vynechanie menzesu tehotenstvo?

Príspevok v téme: vynechanie menzesu tehotenstvo?
zuzi

ahojte užívam prvý mesiac novynette,teraz mám sedemdňovú prestávku po 21 užívania, je tretí den a ešte som nedostala menštruáciu,mám len veľmi slabo do hneda zafarbený výtok, bojím sa či nie som tehotná, posledný týžden som mala bolesti v podbrušku, s užívaním HAK novynette mesiac sa cítim zle, je mi často od žalúdka zle ráno ale aj v noci,mám si urobiť tehotenský test? nemôže byť výsledok tehotenského testu ovplyvnený HAK? prosím o radu odborníka?prečítala som si aj príbalový letáčik novynette je tam napísané že nieje to 100% antikoncepcia že sa môže ak sa neužíva správne možem otehotnieť, tak potom načo je taká antikoncepcia, aby sa ženy báli aj ked užívajú antikoncepciu že otehotnia.užívala som ju podľa pokynov gynekologa, ale aj tak sa bojím nedostala som menštruáciu. prosím radu

ingrid

chcela by som sa spytat na nieco.beriem Mersilon a teraz mam 7dnovu prestavku uz je piaty den a ja mestrulaciu este stale nemam.Predtym som brala Mikrodynon a pri 7dnovej prestavke son na treti den dostala menzes a teraz pri Mersilone nic,,brala som ho poctivo kazdy den.Bojim sa,ci nie som tehotna.

zuzi

dakujem za radu,HAk som užívala pravidelne tak ako mi lekár povedal, ale aj tak sa bojím čo je so mnou,gynekolog mi pred predpísaním HAK nezobral na rozbor krv či nie som tehotná,iba na pečenové testy, s partnerom sme mali styk ale dávali sme si pozor ale nie som si na 100% istá, preto sa stále bojím či som v čase ked som začala užívať HAK nie som tehotná, dnes som začala krvácať, strašne som sa vyľakala bola to krv ale vyšlo zo mňa neviem to popísať ako priesvitné ružové, ako mäso,ako nejaké tkanivo dlhé asi 2 cm , s malými zrazeninami krvi,neviem to popísať, bojím sa či to nebol potrat, nikdy som také nič nezažila, prosím o radu

majestic

Ahoj Zuzi, pokial si citala pozorne mas tam napisane, alebo ti to povedal aj doktor, ze prve tri mesiace{priblizne] si telo zvyka, to znamena, ze moze dojst k vynechaniu menstruacie, alebo sa dostavi len tzv. spinenie, to je ten hnedasty vytok. Pokial si uzivala antikoncepciu spravne, tak by si nemala byt tehotna. Antikoncepcia je ucinna na napr.98% to znamena, ze niektore zeny otehotnia aj napriek tomu, ze ju pouzivaju, ale je to velmi zriedkave. Takze po sedemdnovej prestavke uzivaj tabletky dalej,je to naozaj v poriadku{teda pokial si ju naozaj uzivala spravne, pokial si nezvracala po poziti tabletky alebo nehnackovala, vtedy je ucinnost antikoncepcie oslabena}Daj tabletkam aspon este aspon dva mesiace a pokial ti bolesti neustupia a dalej ti nadalej zle, zmen antikoncepciu.