Zima a ruky

Príspevok v téme: Zima a ruky
Majesty

Ahojte, ma niekto taky problem, ze v zime (napr dnes) na rukach (tam kde zacinaju prsty, neviem ako sa tomu hovori) sa trha a praska koza? Moze to byt od zimy, alebo od studenej vody? Netecie tepla voda a tak si umyvam ruky 20-30x denne ladovou vodou, ktora moze mat tak 10C maximalne 15C. Moze to byt problem? Je to dost bolestive :-(

Jefitto

Omg no to je naozaj problem... dufam že ti nepopraska tvoja jemna pokožka...
1. Neviem načo si ruky umyvaš stokrat do dňa... dufam že ešte antibakterialnym mydlom... tie antibakterialne mydla sú dobré akurat na to, aby nás všetkých pripravili o imunitu... podobný efekt ako aids... btw. Prečo si myslíš, že sa neodporúča sprchovať každý deň? Lebo denne sa ťa chceš nechceš dotkne miliarda bakterii... veď iba vzduch jak je presyteny bakteriami... Čím viacej bakterii tvoj organizmus zneškodní, tým lepšie
2. Naozaj si nemyslíš, že neexistujú horšie problemy? Máš rakovinu? Máš leukemiu, kvapavku, syfilis? Ak nie, tak sa teš a netrap sa s hluposťami
3. Použi indulonu

ja99

ja som tiez dakedy pouzival excipial lipotio to je lepsi, ale nedavno som bol na koznom a doktorka povedala ze to nestaci, tak mi dala Lipikar, 200 ml okolo 7 eur to stalo a masti to perfektne

evik1

Ahoj aj moja dcérka s tým bojuje,išli sme k detskej a tam jej predpísala Excipial krém,lebo ona reagovala aj na indulonu a vazelínu,ničn nemohla,o bežných krémoch nehovoriac,mala červné mapy a štípalo ju to.vysušené to bolo ako hrošia koža a zas je zima a zas jej to začína.treba mastiť a vyhýbať sa saponátom.Aj mydlá kupovať jemnejšie.

jajka001_

indulona je dost husta ale moze byt, ja teraz pouzivam niveu alebo hocijaky dobry krem na ruky. ked neni poruke krem na ruky, pouzijem barsjaky. treba taky hustejsi a mastnejsi, tie jemnucke na tvar su slabe. nos to vzdy pri sebe lebo fakt to boli a ked zabudnes si to vziat a niekam ides, tak je to dost blbe

Majesty

hánky, super :)
ano az do krvi :(
rano je to v podstate OK, len napr teraz k veceru uz dost zle..
kremovat, s indulonou staci? alebo co je na to najlepsie ?

jajka001_

hej je to od zimy, vysusuju sa ti ruky, staci ze sa ochladi, tiez zakazdym ked si umyjes ruky. treba ruky pravidelne kremovat, bude to ok. kazdy den tak trikrat, podla potreby.
ja to casto ignorujem aj ked ma to uz boli lebo stale si umyvam ruky, az mi to zacne praskat az krvi.