Som závislý na liekoch na spanie

Príspevok v téme: Som závislý na liekoch na spanie
nespavec

Ahojte, mám taký problém, uz asi rok takmer kazdú noc (cca 95% nocí) berem sedativum Stilnox(Zolpidemi tartras), je to silné sedativum a je na predpis, ja ho získavan na čierno, bez neho nemám sancu zaspať a aj mám panický strach ze sa nevyspím a dalsí den budem hotový v robote, som závislák na tom lieku, odjakziva som mal problemy so spánkom, tak som zacal uzívat túto vec aby som sa vyspal, len to takto dopadlo, mám 27 rokov

BJ

Ja si myslim, ze koren problemu nespavosti to nijak neriesi, iba potlaca symptomy. Ak ti to pomaha zaspat, a vsetko ostatne si uz skusil, pouzival by som to co najkratsiu dobu, a zatial hladal skutocnu pricinu. Vyspat sa do roboty je dost dolezite, lebo dostat vypoved v dnesnej ekonomickej situacii je cesta do nie prilis prijemneho zivota.
Cim dlhsie to budes pouzivat, tym vacsia sanca, ze sa vytvori zavislost, alebo, ze sa potlacene symptomy prejavia niekde inde.
Ak ti mozem doporucit, zameraj sa na prirodne postupy, rozne caje a prirodne drogy maju casto podobny ucinok ako ten liek, ale nevytvara sa taka zavislost, ako na chemii. Je to vsak casovo a ekonomicky narocnejsie, ale v tomto pripade ide o zdravie, takze by som na to nepozeral. Aj tie prirodne postupy su iba barlicky, takze stale plati to hlavne... hladat koren nespavosti. A ten sa hlada dost tazko, ked potlacis symptomy, pretoze prestavas vnimat, ze nejaky problem mas.

Ja osobne by som skusil odkyselit telo, v tom byva najcastejsia pricina sirokeho spektra problemov. Precitaj si knizku Omladzujuce Odkyselenie od K. Tepperweina.