Benzodiazepíny

Príspevok v téme: Benzodiazepíny
Monci131

Ahojte, lieči sa tu niekto na závislosť od benzodiazepínov? Užívam 4 týždeň oxazepam, pretože mám problémy so spánkom. Chcela by som sa spýtať, keby som ho musela užívať dlhšie ako tie 2 mesiace, a aby som neostala na ňom závislá, či je možné ho iba vymeniť za iný benzodiazepín, aby sa mi tá závislosť nevytvorila? Alebo sa tým nič nedocieli?
A v čom spočíva liečba takejto závislosti? Ďakujem

marcelina78

ahoj,
v pohode som brala xanax 1 tbl denne, potom som si vysadzala postupne stvrtila tie tablety, odrazu to nerob, budes roztrasena...potom davaj len podla potreby, ja ked som mala 2-3 blbe dni dala som si , ked som rano citila, ze zvladam, nemala som uz potrebu:D

luciano

Nezáleží na druhu BZD. Závislosti sa nezbavíš, ak jeden druh BZD vymeníš za iný. Ak si závislá od jedného druhu BZD, si závislá aj od ostatných BZD.

sad20

malo by to byt na konkretnom lieku ja som bral silnejsie benzodiazepiny no necitil som zavislost ani po vysadeni je to o psychike ja som sa po vysadeni citil lepsie

Monci131

V podstate ma zaujíma, či sa človek stáva závislím len na tom konkrétnom lieku, alebo sa to už týka celej skupiny benzodiazepínov? Ďakujem