ako boli porod?

atm

dellya, jasne, ze je to len jej vec, ale zbytocne sa takto stresovat a deprimovat takymito recami nie je dobre naozaj na nic. ked o tom budete donekonecna diskutovat ako o nejakom katastrofickom a otrasnom zazitku, ktory lepsie ani nezazit, tak aj z takej naozaj prirodzenej veci ako porod si sami vyrobite velkeho strasiaka a potom to naozaj tak aj budete zbytocne prezivat...

watermelon

dellyia kde si rodila? v nemocnici? nuz prave tam sa pachaju na zenach strasne nepravosti, nie su respektovane, nechcem generalizovat, ale takych pribehov tu bolo mnoho. aj mojej mame strasne ublizili, sestra sa narodila hm ako to povedat lekari jej nedavali sancu na normalny zivot, a posral to jednoznacne doktor!!!! nemocnice nie su pravym miestom na prichod takeho krasneho stvorenia na svet ako je dietatko! Citala som teoriu ze cim viac ludi kafre do porodu, prizera sa, tym je bolestivejsi. Porod je intimna vec, ja babatko manzel a este PA. Bodka aj to je vela. V africkych kmenoch sa zeny ked to na ne pride odlucia od vsetkych, najdu si tichy kutik, bez vydania hlaska porodia. To je prirodzeny porod, ale moderne zeny od neho maju az tak daleko ze nechaju doktorov rozhodovat kedy maju tlacit a v akej maju byt polohe, to je nehorazne!!!! Ja som menila polohy tak ako mi to vyhovovalo, isla som do vane ked som potrebovala, zakvacila som sa o manzela ked som potrebovala. Tlacila som sama od seba, nikto mi nehovoril kedy mam tlacit, len ma PA jemne povzbudzovala, najcastejsie usmevom.

dellya

ježiiš, ako neznášam tieto "múdre" rady!! ako píšete, každá žena je iná, je to všetko individuálne a ked má na to taký názor, aký má , je to len a len jej vec!!!
dnes už nie je nič prirodzené a sme daleko od prírody ...

áno, v tomto si ja isto neverím a nikdy nebudem, pôrod je pre mna strach a hrôza!

blablablabla

boze zeny...keby to bolo take strasne tak zeny nemaju ziadne deti... a dnes uz je tolko moznosti ze uz nemusime rodit na neludskych klinikach, da sa ist na rozne ine privatne kliniky, specialne zariadenia,...

atm

ja nie som ani zena, ani lekar, takze moje nazory su v tejto veci uplne irelevantne, kazdopadne suhlasim tu nizsie s watermelon.. je to ta najprirodzenejsia vec aka vobec existuje, urcite sa treba snazit, ak je moznost, minimalizovat pripadne komplikacie, ktore mozu nastat, ale toto co tu pisete ja podla mna uz naozaj prehananie.. neviem ci to je kvoli mediam, alebo kvoli comu, ale neverim, ze taketo postoje su normalne a zdrave..

watermelon

Pôrod je jedna z najprirodzenejšich veci na svete, minimálne tak ako sex. Ženy čo sa toho bojíte a chcete rodiť cisárskym - vidno ze ste ďaleko od svojej intuície, nedoverujete si ani svojmu telu, ani dietatku - smutné. to asi patrí k tejto dobe, byť ďaleko od prírody, instinktov. Z čoho pramení toľký strach? Z tv, alebo jedna znama povedala ze bolelo??? No sorry ale čo ste to za ženy? Každá je individuálna ako aj každé dieťa. Pôrod je len takým zážitkom ako sa naň pripravíte, ako o nom zmyslate, ako si dpverujete. Príprava musí nastať ešte pred počatim a to psychicky . A mimochodom kopec celebrít práve rodilo doma prirodzene. Nepamätám mená tuším bundchen a Este určite zopár.

anamarie

Celebritne mamicky v zahranici rodia velmi casto cisarskym rezom aj kvoli tomu, ze si nechaju malicke vyrezat aspon o mesiac skor - aby nepribrali, kedze v poslednom mesiaci sa najviac pribera.
Vdaka Bohu u nas sa dava lokalna anastezia, ked je potrebna epiziotomia. Na Slovensku by som sa nenechala ani pitvat, to je fakt.

Lulu2011

teraz bola v novom case priloha o celebritnych mamickach, ani jedna nerodila prirodzene, nerozumiem tomu, to az take priposra...boli vsetky, hm

nastrih ani mna nebolel, bola som taka ubolena z porodu a z desivych kontrakci, ze nastrih na zivo som ani necitila, horsie bolo sitie, sili ma takmer hodinu a to som plakala, lebo to neskutocne stipalo a bolelo, nie dost, ze si clovek vytrpi porod este aj to sitie...ja uz rodit viac nechcem