Výhody single života. On už má inú a ja som stále sama

Príspevok v téme: Výhody single života. On už má inú a ja som stále sama
Lejla-single

S mojím bývalím sme sa rozišli v polovici júna, on to ukončil tak že si na FB zmenil status zo zadaného na single. Po mojej sms o pochybnosti našom vzťahu . Cakala som nejaký rozhovor, nejakú poslednú nádej na zmenu a po mojom návrate domov ma už nečakalo nič. A to vraj , ako o mna bojoval .... A ako si myslel že JA som tá pravá . Hmm ..
Čo ma však zaráža ako rýchlo si našiel niekoho druhého . Na konci augusta. Proste chápem,že medzi nami už nebolo nič, boli sme slobodní ,dospelí ludia ale...Aj tak sa ma to dotklo . Ved to asi poznáte aj vy . Ten čudný pocit, že dokáže byť šťastný aj bez vás. Aj ked mu to prajem samozrejme.

Poprosím všetkých -zadaných no najma tých nezadaných ;-) aby sa vyjadrili čo považujú sa najvačšiu výhodu/y single života. :)A ako zahánate samotu ked 99,9 % vášho okolia je zadaná.

doubledog

tak konkretne pre mna single zivot vyhody nema, asi preto taky zivot nezijem.

ale niekomu vyhovovat moze, ved kazdy sme iny.

Anaya

LEJLA ---Single život má len jednu výhodu - máš dostatok času na to, aby si sa venovala sama sebe a svojim záľubám naplno. Ináč je ale single život o ničom.
Myslím však, že v tvojom prípade si iba zlomená z rozchodu a preto si moc citlivá. Ale to po čase prejde a ty si opäť niekoho nájdeš :-). Bývalého vôbec nerieš, je to bývalý ;-). Venuj sa teraz sebe, aby si bola "vo forme" pre toho budúceho :-).
Viem, že je ti teraz ťažko, ale určite to zvládneš ;-).

0mega

Clovek vzdy chce nieco lepsie, alebo nove, alebo neposedi proste :) Preto ludia stale nieco "riesia" to je v norme :)

bibba

nemala som chalana 3 roky, teraz mam frajera asi dva mesiace a citim sa cudne, ale mam ho velmi rada a chcem s nim ostat... tie 3 roky... samozrejme som vzdy s niekym nieco riesila, ale nebol to nikdy moj FRAJER.

takze kludne budem odpovedat ako single baba, kedze pre mna je byt single viac prirodzene a typicke, a okrem toho 99,9percent z mojho okolia nie je zadana :D neviem jak si nato prisla, ze kazdy niekoho ma :D

vyhody: neriesit, neziarlit, uzivat si, mat slobodu, byt egoista, moct mysliet viac na seba, robit si co chces, nezaoberat sa blbostami kde je a co prave robi, ci si prenho ta jedina...
mozno povedane trochu odveci, ale asi to neviem povedat inak...

volakedy som si s chalanmi robila co som chcela. od 19tich som sa trosku zmenila. uz neviem mat tak "na haku" ked som s niekym. ale nie som typ cloveka, ktory nevie bez "svojej polovicky" zit.

niekedy si vravim, do coho som sa to namocila teraz... ved mi bolo tak fajn. akoze aj teraz mi je fajn s nim. len neviem co bude a jak to bude. a ci s nim vydrzim, hoci chcem. som prelietavy typ. a bojim sa.

wreck

xdanielax, teraz som si uvedomil ze som vlastne myslel radiohead skombinovany s placebom a swallow the sun. :-))

k tej realite: zaspavas, a vedla teba nikto nie je. vstavas, a uvedomujes si, ze tvoja ruka natiahnuta na vedlajsiu postel je chladna, pretoze celu noc tam nikto nebol, o koho by sa zohrievala. a ani teraz rano tam nikto nie je. pozeras si log na telefone a vidis, ze ti cele dva dni nikto nezavolal. chces povedat nejaku prihodu, ale nepovies "boli sme", lebo "ste" neboli, bola si sama. prichadzas domov, ale v oknach sa nesvieti, vo dverach nie su kluce, telka nehra, odkaz na listocku nenajdes a psicek ta nevita.

ano, este stale mozes mysliet pozitivne a povedat si sama pre seba "jooooj ako dobre ze sa mozem venovat skole/praci/niecomu" alebo "konecne si mozem sama zadelit cas ako chcem."
noo... moje neurony su v mnohych veciach inak zapojene ako je dnes bezne, tak asi to plati aj tu, ale hovorim - teda dakujem pekne za taku utechu.

existuje tzv. hierarchia potrieb pouzivana v teoretickej psychologii. definoval to abraham maslow niekedy v minulom storoci. je to taka 5-stupnova pyramida, ktorej zakladnu tvoria fyziologicke potreby a vrchol zase veci, ktore ti umoznuju dosiahnut tvoj maximalny potencial. vzdy musis mat najskor splnene potreby na nizsom stupni, aby si mohla tuzit po vyssom. ja som teraz niekde na medziposchodi medzi prvym a druhym stupnom a len tuzobne vyzeram ci niekde nezbadam obrysy toho tretieho alebo aspon medziposchodia medzi druhym a tretim. (na wiki je to pekne spracovane, ak chces vizualizaciu: maslow's hierarchy of needs.)

ta hierarchia nie je nejaka sranda, a hoci su voci nej platne namietky, pre nasu spolocnost sa dost dobre hodi a myslim ze instinktivne vidime a citime, ze tie nase potreby popisuje dobre. vyplyva z nej teda, ze my na to ideme uplne zle. :-) pretoze najprv tuzime zabezpecit si stupne 1, 2 a obzvlast 3, a az potom je mozny posun na 4 (kde sa nachadzaju aktivity, ktore tu viaceri spominate) a pripadne az na 5.

na mna to teda sedi ako povestna rit na serbel. :-) preto z toho mojho medziposchodia teraz ani len nedovidim na stupen 3.

Heavy

Ako človek ktorý nezasunul a vživote nepobozkal ženu môžem povedať, že byť single je neuveriteľne napiču

xdanielax

wreck - to o lutovani sa nebolo myslene osobne. Skor tak vseobecne.
Radiohead je fajn, ale len obcas;)) mozno sa aj ty potrebujes este zo vsetkeho spamatat.
Akceptujem, ze kazdy je iny. Niekto to znasa horsie, niekto lepsie. Treba si len uvedomit realitu a vzdy sa snazit myslet pozitivne a vytazit to najlepsie.
To je cele.