ako boli porod?

Lulu2011

ja by som to zhrnula tak, ze to boli, ale stoji za to si tých v priemere 7-9 hodin vytrpiet, keby som tuzila po dietati urcite by ma nejaka bolest nezastavila a ako vravim na strachu sa da bud popracovat, alebo ho riesit, kamaratka mala velky strach a tak isla cisarskym a je spokojna

mam uzasne dieta, kvoli nemu sa to oplatilo, aj ked mozno priroda mohla byt milosrdnejsia k zenam, ale mozno ratala s tym, ze clovek si to casom aj tak zlahci :)))

tpch

Ja sa ani nedivim-v telke vidis iba porody, kde zeny vystrajaju ako besnotou napadnute, vrestia a podobne a ked ako zena ratas s realnou moznostou, ze raz rodit budes, tak ta to aspon mierne znepokoji a zacnes mat obavy. To vsak neznamena, ze porod je lahka bezbolestna zalezitost a chlap to uz naozaj moze len tazko komentovat.

tak..

tpch, mas pravdu. Je mozne ze by som bol aj ja posero. Mne len je divne ze sem pisu baby ktore este nerodili a robia zo seba tie najvasie trpitelky

tpch

tak.., ked porodis svoje prve dieta, potom mozes prispievat do podobnych tem. Co by si si pomyslel, keby zeny pisali "mudrosti" o pocitoch pri vysetreni prostaty (napriklad)?

tak..

Tak mne zase moja manzelka hovorieva, ze sa viacej boji zubara ako porodu. Je to fakt asi ndividualne. Urcite to fest boli, ale kolko tych porodov za zivot zazijete, 2? Kedysi zeny rodili bezne 6, 8 deti a v horsich podmienkach.

Lulu2011

a ano zial nase porodnice su v tomto zastarale, tiez si myslim, ze porod je intimna vec a ked vas este personal pomedzi to serie je to este horsie, takze ja by som uz nesla rodit tam, kde som rodila, lebo mam zlu skusenost, pustanie vody rucne na koze a podobne fajnoty

Lulu2011

atm - tak ja uz mam tiez ten porod za sebou, tak som pisala sama za seba, ja osm napr. nemala prestavky medzi kontrakciami ziadne, isla mi jedna za druhou, takze som si nemala kedy oddychnut, na druhej strane som bola na tom lepsie ako "kolegynke" vedla, ta pomedzi bolesti este aj kazdu chvilu zvracala, takze to mala este horsie, porod je indivualna vec u kazdej zeny, ale prechadzka ruzovou zahradou to vo vacsine pripadov nie je, proste to treba prezit, alebo si dat epiduralku, ci zvolit cisarsky rez, ja mam v tomto zase dost "prirodny" nazor, ze radsej si to odtrpiet ako take zasahy, poznam pripady, ked zle pichnuta epiduralka zastavila kontrakcie a bol problem porodit, cisarsky zase znamena rozrezanie maternice, ani jedno by som nechcela

atm

lulu a ak by si tam nesla s veselou naladou, ale bola by si vyklepana a zdeprimovana, tak by to podla teba bolo lepsie, alebo ako to myslis? inac na tom, co pise watermelon urcite nieco je, navyse to uz pise udajne zena ktora ma porod za sebou - na jej nazory co hovoris?

Lulu2011

atm - myslim, ze hociktorý muz ktorý by raz odrodil by sa na to uz nikdy nedal, proste to boli a fest s tym clovek nic nenarobi, ked sa nejakej podari porodit za 2-3 hodiny tak si viem predstavit, ze povie, ze by isla zase hned, ale ked sa trapis v bolestiach 8-10 hodin a ku koncu si taky vycerpany, ze ani nevies ako sa volas, je to dost neprijemne, ja sa priznam, ze som myslela, ze zomriem od bolesti, ze mam dni spocitane a to som isla vesela k porodu, ze to nic take strasne nebude a teda dodnes si to zivo pamatam ako to bolelo