Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov

Príspevok v téme: Prenášanie dieťatka dlhšie ako 9 mesiacov
Vitoria

Z akého dôvodu sa nedoporučuje prenášať dieťa dlhšie ako 9 mesiacov? Je to riziko hlavne pre dieťa či pre matku, alebo oboje? Zadusilo by sa dieťatko plodovou vodou alebo by bolo príliš veľké a nemohlo by sa preto narodiť prirodzenou cestou? O predčasných pôrodoch toho bolo popísaného mnoho ale ako je to v prípade, keď matka nosí svoje dieťatko pod srdcom dlhšie ako 9 mesiacov? Existuje vôbec vo svete nejaká rekordmanka, ktorá prenášala dieťa 10 či 12 mesiacov, bez toho aby to zanechalo nejaké následky?

[zruseny17]

delphia ma pravdu,ja som mala termin 26.decembra a maly sa narodil 5.januara...nemusela som ist ani na vyvolavacku ani na cisarak,len mi kontrolovali kazdy den prietoky a placentu ci je dost vyzivovana...som toho nazoru,ze za normalnych okolnosti babatko "vie kedy sa ma vypytat na svet":)

delphia

Laurina, normalna dlzka tehotenstva je 40 tyzdnov. o prenásani je rec, ak tehotenstvo je dlhsie ako 42 tyzdnov.

jajka, dieta nerastie zavratnou rychlostou a teda za "presluhovany" cas urcite nenarastie tak, aby prave v tomto bol problem. problematika prenasania je totizto v tom, ze placenta uz neplni tak svoju funkciu ako by mala a dieta moze byt ohrozene nedostatkom kyslika, co ma za nasledok poskodenie organov, zdravia a samozrejme sa ohrozi zivot dietata.

jajka001_

tak to dieta ubohe sa tam uz dost tlaci, nie, by sa mohlo udusit, ono stale rastie a organizmus na to nie je proste stavany
vam by sa tiez nepacilo byt taky natlaceny v mechu

delphia

rafka, jedna vec je datum poslednej menstruacie a druha velkost hlavy plodu a prve pohyby. neboj, "z brucha" termin porodu urcite nie je ;)

netehulka

vitoria- zena nosi dieta pod srdcom 10 lunarnych mesiacov. Dovod, preco nedokaze prenasat aj mesiac po termine je ten, ze vacsinou nevydrzi fungovat placenta, co vyzivuje plod. Cize ked placenta prestane poriadne fungovat, je tam vela komplikacii a koncilo by to smrtou oboch aj rodicky aj dietata.

RNG

Inac ku koncu tehotenstva, pred predpokladanym porodom pomaha udajne brat aj pupalkovy olej alebo oreganovy, ktore vyvolaju extra prekrvenie placenty a navodia porodne stahy.