuzial 99.9% doktorov ignoruje... jednoducho sa tymto "hnusom" nechcu zapodievat (dokonca aj gastro-doktori venujuci sa specialne tomuto odboru alebo blizkemu odboru ako su napr. urologovia). Na zaklade vsetky dostupnych informacii pouzije doktor svoj mozog, svoju prax z ambulancie, svoje poznatky a skusenosti a rozhodne, kde by mohol byt problem a podla toho bud nasadi liecbu alebo posle pacienta kde je to potrebne (magneticka rezonancia napriklad). Takto nejako ma vyzerat profesionalne vysetrenie. Ja viem, ze nie kazdy ma peniaze, ale skuste niekedy sukromne a drahe kliniky, uvidite ze je to o celkom inom... nez iba nejaky "sukromnik" zobrajuci peniaze od zdravotnych poistovni - de fakto od statu - napr. za vedenie karty - totalna sprostost - taki doktori budu vzdy len "nahodni okoloiduci" a ked ziskaju prax mozno sa nakoniec aj vykaslu na Slovensko a odidu svoj amaterizmus rozdavat do zahranicia. Ale aby som tolko nekydal na lenivych doktorov, tak treba uznat, ze denno denne musia vysetrit strasne vela ochoreni a to by sa stihat nedalo, ak by museli u kazdeho pacienta robit diagnostiku s kludnym triezvym rozumom po dobu aspon pol hodiny alebo aj celej hodiny (len diagnotiska podotykam, nie liecba alebo ukony s tym spojene ako je napr. RTG snimkovanie a este jeho diagnostika taktiez casovo narocna). Ja lekar niesom, ale moje IQ je obrovske a o medicinu sa zaujimam. Mam svoje skusenosti s doktormi (nie jednym, ale s desiatkami ! presne ako som vyssie opisoval). V polovice pripadov som sa liecil sam, na zaklade vlastnej diagnostiky... vedel som co mi je... len som prisiel k doktorovi, ktory moju diagnozu len potvrdil - co je bohuzial zase chyba zleho doktora ! pretoze ten by nemal davat na moje slova a mal by sa aspon hodinu vypytovat rozne otazky a snazit sa vyvratit co som povedal aby mal istotu ze je pravda co som povedal o svojej chorobe. Presne ako chripkovy virus moze aj hnacka prechadzat mnoho stadiami, v kazdom organizme sa prejavuje celkom inac, zaberaju ine lieky na iny konkretny typ chripkoveho viru... napr. ak clovek nerad lezi pod perinou a neustale sa pohybuje po miestnosti - tak pokial zije v starom dome, kde je neustale velka zima, tak sa vylieci za dlhsi cas, nez clovek, ktory sa pohybuje medzi 4 stenami vo vykurenom byte kde je vzdy velmi teplo. Niektore organizmy su zvyknute na vzdy ine lieky. Najlepsiou liecbou bola vzdy prirodna liecba... "chemia" by sa mala vyuzivat len v pripade infekcnej (trvajucej viac nez 2 dni) hnacky... taktiez hnacka moze byt sposobena virom a tiez moze byt sposobena jednoducho rozkladajuciou sa potravinou, ktoru crevo nedokazal stravit, co vsak tiez netrva viac nez 1-3 dni. A na zaver este moja rada k teme :-) Ja ked som mal raz krce a hnacky po dobu 3 dni... pravidelne kazde 2 hodiny som siel na zachod ale nevyslo zo mna skoro nic (zrejme boli aj poskrucane creva - silno podrazdene - vznikali mensie zapchy), tak som nasadil liecbu cierneho caju s medom a par kvapkami citronu na imunitu (biely cukor pri dietach nieje boh vie co, preto ked uz tak med, alebo potom vobec ziadny cukor) + dietnych sucharov (cela jedna skatula na 1 den) + Endiex (4 tablety denne). Po prvom dni vecer sa situacia velmi nezmenila, ale na druhy den uz to bolo lepsie. Aspon som sa v noci nebudil na krce v crevach. Na treti den uz to bolo dost dobre. Suchare som pomaly zacal vysadzovat avsak Endiex som este dobral kedze sa odporuca brat ho po dobu 5 dni - proti infekcii ako prevencia, ak by sa este stale v creve nachadzali zbytky chroboplodnych virusov alebo co vobec bolo povodcom ochorenia - nejaka hniloba, plesen, haha, prizivujuca "zdrave bakterie" v crevach natolko, ze sa z nich potom stali "skodne bakterie".

kajush

Ďakujem Vám za rady. V lekárni mi dali endiex a užívam aj hylak, ale hmm zatiaľ ešte veľké zlepšenie nepociťujem.
Hádam už zajtra bude lepšie, keď nie tak ma asi porazí... veď to už je strašne dlho mať hnačku 5 dní :(
(diétu držím, u lekárky som bola...)