Ako vysvetliť mužovi...

Príspevok v téme: Ako vysvetliť mužovi...
Garnierka

...že sa k sebe nehodíme, lebo obaja žijeme v odlišných svetoch.
Je o 7 rokov starší, čiže toho má za sebou viac - je úspešný manager, pozná sa s pár známymi osobnosťami politického a spoločenského života, vedie aktívny život, pohybuje s v úplne inej spoločnosti ako ja.
Ja naopak, celý život (až na 2 roky v zahraničí) som prežila v malom meste, v pracovnej oblasti sa mi príliš nedarí - stále hľadám, čo by bolo pre mňa najlepšie...
On má na FB 600 priateľov, ja 50( tento argument myslím zo srandy :-) )
Navyše je medzi nami dosť veľká vzdialenosť - cca 150 km.
Zoznámili sme sa cez net, 2x sme boli posedieť. Je fajn, milý, pohľadný, má správanie...a viem, že keby sme sa stretávali ďalej, tak by som sa aj zamilovala :-), ale...už nemám 18, aby som sa bezhlavo rútila do všetkého bez rozmýšľania. A podľa mňa sú tieto naše svety príliš odlišné na to, aby to fungovalo. On tieto argumenty neberie. Vraví, že sa mu páčim a že mu je so mnou dobre a že to stačí na to, aby z toho raz mohol byť dobrý a pekný vzťah...
Ja neviem, mám o tom vážne pochybnosti, že tie rozdiely môžu byť raz problém...

piktogram

garnierka: atm ma pravdu. vacsina chlapov taketo nieco neriesi, nezamysla sa nad tym. v ramci pociatocneho poblaznenia a zamilovanosti je vsetko krasne, snazi sa aj on aj ty. este stale sa netreba zamyslat. potom pridu (ca. 2-3roky) "obycajne dni".. este stale sa netreba zamyslat, ved to funguje. no ako cas plynie a obycajnych dni je stale viac, travite spolu menej casu, idete si za svojimi snami a zalubami.. drahy sa jedneho dna zobudi a povie si, ze ups.. nezamyslal som sa nad tymito vecami a uz to zaslo tak daleko, ze sa mi uz vo vztahu pokracovat nechce. uz sa nemusi zamyslat :))) (trocha humoru, trocha ironie, trocha vaznosti v mojom prispevku). ber ho s miernym nadhladom.:)

nevravim, ze to musi byt nutne vas pripad, ale moze sa stat. nenechaj si nieco nahovorit, mas vlastny rozum, riad sa nim. jeden sa zamyslat musi :) a ak nevies, co ma teraz spravit.. daj tomu cas. stretavajte sa, spoznavajte sa.. a neskor sa uvidi. mozno zistis, ze si to videla az prilis cierne. a mozno casom zistis, ze si naozaj "nemate co povedat". nikto ta nenuti rozhodnut sa hned, aj ked asi chapem, co tym sledujes. no nic nie je zaväzne, pokial to tak sama nevidis.:)

kafe

Garnierka, ak vyznávate rovnaké hodnoty, máte podobné sny, ciele, ak sa on dokáže baviť s tvojimi priateľmi aj na stanovačke.. tak podľa mňa to čo spomínaš vôbec neni problém. Len tie hodnoty a ciele, ktoré chce človek dosiahnuť a to aký skutočne je, to zistíš až časom, z jeho správania, názorov.. síce rozhovor môže byť fajn, ale keci sú vždy len keci. Aby si zbytočne neodohnala od seba chlapa, ktorý je naozaj fajn, ale len preto, lebo je chudák vo vyššej spoločnosti, tak sa ti nepáči.
Ako sa tebe javí vyššia spoločnosť? Vieš si predstaviť pohybovať sa tam na formálnych večierkoch, plesoch.. ? A naopak, dokáže chlapec robiť aj "špinavé" práce, uvariť, popíliť drevo, zašiť si gombík..?
Neviem ako vyrastal, ale myslím si, že on ten normálny život (život spodiny keď to preženiem:) zažil. Ale ty si život vo vyššej spoločnosti predstaviť nevieš, preto sa toho bojíš a cukáš. Nemusí to byť také zlé, pokiaľ má on hlavu i srdce na správnom mieste a pokiaľ aj ty si dosť silná, aby ti ten lesk nepoplietol hlavu.

veves

zaujimave, pre zeny ,,potreba diskutovat a rozoberat a analyzovat jej nazory,, vlastne znamena aby jej dal zapravdu a suhlasil:D
chlap si iba vyjadril svoj nazor, ze prenho to nie je problem. mimochodom, aj chlapi su celkom svojpravne osoby a mozu mat svoj nazor vyjadreny nahlas bez toho aby to bolo obmedzovanie zeny;)
holka, nevyskusas, budes nad tym furt rozmyslat a vraviet si co ak... vyskusas, vyjde, vyskusas - nevyjde - prezijes, mozno zazijes este vela rozchodov a mozno si z toho odnesies aj nieco pekne.

Garnierka

Prosím vás nehádajte sa! :)

Viem, ako to Atm myslí a myslím, že má pravdu. Bianca ty si to zobrala z inej strany. Tak to asi nie je. Nemám pocit, že by ho nezaujímali moje názory. On si tie argumenty vypočul, ale povedal, že z tejto strany to nerieši, že jemu by to problém nerobilo.
Ja sa toho však obávam a mám taký pocit, že by som to mala skončiť skôr, ako to poriadne začne, lebo potom to už bude zložitejšie a bolestnejšie. :(

Bianca1236

atm a to som este bola slusna, ale citam tvoj dalsi prispevok a myslim si ze si vol. som rada ze moj partner respektuje moje nazory a nemysli si ze musi byt vodca vo vztahu, ze ked zaveli tak tak aj bude, ked on povie tak vztah vydrzi. ale naco sa namaham, ze? ty asi moc nerespektujes city zien.

zyklon B

atm,

nezbadal/a si to že holke sa nepozdáva takýto vzťah ?

pozoruje že nie je niečo ok a chce to riešiť len chlapík ju odbije s tým že to nie je ten pravý argument na to aby sa stalo niečo ..

Bianca1236

atm neviem preco takto reagujes na moj prispevok, asi mas dovod. dal/a si tiez svoj nazor a hoci si myslim ze skor ty si nepochopil/a pointu, nebudem ti ho brat. navyse garnierka tu jedina moze rozhodovat kto pochopil jej situaciu. tak nabuduce respektuj slobodu tohto fora a nehadz hned ludom uteraky na hlavy.
a aj tak si myslim ze ludia z rozlicnych spolocenskych vrstiev, pracovnych pomerov alebo s inymi zalubami a konickami nemaju dlhu spolocnu buducnost. vasen vyprcha, fyzicka pritazlivost casom zmizne a co ostane? nie vela

slavina

No podľa mňa to všetko závisí od toho,ako sa s ním cítiš,150 km,nieje žiadna diaľka,diaľka je zo Slovenska do Austrálie,ale pokiaľ je to na slovensku,ešte stále je to v pohode.A to že je vplyvný,to môže byť len dobre,nechcem tým povedať,že ho máš využívať,ale nieje to na škodu.A ja by som si na Tvojom mieste zrovna z tohto ťažkú hlavu nerobila.Dovoľ mu,aby Ťa zobral niekam k jeho kamarátom do"vyššej" spoločnosti a uvidíš,ako sa budeš cítiť a hlavne,ako sa on bude chovať k Tebe.Ak bude na Teba pyšný,nebude Ťa chcieť nijako skrývať tak je zjavné,že Ťa má rád.A potom to už záleží len Tebe,či k nemu budeš niečo cítiť,ale rozhodne by v Tvojom rozhodovaní nemal byť argument,že Ty si z malého mestečka a on je manager!!!!Toť môj názor.

atm

ved vy nechapete ze ju chcel len ubezpecit ze tieto veci osobne nepoklada za ziadne prekazky vo vztahu a ze podla neho sa strachuje zbytocne, resp ze nepripusta, ze z jeho strany by to mohlo nejak ohrozit ich vztah? vy uz ste tak emancipovane ze vam to aj na mozog lezie sa mi zda