Ako sa dokopat do zivota?

Genesis

BJ

ja som ten prispevok nepisal na to ako sa dostat z depky ale ako sa do nej nedostat to je rozdiel ... viem ze ked uz clovek depresiu ma ci uz vyvolanu vlastnymi myslienkamy alebo hormonalne alebo geneticky alebo jednoducho hoc akou poruchou v organizme to znamena ze jeho emocionalne rozpolozenie je v negativnych hodnotach tak sa tazko da nemysliet alebo mysliet na nieco ine pretoze negativne emocie diktuju mozgu na co ma mysliet .. jednoducho daju sa tie myslienky zastavit aj vtedy ale treba si ich uvedomit a bojovat s nimi ... to co som pisal malo byt chapane ako prevencia aby sa clovek nedostal hlbsie do negativnych emocii

BTW myslim ze nikto nepotrebuje trenovat meditaciu aby zvladom svoje myslienky aj v stredne tazkej depke ... daju sa na to pouzit aj ine techniky velmi dobrou je napr hranie pocitacovych hier ktore prerusia cyklus negativnych myslienok a teda aj ich dopad na emocie ... sama hra zvykne produkovat pozitivne emocie takze je to dobry sposob ako sa vyhravat z toho najhorsieho

a internetove zoznamky som uviedol preto pretoze ludia v depke mavaju problem ist von do realneho sveta ... nevedia nadvezovat kontakty snazia sa ludom vyhybat ... kedze v case ked som pisal ten clanok nevedel som o sialenesmutnej nic takze som netusil ci ma kamaratov preto internetova zoznamka sa mi zdal za danych okolnosti vhodny sposob zoznamovania sa ... nie vsetci ludia na tych zoznamkach su magori, alebo uchylaci. Najde sa tam aj dost ludi co vazne hladaju vztah alebo kamaratstvo ktore nevedia najst v realnom svete preto sa spoliehaju na virtualny. 70 Parov co poznam sa zoznamilo na internete a zivotnost maju taku istu ako tie co sa zoznamili v realnom zivote.

v skratke na emocie ma najvyraznejsi vplyv 1. genetika 2. vonkajsie podmienky 3. zdravotny stav jedinca 4. myslienky a spomienky

bohuzial s bodom 1 nespravite nic ten ma na svedomí zasrana priroda bod 2 mozete ovplyvnit len velmi malo - nedostatocne bod 3 taktiez moc neovplyvnite (mozete sa stravovat zdravo aj cvicit zdravie vam to ale nezaruci)

takze jedine co mozete ovplyvnit v najvacsej miere je bod 4.

to depresia je z nedostatku serotoninu a podobne su keci na n-tu ... popravde dnesna medecina vie o depresii velke kulove .. taktiez o antidepresivach a ich fungovani vedia velke prd ... jednoducho dnesna liecba depresie je metoda pokus omyl pricom psychiatri vobec nemaju paru hlavne pri kombinaciach antidepresiv co to z clovekom na konci spravi ... tuto volbu by som volil az ako poslednu keby som uz bol tesne pred sebevrazdou pretoze potom vam moze byt jedno ci na sebe nechate robit pokusy.

jedina dobra vec co psychiatri maju je skupinova terapia .. myslim ze toto je ako tak ucinny nastroj ktory stoji za to vyskusat.

BTW ja pouzivam na prekonanie depky hnev ... Jednoducho nenavidim boha :) (ja neviem ci existuje abo nie ale som si ho vymyslel pretoze tie veci ktore ma na tomto svete robia smutnym som nemohol ovplyvnit a ani nemozem a teda nenesiem za ne zodpovednost inymi slovami trpim za nieco za co nemozem a kedze nepoznam zodpovednu osobu a je vo mne za tu nespravodlivost hrozne vela hnevu tak ho niekam musim orientovat a kedze nechcem ho orientovat na ludi ktorych mam rad orientujem ho na to co si myslim ze je zodpovedne za krutost a neferovost zivota a teda ma udajneho tvorcu (programatora) zivota boha :) (alebo prirodu kazdy si to moze nazvat ako len chce)

vychadzam z toho ze hnev je lepsi ako beznadej ... a pokial sa nahnevate a poriadne vykricite v pripadne vybuchate do vankusa tak verte ma to riadne antidepresivne posobenie :)

sialeneSmutn

jajka, ze mi niektore latky v tele chybaju viem. Mam kadejake potravinove alergie, vela veciam sa vyhybam, vela veci zrejme chyba aj mozgu + ked je clovek zrejme citlivejsi a k tomu ako pises pridu kramy a este nejaky akutny problem, nejako s vypatim vsetkych sil to vies potlacit, odist, vyspat sa z toho, ale to sa vecne neda a len sa to v tebe hromadi. Nervovo som sa zrutila pred clovekom, kt.si nesmierne vazim a kt.si zrejme dlhe roky o mne myslel, ze som absolutne zodpovedna bezproblemova osoba. Proste pohar pretiekol a odvtedy to ide dole vodou a strasne strmym spadom. Jajka kiezby mi bolo 23, ale ja by som uz mala byt dospela vyrovnana zena. Namiesto toho je zo mna troska, co vsetci odpisu ako stara zatrpknuta dievka. Sama som z vlastneho rozhodnutia, kazdy zarodok lasky radsej pochovam hned na zaciatku, len aby z toho nebolo este vacsie sklamanie. Jednoducho som stratila nadej uz vo vsetko, nikomu nicomu neverim a najhorsie je, ze ani sama sebe.

jajka001_

su typy depresie, ked ti pomozu len lieky lebo sa nachadzas v nejakej tej hladine kde ti realne chybaju nejake latky /serotonin/ a nevies si pomoct sama aj ked vies ako. to sa skor tyka stavov ludi ktori o niekoho prisli. v tom stave, v akom si ty, sa nachadzala vacsina ludi, a dokazali tym prejst - tak ze zmenili pohlad na veci. tazko sa to chape ak si ten prechod nezazila, takze aj ked ti to niekto vysvetli, nepochopis to. je to nieco na sposob osvietenia - prides do bodu ked proste nastane zlom a ty zacnes brat veci inak. mozno to chce len cas a ty k tomu bodu prides, dovtedy si tie blbe pocity musis pretrpiet - kym tie blbe pocity prestanes brat vazne...
dam ti priklad, ja som mavala depky permanentne, potom som sa ich postupne zbavila - nebudem pisat konkretne ako - boli to take akoby levely pochopenia - a teraz mavam kazdy mesiac, z hormonalnych dovodov, jeden dva dni riadne depky. a tiez si tie stavy musim prejst, s tym rozdielom, ze ich neberiem vazne - predtym som tie pocity brala moc vazne, riesila som svoj zivot, hadala som sa s ludmi, robila som radikalne rozhodnutia - teraz viem ze tie hrozne stavy za dva dni prejdu tak neriesim nic a cakam kym budem vidiet svet znovu realnejsie a bez tej ciernej clony. nie ze by bol svet inak ruzovy, ale je proste taky aky je a ja sa tu len snazim prezit najlepsie ako dokazem.
sk.wikipedia.org

sialeneSmutn

BJ: uz som ani nevedela ako a ci vobec reagovat na predchadzajuce prispevky. Ale z duse si mi pisal/a, takze dakujem.
Vsetci mate pravdu. Viem to, ale ja uz nevladzem!

BJ

sialeneSmutna... len preboha nedaj na rady tym, co ti doporucuju psychiatra. Genesis ti to dobre napisal/a. Tie lieky su neskutocne sracky, myslim si, ze lepsie vysledky uz ma chlast a cigarety. Zanechaju mensie stopy, a lahsie sa od nich odvyka, ako od liekov ovplyvnujucih vedomie.

V takychto pripadoch, ked si clovek nevie rady s nicim, psychika casto siaha po nejakej droge, aby nevnimala, co sa deje... a zatial caka v nadeji, ze prijde nejaky zazrak, ktory to vyriesi. Vyzera to vtipne, ale tym zazrakom nemusi byt nutne nejaka viditelna udalost, ktora sa odohraje vonku, ale aj zivotna mudrost. To znie este vtipnejsie, ked hovorime o cloveku, ktory chlasta, ze by mal zmudriet, ale zivotna mudrost rastie aj ked si clovek obcas vypije. Tym nechcem propagovat alkoholizmus, to bol len priklad, preco to tak vela ludi robi. Su aj rozne ine drogy, niekto ma ako drogu fitness, niekto pocitacove hry, niekto kazdodenne labuznicke maskrty... kazda droga ma svoje plus a svoje minus. Ak ti mozem poradit, psychiatria a s tym spojene farmaceutika su velmi zlou volbou, podobne ako tvrde drogy. To uz radsej sediet 8 hodin za kompom s podobne ladenymi kamosmi, a hrat pocitacove hry. Nie sediet sam doma, najst si partiu.

Genesis, k tvojmu dlhemu prispevku, pravdivo napisane, ale ked prijde depka... proste to nefunguje. Ked to clovek v takom stave dokaze zvratit na pozitivnu energiu vo svojej mysli, tak to je uz majster mag... majster svojej mysle. To pre obycajnych ludi proste neplati, musel by si ich naucit meditovat, a doslova ich to naucit na dlhych hodinach kurzov, kde by bola na praktikovanie sebapoznania vhodna atmosfera (v minulosti sa na ten ucel pouzivali chramy a podobne velmi kludne, energeticky pozitivne stavby).
Predstav si, prijde do nejakej sopy alebo panelaku, ma tam negativnych ludi, pri ktorych sa citi zle, okolo nej sa pohybuju sami ludia, ktorym sa neda doverovat, to iste v praci... to nieje vhodne prostredie na nejaky dusevny pokrok, nemyslis?

S tou zoznamkou si to zabil... podla mna zoznamovanie cez internet je psychicka zataz aj pre vyrovnanych jedincov, nieto este pre cloveka s oslabenou psychikou.
A hlavne pre baby. Este chalan to moze robit retazovo a hromadne, ale baba nie. A vypisovat si s niekym 3 mesiace, aby potom nabrala odvahu sa s nim stretnut a potom zistit, ze je to idiot, tak to je s prepacenim este vacsi hazard s psychikou, nez brat tie lieky. :-)

Nemam pocit, ze sa tento typ problemov, ktore ma stalesmutna, daju nejak riesit cez internet. Ano, je to pravda, co jej tu pisete, ze je to stave mysli, o tom, akym sposobom mysli, ale ten text si precita, a nic sa nezmeni, lebo potrebuje to pochopit. A to pochopenie musi prijst nejak samo, zivotnou mudrostou, ani tie knizky o pozitivnych veciach, ktore tu spominala, nefunguju skoro na nikoho, s tym uplne suhlasim... navyse ich pisu sfanatizovani zaslepeni ludia, ktori si myslia, ze pozrali vsetku mudrost sveta (cest vynimkam, ale knizky typu Miluj svoj zivot, Zit s radosti, a podobne exemplare proste na niektore problemy nestacia, neobsahuju dostatocne poznanie)

jajka001_

sialeneSmutna, si mlada a tvoje problemy nie su take ze na liecenie potrebujes lieky. tak si dobre rozmysli, ci to chces zvladnut sama alebo zacat na sebe robit pokusy. lieky casto sposobia ovela vacsie problemy, ako mas teraz.

traposska

viete,ze liekami riešite len symptomy nie pricinu??a budete ich uzivat stale,bo bez nich nedokazete riesit problemy.

traposska

na pokeci(asi je to pre teba smutne,ale ano tam)som stretla chalana,ktory ma naucil inak rozmyslat.
zeny strasne vela rozmyslaju nad hlupostami.ked si pretriedis svoje myslienky,nad ktorymi rozmyslas...su ti vsetky potrebne?? nie,dokonca mozes mat pol dna volno.
a s riesenim problemov je to to iste...chceme riesit vsetko...vo svojej hlave si vytvarame 10000000000000 a este aj viac moznosti riesenia.ze mozno.a ked to tak nie,tak potom takto...ale neriesime nic,len vytvarame moznosti.
a o tom case...toto iste mi vysvetloval aj dobry kamarat pri kofole...iba ja som to vtedy nechapala...okoby som potrebovala ,,stretnut,, prave toho chalana z pokecu,aby sa zmenilo moje zmyslanie.myslim.nie som uz s nim v kontakte,ale na tie rady stale myslim,lebo je to pravda.