Laska alebo kariera?

Príspevok v téme: Laska alebo kariera?
Ajisinka

Pekny vecer,
Mam 22, partner 25, Sme spolu 6rokov, Zial som v 9tyzdni tehotenstva- kedysi som bravala HAK ale lekar povedal ze bude dobra polrocna pauza a ta skoncila zial takto . Pred 3mesiacmi som dostala pracu snov perfektne financne ohodnotenu o ktoru by som nerada prisla, preto som uvazovala nad interupciou lenze partner to neche akceptovat povedal ze ak to podstupim tak ma opusti. Som zufala neviem ako dalej.

jajka001_

doteraz ti to stacilo lebo ste sami dvaja, ak bude male, potrebujete vlastnu domacnost. potrebujete vlastne byvanie,na to potrebujete dva prijmy.
preboha, preco ti vycita ze mas pracu? je normalny? zavidi ti ze ty mas pracu a on nie? neni schopny riesit pracu a byvanie a tebe bude vycitat ze vahas nad dietatom?

ajisinka

On mi tu moju pracu i tak stale vycita. A na tom sa v poslednom case aj hadame. A byvame s rodicmi jeho v 3izbaku mame vlasxtnu spalnu a doteraz nam to nejak stacilo.

Velmi vaham cas plynie a cim dalej tym sa neviem rozhodnut s placom ma prosi aby som myslela na ns na buducnost na rodinu..

jajka001_

tak si to zrekapitulujeme- byvate u jeho rodicov - tomu hovoris ze mate kde byvat?? no ok, ked myslis. on je nezamestnany - super. a ze bude rad ze nezarabas viac ako on - to ti pripada normalne? mas pravdu, ja by som veru vahala ci si to nechat.
ale ty ho milujes a nechces stratit...ehm, to bude super zivot, obaja bez prijmu, u jeho rodicov, s malym na krku. nadhera. on je fakt zodpovedny, ked ti povie ze si to mas nechat ale je bez prace, bez zabezpecenia. ved jeho mama sa postara nie? a ty tiez. taka mu povedz, ok, ja ho porodim ale na materskej ostan ty.

ajisinka

Pracujem ako asistentka riaditela jednej firmy s platom 850€, s partnerom zijeme spolu v byte jehorodicov cize byvat mame kde. Lenze v praci mam polrocnu skusobnu dobu- preto sa bojim ze sa to ze som tehotna dozvedia v praci skor ako uplynie tych mojich 6 mesiacov po ktorych dostasnem zmluvu snad aj nartvalo. A partner sa k tomu postavil zodpovedne ved jeho by to nestalo nic on je rok nezamestnany , bol by akurat mozno spokojny ze nezarabam tak ako on. Lenze ja ho milujem a nechcem stratit ale z coho budeme zit ked nebudeme mat ani jeden stabilny prijem?!?

pozri-

...vobec TI NEZAVIDIM-ale urcite by si nemala ist na prerusenie...
...dolezita je aj kariera dnesnej dobe/lebo ak nie je-niekedy je potom tazke zabezpecit rodinu a jej fungovanie/
tiez som bola v podobnej situacii/len som nebol tehotna/
...po skoneceni skoly som chcela ist dalej manzel/momentalne uz ex/nechcel aby som sla dalej do skoly-tak som to nechala koli nemu a teraz toho LUTUJEM...
...len ty si v inej- zlozitejsej situacii-si tehotna a to je dost vazne-ale aj tak ROZHODNUTIE OSTAVA LEN NA TEBE-NIKTO TI NEPORADI-TAK ABY SI BOLA SPOKOJNA TY /v prvom rade/ A POTOM AJ TVOJ PARTNER...
TO JE LEN NA TEBE...
ZELAM TI ABY SA TI DARILO A ABY SI SA ROZHODLA SPRAVNE...

ta3

Jeanny
"...bude ovela lepsie pre tvoje buduce deti ak teraz vezmes tuto pracu a v buducnosti sa mozte mat cela rodina podstatne lepsie, tomu dvojtyzdnovemu babu je to teraz aj tak jedno"
len zabudas, ze sa potom, ked uz bude po materialnej stranke vsetko zabezpecene pre prichod rodiny, kludne moze stat, ze bude po interupcii alebo len tak v dosledku vyssieho veku neplodna

Omega
super prispevky

Lionessssss
tiez to nechapem, ja som tiez studovala a aj spavala so svojou studentskou osemrocnou laskou, ale som sa sakramentsky istila, aby som mohla spokojne dostudovat, je to cele o zodpovednom pristupe ku svojej buducnosti a k zivotu vobec a ak niekto nie je schopny vziat zodpovednost za to co spacha, radsej by nemal ist do ziadnych rizik a teda, ak mam vysadeny HAK, tak pouzivam prezervativ, jednoduche

lionesssssss

ja mám otázku ( a prosím vás, neberte to nikto ako rýpanie, alebo útok): ako sa dá otehotnieť, ak viem, že chcem pracovať/študovať/atď, že proste ešte nechcem mať dieťa?

Ja HAK neužívam už viac ako rok a teda ešte s anepritrafilo... a viem, že sa ani nepritrafí, pretože chcem študovať/pracovať/atď...

prečo si ženy proste nedávajú väčší pozor, ak majú iné plány?

toto fakt nepochopím...

a naozaj neútočím a nemoralizujem, ani nesúdim, mňa len zaujímajú pohnútky tých žien... čo ich vedie k tomu aby si miesto "dávania pozor" museli vyberať medzi dieťaťom a prácou

piktogram

Ajisinka: Ja mam iba par otazok, so svojim zivotom mas pravo nalozit tak, ako sama uznas za vhodne.

Vzala si do uvahy fakt, ze po interrupcii uz mozno nikdy nebudes mat deti?! Bohuzial, v niektorych pripadoch sa tak stava. Dokazes sa neskor, ked uz "pride vhodny cas na rodinu" zmierit s faktom, ze to, co si prajes uz nemozes mat.. kvoli jednej pracovnej ponuke, ktora niktonevieako moze skoncit? Mozno v tej praci nedokazes vydrzat. A mozno ta z nej vyhodia. Ja viem, ze teraz, v tvojom veku na taketo nieco nemyslis, pride ti nepredstavitelne, ze by sa take nieco mohlo stat, si predsa zdrava, vitalna. Ale.. nemusi to tak navzdy ostat a veci nie vzdy idu podla nasich predstav.

Ak si zvazila aj tuto stranku a rozhodla sa, akokolvek, prajem ti, aby to bolo to najlepsie pre teba. Naozaj.

P.s.: To, ako sa tvoj partner k dietatu postavil napriek svojmu mlademu veku je v dnesnej dobe skor vynimocne. Ale na vydieranie to pravo nedava.

jajka001_

ako som uz pisala v dnesnej dobe je uz normalne ak je muz na materskej.na materskej budu dva mesiace pred porodom a minimalne sest tyzdnov po, potom da dieta manzelovi, kedze stoji o to dieta, snad bude ochotny sa postarat.

0mega

V kratkosti by sa to dalo napisat, ze dnes su ludia nie tak celkom dobre vychovani, co sa tyka pochopenia nasledkov svojich cinov. A to hovorm v absolutnej globalnej miere, aka je len mozna. Neruzumeju aritmetike, nerozumeju tretiemu pohybovemu zakonu (akcia a reakcia), alebo menej znamym ako cierna labut a tak dalej.. To je skoda hlavne pre nich (tak ako aj pre mna, lebo vacsina moze potopit mensinu (ale nie explicitne)).

Cize ani nie utok na zakladatelku, ako utok na neadultske spravania sa adultov som mieril ;)