Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

zvysenie davky

Príspevok v téme: zvysenie davky
tooth

Zdravím, chcel by som sa spitat, ze ak beriem antibiotiká (Duomox 1000) ci sa dá zvíšiť dávku z polovicnej na celu? Vcera som si zobral len polku tabletky (vecer a dnes rano), mozem si dnes zvysit davku na celu aby to lepšie zabralo? Chcel som vediet ci mi nebude zle alebo ma nebude boliet zaludok tak preto som zacal s polovicnou davkou. ???

maruska123

ked ti je to tak zatazko precitat si to, tak nech sa paci

AKO UŽÍVAŤ DUOMOX

Duomox môžete užívať pred jedlom, počas jedla i po jedle.
Najlepší účinok liečby dosiahnete, ak budete tablety užívať denne v rovnakom čase.

Tablety Duomox môžete prehltnúť celé a zapiť pohárom vody alebo ich môžete najprv rozpustiť
v minimálne 20 ml (pol šálky) vody. Pred vypitím dôkladne premiešajte.

Presné dávkovanie určí vždy lekár.

Dávkovanie
Dospelí a deti nad 12 rokov (> 40 kg): denne 3 x 500 mg alebo 2 x 750 mg.
Deti od 6 do 12 rokov (21 - 40 kg): denne 3 x 375 mg alebo 2 x 500 mg. Deti od 3 do 5 rokov (14 - 20 kg): denne 3 x 250 mg alebo 2 x 375 mg. Deti od 1 do 3 rokov (10 - 13 kg): denne 3 x 125 mg alebo 2 x 250 mg.
Deti do 1 roka: 25 - 50 mg/kg/24 hodín rozdeliť do 2 alebo 3 dávok.
V prípade chronických, opakujúcich sa a ťažkých infekcií možno dávky zvýšiť na 3 x 750 - 1000 mg denne.

Dávkovanie pri kvapavke je jedna 3 g dávka v kombinácii s 1 g probenecidu.

Doba liečby
Pri miernych až menej závažných infekciách zvyčajne postačuje liečba trvajúca 5 - 7 dní. Závažnejšie infekcie by sa však mali liečiť najmenej 10 dní.

neviem, preco okolo toho robis taku vedu, ber to ako to tam je napisane a hotovo, bodka

tooth

samozerjme , ze to nechcem nechat len na antibiotikach, ale skor ako na vianoce sa domov nedostanem. Tak dovtedy by som to chcel vyliecit s ATB a potom si to dat spravit.

maruska123

nehladaj zvysovanie davok, najdi si, ako sa ma davkovat, kolko mg a podla toho to uzivaj, kasli na to kolko si si dal vcera...mozno je to malo a nezaberie ti to, nechapes?

tooth

o zvysovani davok tam nic nepisu. No ale ked budem brat len polovicnu davku tak sa aj tak dostavi nejaky ucinok nie?? alebo mi to nepomoze

maruska123

ved v tom pribalovom letaku mas napisane ze ako a kolko toho brat...najdi si ho na internete po slovensky a nastuduj si ho..co je na tom take tazke?

jajka001_

a antibiotika ti predali len tak?
precitaj si pribalovy letak alebo sa porad v lekarni. davkovanie si sa nastavil sam?

tooth

ja som sem uz pisal aj vcera ze som v nemecku a zacal som brat antibiotika na zuby lebo sa nemam ako dostat k zubarovi. Takze to len uskodi ak si zvysim davku z 500 na 1000 ??

jajka001_

nemozes si sam upravovat davkovanie, su to lieky, antibiotika a uzivanie tam musi byt presne take ake ti kazal lekar. ano, moze ti byt zle a navyse ti nezaberu tak ako maju, takze budes musiet brat dalsie lieky.