byvanie s priatelom - problem

Príspevok v téme: byvanie s priatelom - problem
gradiela

mam 22, on 35. sme spolu vyse 6 rokov. robim si VS, on pracuje, chodi na mesacne turnusy do zahranicia a mali sme vaznu debatu, ze by bol rad keby uz spolu byvame. ma vraj taky ,,pocit neistoty,, ze len zaraba, pride na chvilu domov, ideme von a zase kazdy domov, alebo unho vtedy spim. ze vraj nevie ani pre koho zaraba, ze je proste taky neisty niaky.
na jednej strane ho chapem, rada by som s nim byvala aj ja ale co sa tym vyriesi ked sa tam nastahujem?co tam budem sama ten mesiac robit v prazdnom byte?takto som doma s nasimi, nie som sama, pomozem, inak mam navarene, mam svoju izbu na ucenie. proste som doma. nepaci sa mi jeho potreba mat ma doma ked si pride. neviem najst kompromis.

danielaaa

On byva sam, alebo s rodicmi?

Ak sam tak to je fajn, ked pride domov bud cely cas s nim, dones si k nemu nejake nutne potrebne veci, ktore potrebujes, oblecenie kozmetiku, (ja to mam u frajera stale a to spolu tiez este nebyvame), ked nebude doma ale v zahr. tak budes s vasimi doma, a ked bude mat prist domov, chod den dopredu k nemu, nieco navar pekne uprac a bud cely cas s nim doma, a vyriesene, spokojna budes aj ty aj on ::D

kaciatko_7

ja by som to spoločné bývanie brala všetkými piatimi... viem že to má aj nevýhody, to samotné bývanie, keď tvoj drahý nie je pri tebe stále... ja si však nemyslím, že ide len o to... je to akýsi krok vo vzťahu, ktorým ti dáva najavo že ti dôveruje a že ťa berie nie len ako svoju priateľku, ale partnerku... a navyše ste spolu už 6 rokov,,, ja som s priateľom 4 a čakám na takýto krok z jeho strany, no asi sa ho skoro nedočkám...

DobraRada

Nechapem celkom problemu. Ved ked pride domov z prace, bud u neho nen-stop, vezmi si so sebou vsetky potrebne veci. Ked odide, vrat sa pekne k rodicom a tes sa z nich :) Ved to je predsa najidealnejsie, vlastne pre vsetkych. Preco ho ma trapit, ze nebudes u neho pocas toho, kym je prec? Ved je to divne. Ak ide o udrzanie "cistoty",stav sa raz za cas a poupratuj :) alebo ak ide o jeho pocit, ze byt je tebou ozajstne obyvany, ponechavaj si tam kozmetiku, nejake oblecenie, co ti nebude chybat u rodicov..

Ak mas depresivne sklony, duplom viac by ta nemal tlacit, ved je to nezmysel. Ja by som sa sama citila tiez zle a velmi, som proste taky typ.

Prskalka

Navyše tiež mám len 19 a už bývam s priateľom sama. Priateľ je ale doma..občas keď v noci pracuje tak nie, ale nieje to často.

Ide o to bývanie. Nesmieš sa toho báť. Veď uvidíš

Prskalka

Podľa mňa by si to mala skúsiť - áno, je to dosť smutné spať sama, celý mesiac ale - kúpte si zvieratko :-) ja mám dve mačky a doma je veselo, predtým som mala fretku - s ňou sa nudiť nebudeš (ale varujem - nieje to zvieratko pre každého).

Vezmi si to takto, môžeš to skúsiť. Navyše prečo by si na ten mesiac nemohla k rodičom ísť? Ak to bývanie nieje ďaleko.

Večer si pustíš telku, zavolaj najlepšiu kamarátku, spravte si babský večer a keď sa vráti tvoj milovaný bude to o to lepšie že sa má na koho tešiť keď príde. Navyše priateľ ti ponúka isté zázemie, to nieje len tak. A navyše asi máš prácu tak ráno a poobede budeš tam. Prečo to neskúsiť.

A existuje aj skype. Večer si ho môžete s priateľom zapnúť a akoby ste boli spolu :-).

Neboj sa toho.

bibi123

ani ja neviem spat sama, preto mam aj psa, aby suploval draheho, ked nie je doma:O))) ale urcite si bola nedockava, kedy uz zacnete spolu byvat, lebo vtedy sa uz nejedna o obycajne "chodenie", ale skutocny vztah so vsetkymi + a -

jajka001_

ja napriklad neviem spat sama
tiez som sa osamostatnila skoro, ale mala som vzdy poboku jeho - sama byvat by som nevedela

bibi123

jajka001_- v dnesnej dobe mobilov, internetu clovek nie je sam... ja som zacala byvat sama ako 18 rocna a velmi mi vyhovovalo, ze mam svoj vlastny zivot a vlastnu domacnost... rodicov som casto navstevovala aj dnes u nich hocikedy prespim... byvanie s muzom, ktoreho milujem ma byt snom zeny, pokial ta zena nema urcite pochybnosti a spolocne byvanie by brala ako krok, ktory ju zavazuje s partnerom uz zostat navzdy...

jajka001_

bibi, spavat sama v byte je dost depresivne, nemat si s kym pokecat kazdy den. urcite nejde o to ze ma navarene.

bibi123

gradiela-predsalen by ste spolu boli castejsie, keby si tam zila...Mozes si kupit psa, ak Ti je smutno, rodicov taktiez mozes navstevovat stale, aj tam sem-tam prespat...
Velmi sa cudujem sucasnej generacii, my sme sa za mlada trhali, aby sme co najskor byvali sami a teraz je nejaka moda, zit s rodicmi do konca zivota a hlavne, aby mama stale prala, varila,...