hladate pracu, posielate zivotopisy?

Príspevok v téme: hladate pracu, posielate zivotopisy?
Ivannkka

tak vam prezradim ako to obcas chodi. na vlastnej skusenosti. mame sefa, to ze kazdy sef nie je prijemny, spravodlivy, cestny, dobry chapem. to ze za minimalnu mzdu a zbytky z kuchyne miesto stravnych listkov nam da robotu aj upratovaciek aby usetril ,,chapem,,.
vydal inzerat, ze na nase pozicie prijme novu pracovnicku + upratovacku. dozvedeli sme sa to ked sme si to same precitali nahodou v novinach a ked prislo zatial 337 ziadosti a desiatky ludi osobne prislo informovat sa. ludia s titulmi, praxou, jazykmi, zrucnostami, skolami v zahranici, stazami na Oxforde, Cambridge, zeny so slzami na krajicku uz na pohlad znicene a s nadejou ze sa im ozve.
hm, inzerat podal naschval aby nas donutil byt usilovnejsie a nahnal strach, resp. aby sme si uvedomili kolko ludi chce nase miesto, neplanoval ani neplanuje nikoho prijat. takze, ak si hladate pracu, berte to s nadhladom. vela veci je inych nez sa zda.

george303

Nemohol by som robyt pracu kde by sa kumne nespravali s uctou ... Dufam ze taku ani nikdy nebudem musiet robyt ..

jankaaaaaaaa

nic nove.. zamestnavatelia vyuzivaju, to ze si mozu dovolit dat ludom aj tu najminimalnejsui mzdu, obrat ich o kazde euro navyse, ziadne priplatky ani nic, obchadzat zakony atd. lebo vedia, ze ludia vyskakovat nebudu.. a aj keby vyskakovali, sef ich vyhodi, ved si hned zozenie niekolko nasobne viac ludi na jednu poziciu

jajka001_

paráda...
niečo podobné som zažila ked som si hladala prácu pred 12timi rokmi. prisla som na pohovor na miesto uctovnicky, bolo tam čakajucich zo 30 mladych bab. jedna starsia, tak 38, to prave pri pohlade na konkurenciu vzdala a odisla. vystála som si radu, pokecala so sefom, odisla. doma som sa dozvedela, ze dotycny taketo konkurzy robieva pravidelne - rad okukuje mlade baby, ktore sa snazia ho zaujat.