Živnosť - rady

Príspevok v téme: Živnosť - rady
Elldir

Ahojte, nedávno som začal pracovať na živnosť. Zdravotnú som si už vybavil a platím, od ostatného som prvý rok oslobodený. Moja otázka: na daňový mám nahlásiť číslo účtu, mám si teda zriadiť nový podnikateľský účet alebo úplne postačí, ak im nahlásim môj starý účet? A druhá vec, živnostenský list musím odniesť aj na Sociálnu? Dík

bibi123

Elldir-zivnost Ti staci. pri sro potrebujes vstupny kapital len na jej zalozenie cca 350eur, ZI mat nemusis...
krtko-lampa-da sa pouzit aj na male, ale je to zbytocne. S sro-ckami su len problemy, musis viest podvojne uctovnictvo-ktore je drahsie, ak uz nechces podnikat, jednoducho si zivnost zrusis; pri sro mas likvidaciu, uspanie a to Ta vyjde aj na 1500eur...

Elldir

Ale však ja robím len energetického poradcu, proste obchodného zástupcu pre jednu spoločnosť, ako by som si tam mal urobiť s.r.o.? a čo vstupný kapitál a iné debiliny? :) riešme radšej živnosť

krtko-lampa

Na male veci sa neda pouzit s.r.o ? :) ... neojebes budes ojebany ... ;) ... ok nechaj si zivnost, ved ty raz na to prides aka je to blbost ;) ...

mate59

až si založíš podn.účet, /platí sa zaň viac ako za BÚ/,tak to v klude nahlás na DÚ.Je lepšie mať účty oddelené.

Elldir

A v akom čase by som mal svoj účet zahlásiť na daňovom? robím to už cca 6 týždňov a zatiaľ som sa k tomu nedopracoval

bibi123

no ja by som si urcite zalozila na Tvojom mieste podnikatelsky ucet, vypisy davas predsa do uctovnictva a druhi ludia nemaju co vidiet, ako na tom financne skutocne si... taktiez sa Ti moze stat, ze nieco si budes robit pomimo, alebo Ti dojdu peniaze na ucet od kamarata a jednoducho to nevyzera dobre, ked tam budes mat prijmy s nepreukazatelnym povodom... Najprv by som si na Tvojom mieste nasla uctovnicku, co robi JU a dohodla sa s nou, co vsetko mam urobit, kolko ma jej sluzby budu stat a ona Ti povie, ake bloky, seky o zaplateni soc.poist.,.. si mas odkladat, alebo ci sa Ti oplati uplatnovat si pausalne naklady

bingham

na tieto veci je dobre mat uctovnika...odkladaj vsetko co sa da....a hlavne !!! aj ked az o rok...nezabudni na tu socialku....lebo su to buzeranti a davaju s radostou pokuty...