najdene zvierata - veterinar

jankaaaaaaaaa

ano ja by som to tiez robila a aj to robim ak to mam kde vyhodit. ale bohuzial na mojej ulici ani nikde v blizkosti mojej ulice ziadne kose na vyhadzovanie vykalov niesu! a pytam sa, kde idu peniaze, ktore platim za psa???

jankaaaaaaaaa

maly domaci pes nepotrebuje byt vonku cely den, hlavne nie v takej zime. moj pes sa sam pyta domov, na dlhsie prechadzky ako pol hodiny sa jej nechce vobec. ak ju beriem do lesa na prechadzky, tak len chodi vsade za mnou a vboec si tam nebeha horedole ako tie velke plemena, ktore urcite potrebuju mat velky vybeh. zalezi od psa a od konkretnej rasy, ale nemyslim si ze nedokazem dat psovi to co potrebujem
to akokeby som tvrdila ze tvoje rybycky v akvarku trpeli lebo nemali tolko miesta na pohyb co v prirodzenom prostredi

jajka001_

no po trave uz bohuzial nechodi nikto, lebo je to plne hovien. ani deti, bohuzial, tie musia ist na ohradene ihriska, lebo neohradene su tiez osrane.
a majitelia su povinni brat si hovna svojich milacik - zopar ich to dokonca aj robi, videla som , fakt.

jajka001_

dnes som isla po ulici, dedko-alkac zahodil horiaci špak do sucheho listia. tak som ho zahasila a zanadavala na prudko inteligentnych fajciarov.

jajka001_

holubi trus, no, to beriem ako nutne zlo, aj zvierata musia toto:) a su volne zijuce
špaky, no na tie zazerám, žuvačky, tie splyvaju s chodníkom :)) niektori ani netusia, co su tie flaky na asfalte :))
a to zvieratko, preco nie, ale to nie je pripad vacsiny ludi vsak, ze zachrania zviera a chovaju ho doma lebo inde sa neda.
mne vobec nevadi ked si ludia kupia zviera ak mu dokazu dat co potrebuje a to zviera netrpi. a ak dokazu po nom aj upratat.
ale napriklad take rybicky ci vtak, mala som, no stale som mala taky blby pocit ze ich vaznim :)

0mega

Aha, sorry, zabudol som na nieco :D:D:D

Toto bude pecka:

99% fajciarov co maj uzahradu, hadajte kamto hadzu? Vidim to vo vlastnej rodine!

NA ZEM :D

A potom, hlavne po dazdi, to vyzera az poeticky.. samy odpad, VO VLASTNOM..

nemyslim si, ze existuje zviera (ale zas nie som kynolog), ktore by si KADILO do vlastneho, tak ako to robi majorita NAJINTELIGENTNEJSEJ RASI NA PLANETE. (a mozno v celom vesmire, ako mnoho ludi veri)

0mega

jajka a pravupovediac, niekedy mam chut vidiet fajciara (ktory odhodil ohorok, myslim ze 99% z nich to hadze len tak na zem) aby stupil do hovna od napr. bernardina. Myslim ze take kilecko teplockej hmoty by ho mohlo naucit, aby sa spraval ako civilizovany clovek a nie ako prasa (co odhadzuje ohorky).

To iste plati o zuvackaroch, alebo servitkaroch. Alebo cokolvek co odhodi na zem.

Toto, mili (neuprimne slovo z mojej strany) FAJCIARI (a zuvackari a atd), robite aj doma ? Normalne si do postele naplujete zuvacku ? Alebo na sedacku nalepite?

tak by som z vas dusu vytrieskal, dieta ci dospeli. totalitu na vas!

jankaaaaaaaaa

jajka: ludia si za psy platia, kazdy rok alebo polrok sa plati dan. a zaco si ako platime? kam idu tie peniaze? jasne ze nikam a nijako sa v prospech psickarov nevyuzivaju. neviem kto dnes chodi po trave, ale ved existuju chodniky :D a ako tu bolo spomenute, ten bordel co vidim po vonku je este horsi ako tie vykaly

0mega

jajka001_
A co holubi trus na chodniku?
A co cigaretove ohorky na chodniku?
A co zuvacky na chodniku a na lavicke?

Dalo by sa pokracovat.. vonku som videl na vodutku uz snad vsetko, co sa dalo, pes je klasika, no niekedy je mozne vidiet aj macku, kralika, rozne morcata, mys, a neviem ake vsemozne podobne malicke zvierata.. hlodavce.. dokonca raz som videl clovek s kohutom na voditku (aspon tak vyzeral z dialky) na sidlisku.

Ale tiez si myslim, ze vlastnit zviera a hovorit tomu ze ma dobry zivot je na hrane..

Kazdopadne, co hovoris na tento priklad?
Vezmime si ze existuje nejake zviera, ktore by v prirode nemalo sancu prezit, ale bolo by velmi verne a pritulne k cloveku, nevedelo by mu ublizit, pokial by nebolo v bezprostrednom ohrozeni ziovta. Nevedelo by ale ani nijak pomoct v domacnosti. HYPOTETICKY povedzme ze myslim na yorkshira.
V prirode by nemalo sancu. V byte alebo dome alebo na zahrade ano.

Je ospravedlnitelne chovat v ludskom pribitku taketo zviera?

jankaaaaaaaaa

jajka: psy boli vyslachtene nato, aby boli domacimi zvieratami a zili s ludmi. aj v byte. samozrejme nie tie velke plemena, ktore potrebuju vybeh niekolko hodin..
ale prada, je to velka zodpovednost. ved mat take zvieratko doma 15rokov sa o neho kazdy den starat atd. to nieje len tak,.. ved clovek ani nevie kde bude o par rokov, co sa moze stat, ci sa nebude musiet stahovat atd. a stale musi pocitat so zvieratom.. len skoda ze niektori ludia si to vobec neuvedomuju..
my mame psa z utulku a je to ten najzlatsi pes na svete :D