francuz

dejavu

môj je francúz, hovoríme spolu po anglicky, občas francúzsky keďže sa učím, samozrejme že sú tam nielen rozdiely v kultúre a tradíciách no veľa krát aj v spôsobe myslenia, je zvlášnte pozorovať to :)no aj keď máš slováka je medzi vami veľa rozdielov, je to len o tom, ako sa obaja dokážu prispôsobiť, robiť kompromisy atď

petaaaaa

..ja som mala tu cest poznat Francuza a taky suknickar to bol, ze dovidenia...ale mozno to bola len nahoda, no....

vindicta

tira: trochu priblbla otazka... dorozumiete sa predsa jazykom, ktory obaja ovladate... ak nehovorite spolocnym jazykom tak je to vztah asi len o sexe... a potom natom nezalezi, kedze tam ide skor o spontanne reakcie a vnimanie... kolko mas rokov? :)))

blondula

ale coby...ja mam len skusenosti,kedze som 10 rokov zila v zahranici :DDD pokym neni moslim,cernoch,alebo nejaky albanec, "jugos" nemam proti cudzincom absolutne NIC !!! :DD

blondula

lilalin...pretoze dve rozne kultury nemozu spolu fungovat !! konkretne moj byvaly bol typ - macho !! bez zodpovednosti a stale sa mu pacil "slobodny" zivot !! chodievali sme kedysi spolu na navstevy a pilo sa az do skoreho rana ! ked sa stretla cela rodina,jak u ciganov :DDDD potom som prestala chodit s nim a byvalo to tak,ze sa doobeda na druhy den este nevratil ! ked som nebola snim,sli flamovat na diskoteky a ani boh nevie kam este !!! vela krat som robievala divadlo aj pred jeho rodinou a vzdy len zeny na mna kukali,ze co si to dovolujem po muzickovi kricat a rozkazovat mu ! chlapi sa len smiali,ze je pod papucou! ja som im len tazko vysvetlila,ze "europske" zeny su ine,ako tie ich !! sak to aj tak vypadalo,jeho dvaja bratranci zili so spanielkami oddelene a mali deti.stretavali sme sa a ked som sa spytala,preco sa nevezmu,len hodili rukou,ze "ani za svet" :DDD musim este povedat,ze predtym ako sme sa vzali bol uplne iny !!!! dokonca ked mal raz vypite,sa mi priznal,lebo zevraj s tym nemohol zit,ze ma podviedol ! a to pred nasou svadbou :D tak co s takym debilom !!! pre mna to bol koniec!! zhnusil sa mi tak,ze si sama bucham hlavu o stenu,jak som bola vtedy sprosta !!!!
takze sa opakujem,CUDZINCA uz nechcem ani vidiet :DDD !

blondula

ja som mala manzela az dalekej Juznej Ameriky.kedze sme sa zoznamili v Rakusku,dohovarali sme sa nemecky,neskor,ked sme sa prestahovali do Spanielska,tak spanielsky trochu.bolo to o nicom ! uz nikdy nechcem mat priatela cudzinca a uz vobec nie z inej "kultury" !! ... :DDD

cicioulle

ine je to v tom,ze su velmi samostani,takze ziadne slovenske 24/7/365 necakaj a ani sa nanho nesnaz tlacit aby s tebou travil vsetok volny cas.su neuveritelne galantni,miluju kvalitne jedlo,vino a dobre restauracie,takze po gastronomickej stranke budes rozmaznavana.urcite mu na veceru nedavaj rozok s kvasnicovou natierkou ;-)pravdepodobne budes musiet popracovat na vacsej ci mensej davke arogancie, ktoru kazdy francuz v sebe ma, aj ked si to niekedy ani neuvedomuje.mne trvalo 4 roky,kym som toho svojho presvedcila,ze nie je vsetko najlepsie len z francuzska.a potom su tu este rozdiely v zabave.kym slovacisko sa poriadne opije a zavystraja, francuzi mi pridu ovela viac rezervovani a prednost daju serioznym debatam ;-)ale to asi zavisi aj na veku tvojho priatela.