stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh

Príspevok v téme: stáále som v napatí, chcem si užívať život... prosím prečítajte si moj príbeh
Ellaa

Mám 17 rokov.. viem, krásny vek, to si povie určite každý.. ale trápi ma jeden veeeeeeľky problem.. a viem že chyba je len a len vo mne... stále sa cítim byť v napetí.... v strese a strachu... chvejem sa aj keď nemám z čoho... už ráno keď sa zobudím sa snažím na to nemyslieť, chcem myslieť pozitívne ale nejde to.... mierne sa mi chveju ruky a aj hlava.. ide o to že som aj veľa trémistka, čo sa týka najma školy, niekedy mam problemy s vystupovanim pred ostatnými, pritom sa ich nebojím... možno mám strach z osobného zlyhania.. niekedy to samo od sbea prešlo, ale v poslednom období na to stále myslím. a mam strach že to neustupi... veď život je taký krásny, ja si to uvedomujem... čo mám robiť? chcem sa tešiť z každého dňa, chcem si užívať život a nechcem byť utiahnutý človek!! dúfam, že mi po prečitani tychto mojich pocitov aspoň niekto odpíše.... myslíte, že by pomohli nejaké tabletky alebo vitamíny proti napatiu?..

natusa42

ja mam podobne pocity ...i ked trosku este horsie...a neviem ti poradit,viem,ze najlepsia volba by bola dobra psychologicka,ale ja sama sa neodvazim a asi ani ty ...ale mam este horsie zmyslanie ako ty ...moja

Annika1987

moja, mala som to iste a zbytocne som stratila zopar rokov zivota, ktore som len prezivala, hoci som ich chcela zit naplno. Zhodou okolnosti to bolo vo veku, ked som mala 17 a viac rokov, teda v tvojom. Zacala som s tym nieco robit, az ked som zistila, ze roky utekaju a ja stale len prezivam. Teraz je to uz davno za mnou, len spomienka.
Odporucam zajst k psychologicke, aby to s tebou rozobrala a nasmerovala ta bud k psychiatricke, alebo to najskor s tebou skusi tak, ze bude s tebou trenovat autogenny trening. Alebo jedno aj s druhym, zalezi na tom, ako si na tom zle. To ti psychologicka poradi. A neboj, chod do toho, spln si sen o zivote, ktory budes prezivat naplno!! Caka na teba vela veci, tak si ich nenechaj ujst, rozhyb sa, vysledok stoji za to :).