Kolonoskopia

eam

bakino, toho sa naozaj nemusíš báť, aj ja som sa toho bála, či ma nebude bolieť konečník, no vôbec som to necítila, len keď je to už v bruchu, tak to je dosť blbý pocit, ale dá sa to vydržať, no ja som si povedala, že keby som ešte raz mala ísť, tak to skúsim s injekciou. A deň predtým keď máš vypiť 4l, tak to je asi najhoršie,ale je to pre dobrú vec, tak to vydržíš. Držím palce.

bakino

dobry den chcem sa opytat ,buduci tyzden idem na kolonoskopiu ,mam vonkajsiu zlatu zilu a skor ako tej hadici v mojom bruchu sa bojim ze ma neskutocne bude boliet v okoli konecnika a bojim sa aj toho vyprazdnovania pretoze som student so sedavou pracou.vie mi niekto poradit alebo napisat ci ta bolest hlavne na zaciatku konecnika bude v poriadku?nemali by skor vyliecit az tak robit kolonoskopiu?podla mna ma to bude boliet a urcite mi to tam praskne a pojde krv.je tento postup dobry?
dakujem za radu kazdemu skusenejsiemu

dana660xz

rajooo kolonoskopiu ti nema doktor ako urobit ked mas plne creva. si si isty ze bude robit kolonoskopiu? ja by som si radsej zavolala a prezistila si to.

rajooo

Zdravím , bol som u gastroenterológa a povedal mi, že mám prísť na kolonoskopiu normálne najedený. a čítam tu , že kolonoskopiu ti bez vyprázdnenia čriev nespravia.. tak teraz som mimo.. ďakujem

ninka 255

nemala by si nič jesť, vydrž to, črevo musí byť čisté, napi sa radšej vody alebo minerálku,bylinkový čaj.

MaariSSa

Ahojte,

zajtra idem na kolonoskopiu, akurat som dopila 4litre Fotrans - u ( iny hnus! )...chcem sa opytat, je mozne dat si nieco lahke na jedenie okrem cisteho vyvaru? napr. nejaku mucno-zemiakovu kasu...viem, ze sa to nema, no od rana som nic nejedla a uz som fakt dost hladna :-/ A hlavne mam hnusnu chut v ustach a zatazeny zaludok z toho Fortransu...

Dakujem za odpovede

RNG

Syndrom drazdiveho creva sa potvrdzuje castymi bolestami brucha a hnackami. Na to nie je treba kolonoskopia a vysklbavanie vzoriek z creva. Takze mas 5 ran na creve, prajem ti, aby sa co najskor zahojili bez komplikacii. Lebo nie kazdy ma to stastie, zialbohu aj ked je to udajne podla lekarov zriedkave.
A potvrdenie IBS neznamena, ze ti to vedia bezni lekari ucinne adresovat a odstranit.

IBS je dosledok alebo potravinovych alergii alebo roznych nakaz, ktore sa tam dostanu cez malokysly zaludok a rozmnozuju pri nespravnej strave, chudobnej na mikrovkniny, ktore sluzia ako potrava pre probiotika. Spravne zakultivovane probiotika vytlacia ine skodlive kultury z criev a prispeju k vyhojeniu zapalenych stien
Pomoze pri tom doplnok kyselin, enzymov mikrovlaknin probiotik , pripadne hojiva triphala a aloe vera.

pacientka

Bola som na kolonoskopii predvčerom. Veľmi ľutujem, že som predtým na nete čítala hororové popisy niektorých ľudí - zrejme kto to v pohode prekonal nemá potrebu vypisovať na net a ten, kto nie sa chce podeliť o strašné zážitky.
Vypiť 4 litre Fortransu nebol žiadny problém, je to trocha sladké a keď je človek hladný tak to vypije.
Z vyšetrenia som mala som taký šialený strach, že som myslela, že dostanem infarkt. Dala som si pichnúť injekciu, človek je pri vedomí len sa prestane báť a tlmí bolesť. Vyšetrenie trvalo asi pol hodiny a zabolelo to asi dvakrát - a to mi vyšetrili celé hrubé a 20 cm tenkého čreva a zobrali 5 vzoriek. Potvrdil sa syndróm dráždivého čreva.
Takže sa fakt nebojte, podľa mňa je gastroskopia omnoho horšia.