stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh

Príspevok v téme: stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh
Ellaa

Mám 17 rokov.. viem, krásny vek, to si povie určite každý.. ale trápi ma jeden veeeeeeľky problem.. a viem že chyba je len a len vo mne... stále sa cítim byť v napetí.... v strese a strachu... chvejem sa aj keď nemám z čoho... už ráno keď sa zobudím sa snažím na to nemyslieť, chcem myslieť pozitívne ale nejde to.... mierne sa mi chveju ruky a aj hlava.. ide o to že som aj veľa trémistka, čo sa týka najma školy, niekedy mam problemy s vystupovanim pred ostatnými, pritom sa ich nebojím... možno mám strach z osobného zlyhania.. niekedy to samo od sbea prešlo, ale v poslednom období na to stále myslím. a mam strach že to neustupi... veď život je taký krásny, ja si to uvedomujem... čo mám robiť? chcem sa tešiť z každého dňa, chcem si užívať život a nechcem byť utiahnutý človek!! dúfam, že mi po prečitani tychto mojich pocitov aspoň niekto odpíše.... myslíte, že by pomohli nejaké tabletky alebo vitamíny proti napatiu?..

Majjca

To je logicke, v lete je totiz silnejsie slnecne ziarenie, to nam tiez na nervicky pomaha, plus v lete mas istotne viac pohybu. Takze skus aj sportovat, to ta tiez posilni, a kup si nejaku mineralku, v ktorej je Magnezium + ine dolezite mineraly.

Ellaa

ale keĎ to je take zvastne, niekedy nema vobec problem vystupovať pred ostatnými... ale niekedy by som sa šla najradšej niekam skryť... v letných mesiacoh ani neviem že niečo take existuje, ale keĎ sa dotaví zima a jeseň. ...BUM

majjca

Ahoj Ella, nie nie je to nebezpecne, ty depkami netrpis, je to len obycajna socialna fobia, mne magnezium pomohol, tu depku som dostala az neskor a to z inych pricin, takze neboj sa nic, to s tym nema nic spolocne. len mas slabsie nervicky zdolavat zivotne prekazky, preto si ich musis posilnit skus to magnezium a ked nie tak nejake B.cka su tiez dobre, ved pozri na nete.
a neboj nic sa ti nestane, akurat ti to len strpcuje zivot a neuzivas si ho plnohodnotne a to vymyslanie a domyslanie chorob, to suvisi tiez s nervovou sustavou, takze ked si ju posilnis tak ti prejde aj o a nebudes mysliet na somariny, uvidis. Plus este skus zmenit zmyslanie a nebud na seba az taka prisna, nemusi byt vsetko na 100 percent, svet sa nezruti ked ti nieco nevyjde, vzdy pojde dalej, takze skus brat veci trosku s nadhladom, ved ked nejde o zivot...;o)

majjca

Jefitto, oladom tych liekov na psychiku...No ja som bola tiez ten isty typ, ano vsetko zvladnem, nie som ziaden slaboch, vsetko prekonam, to nie je nic. No ked so sa cez vysku tak pretazila a dostala depku, tak silnu, ze som lezala v posteli, nevladala dojst ani na wecko - museli ma podopierat...no stale som si vravela, to prejde, ja doktorov nznasam, zajtra bude lepsie, ved ja o zvladnem...doktora zavolala k nam az moja mama, ked som uz nevladala ani rozpravat a dokonca ani dychat...doktor vravel ze mam syndrom pretazenosti a depku...tak dlho som sa s nou pasovala bez pomoci , ze ked ma videl, povedal, ona je tak vystavena, ze viac sa asi uz neda...pomohli mi az lieky a az vdaka nim som sa postavila opat na nohy...takze poposim nerozpravat bludy o tom, ze ono to silou vole prejde, ano prejde pri slabich depkach, no pri vaznejsich stavoch zial nie...som rada ze mi psychologovia a psychiatri pomohli a zijem, dycham, vladzem...je to uz 4-ty rok, no na ten zazitok nikdy nezabudnem a liekov sa veru nevzdam....

Ellaa

majjca juj ďakujem ti.. presne ako hovoríš... keĎ vystupujem, keĎ mam vystupiť pred triedou a kde to ešte niečo pred všetkými v predu prečítať.. to manezium naozaj pomože? fakt si mala aj ty taky problem s tym trasenim hlavy? nieje to nebezpečné?:(( dúfam že nie, už zajtra začnem užívať šumivé magnézium... prosím odpíš

majjca

Ahoj Ella, ja som mala presne to iste, ono sa ti to istotne nerobi len tak bez priciny, ale ked vystupujes pred ludmi vsak? No a cely cas na to myslis, ze sa ti to opat stane. No je to socialna fobia, nedostatok sebavedomia a strach ze budes okolim kritizovana, asi si v zivote na seba prilis prisna, skor pedant, ci?
No neboj nebude to trvat cely zivot, ja som sa tiez bala, presne to iste som vravela doktorovi, ze ktoma bude taku chciet, ked sa niekedy trasiem v 20- tke ako starenka. Najprv by som na tvojom mieste kupila magnezium, skus, urcite ti posilni nervovu sustavu. A z potom ked nezaberie, tak skus psychologicku, neboj nic, teraz uz chudi k psychologom takmer kazdy. takze drzim prsty, neboj ono to prejde, mne to preslo az po nasadeni antidepresiv, ale to preto lebo cez vysku som sa pretazila a dostala depku. Ale ty sa neboj nic, zacni s tym nieco robit uz teraz, urcite ti to prejde, len nezabudni na prvy krok, lebo stale trapenie to nie je plnohodnotny zivot. Tak zlom vaz :o))))

Jefitto

Podľa mňa sú lieky na psychiku blbosť... možno pre nejakých invalidov, čo nevedia nič iné, len sa kývať zo strany na stranu, lebo majú poškodený mozog, ale také lieky na depresie atď atď to je podľa mňa len biznis... Možno stačí sa kus zaprieť... ja som niekedy tiež chcel isť k psychologovi, bo som nevedel prestať piť... a jedneho krasneho dňa som si povedal, že chlast je blbosť a odvtedy som čisty...

Ellaa

Annika, vĎaka za tvoju radu .... asi budem musieť urobiť prvý krok a akt za nou ísť.ale jedno neviem... okrem tych všetkých zlých myšlienok ktoré mám... z toho strachu a napatia... stale mi myká hlava.. take malé pohyby, to ani nevidno ale ja to cítim... mam veľký strach že keĎ budem stará tak sa budem triasť ako práčka keĎ žmyká... niekedy je to v pohode ale niekedy uf... trápi ma to lebo potom si zase odmýšlam rozne choroby :((( je to normálne?