duchovné očisty

RNG

atm, len teraz sa postupne dostava najavo po troche, kolko roznych stredisk s hromadou pocitaciej techniky existuje dnes, vsade su kamery a existuju programy, ktore vedia z jedneho obrazku presne identifikovat kazdeho jednotlivca a jeho cinnost.Vsetky telefonaty, emaily prechadzaju cez pocitacove strediska, ktore z nich podla roznych programov vyselekuju rozne udaje, profily jednotlivcov a toto vsetko sa zneuziva pre reklamu, kontrolu mas a pripadne ako zbran proti jednotlivcom, ktory by mohli ohrozit politicke a ekonomicke ciele ludi, co dnes kontroluju svet(tj nielen jednotlive krajiny)
Ak to povazujes za absurdnost, tak si velmi naivny.
Noviny radio a televizia su kontrolovane uz davno, teraz sa chystaju aj na poslednu bastu slobody, internet. Tj pokial sa ludia nevzburia a tu v USA to uz zacalo, vo forme tzv cajoveho hnutia(Tea Party) o ktorom nie je nic v ziadnych komunikacnych zdrojoch(TV, noviny, magaziny) ale ktore napriek tomu ma podporu vyse 50% naroda a kandidati, ktori su nominovani z tohoto celonarodneho hnutia bez centralizacie sa volbami dostavaju do Senatu a Kongresu a postupne menia hegemoniu nastrcenych politikov na zastupcov naroda, tak ako to malo povodne byt.
Zhromazdenia Tea Party, organizovane v jednotlivych statoch su hojne navsevovane, kompletne mierumilovne a su tam zastupoene vsetky vrstvy naroda a hromada roznych konkretnych zaujmov.

Nuz ked su ani tu nie v spravach, v novinach ani v radiu tu v USA, nedivte sa, ze ste o nich zrejme este nepoculi v Europe.

atm

rng
trochu ma pobavili tie 'superkompjuteri':) ale ako suhlasim.. a s diktaturami daj pokoj, ja som chcel to povedat, ze demokracia nie je pre kazdeho. demokracia potrebuje vyspely narod a rozumnych ludi a nie trkvasov co nechapu ani elementarne suvislosti a modlia sa k archanjelom.. taki ludia privedu stat akurat do hrobu. a o to tazsie to je s priamou demokraciou, ktoru spominas, no neviem, kto je na nu pripraveny.. mozno island. vsimni si teraz napriklad tzv 'arabsku jar' - tam bude bordel dovtedy, kym tam zase nepridu nejaki dalsi diktatori a v podstate arabi si ich aj dobrovolne zvolia (teda pokial si to nepostrazia americania).. v sucasnosti je vsak tiez pravda, ze toto je skor o vlade financnych elit a korporacii ktore si mozu spravit politickych stran kolko len chcu.. tazko z toho von, kazdopadne urcite nesuhlasim, aby mal absolvent matfyzu, ktory navyse mozno rocne vrati systemu na daniach a odvodoch niekolko tisic eur rovnaku hodnotu hlasu, ako nejaky posledny cigan z letanoviec s nedokoncenou zds, ktori cely zivot pobera davky

RNG

Dufajme ze nie, ze su dnes ludia dostatrocne civilizovani a vyriesia to volbami, ked si uvedomia, co vlastne od vlady chcu a co im nemozno dovolit.
A vlade nesmia dat tolko moznosti, aby obmedzila individualne prava ludi, tj nesmie byt privelka a primocna, aby mohla nasadit diktat porusujuci ustavu.
A nedovolit im robit nic potajomky, za scenou, lebo cokolvek, co sa tak robi nie je v zaujme mas, ale individualnych zaujmovych skupin, inac by to nemuseli robit potajomky.

jajka001_

demokracia tohto typu tiez skonci krviprelievanim
v demokracii by sa mal v state obhajovat zaujem nejakej skupiny ludi ktora ma nieco spolocne, napriklad jeden narod vytvarajuci stat, tak to bolo kedysi. narody miznu a ostavaju jednotlivci, kazdy sa stara sam o seba, preto nedokazu spolocne bojovat za nejaku vec. nemame ziadny konkretny ciel, len zvysovat tak vseobecne zivotnu uroven. neostavaju tradicie, zvyky, kultura, nedokazeme sa na nicom dohodnut lebo vzdy sa najde nejaky spochybnovac a potom to tak vyzera, anarchia v nazoroch, totalita vo vlade. toto aj tak nie je demokracia.

RNG

Chapem tvoje namietky, ale zatial napriek vsetkemu je demokracia najlepsi z roznych nedokonalych systemov.
Ine systemy, diktatury roznych druhov sa vzdy skoncili fiaskom, revoluciami a krviprelievanim.
Vlada elitistov vedie nakoniec ku korupcii a diktature a to masy nakoniec neznesu a vzburia sa.
Sucasna tzv demokracia je zialbohu pridaleko od demokracii naozajstnej, lebo politici ani zdaleka nezastupuju nazory ludu a je cas, aby sa apaticky narod trochu spamatal a vyvolil nie babkovych nastrcenych politikov, ale takych, ktory maju konkretny program, ktory je navrhnuty pre masy a nie pre jednotlive zaujmove skupiny, pripadne dnesnu svetovladu za oponou, o ktorej sa nikde nepise, ale zrejme existuje.
Totiz logicky, ked sa nieco teoreticky da spravit a je to nejakym skupinam s dostatocnou mocou vyhodne, tak si mozes byt isty, ze sa o to nielenze pokusia, ale to budu praktizovat za oponou. Pokial im to masy strpia bez vzburenia sa.A na to si davaju dnes velky pozor, maju k dispozicii supercomputery a vedia predpovedat reakciu naroda na akekolvek opatrenia a cinnost politikov sa velkou presnostou.

atm

RNG
dobre, len preco myslis, ze za poslednych 20 rokov mame takych katastrofalnych politikov akych mame? podla mna jediny dovod je ten, ze volebne pravo maju aj ludia, ktori sice maju 18, ale len akurat fyzicky a v ziadnom pripade nie mentalne... ako moze niekto takyto rozhodovat, aj ked len formou volenych zastupcov, o osude krajiny a verejnych veciach, spravovani statu? ved to je to iste, ako keby v rodine mali deti rovnocenny nazor a rovnocenny hlas aj v zasadnych rodinnych ci finacnych otazkach ako rodicia - myslis, ze by mohla byt taka rodina funkcna, ak su 3 deti, ktore si prehlasuju rodicov so svojim navrhom ze chcu \'vyhradit 50% rodinneho rozpoctu na hracky a cukriky\'?
ono v demokracii sa rata s tym, ze vacsina rozhoduje spravne. lenze to je uplne nepravdivy a zly axiom, pretoze vacsina ludi su bohuzial blbci;)

RNG

atm, demokracia a individualna sloboda nedavaju nikomu pravo druhemu siahnut na jeho prava len pre to, ze ma ine nazory a vieru.
Ja aj ked si myslim, ze to je niekedy az na smiech, to je moj nazor a kazdy ma zakonne pravo na svoje vlastne nazory, nech su akekolvek, pokial otvorene neskodia druhym.

luciano

Prečo hneď psychiater? Ak Denizka verí v tieto veci, neznamená, že nie je normálna. Mimochodom aj ja verím, že v inej dimenzií obývajú našu Zem anorganické bytosti podobné ľuďom, ktoré nás sledujú a do istej miery ovplyvňujú náš život.