Velka potreba - kolkokrat denne

Jiří

Mám možná blbou otázku, ale třeba s tím máte někdo zkušenosti. Dá se nějak nacvičit pravidelnost ve vyprázdňování? Vím, že hodně lidí jde třeba ráno a pak už má celý den klid. Ráno by to bylo určitě nejlepší. Já jsem to občas zkoušel, ráno si sednout na záchod, ale kýžený efekt nepřišel a pak to přijde většinou nevhodné chvíli - jednání, jízda autobusem apod. Mám v práci jednu kolegyni, ona sice ráno asi nechodí, ale pravidelně tak cca 20 min. po obědě, vždy si natočí velkou roli toaleťáku a pak asi po 15-20 min, vždy přijde s úsměvem. Ne nešpehuji ji, ale nemám odvahu se jí na to zeptat, jak to, že to na ni přijde vždy ve stejnou dobu, připadá mi to ale trapné, sama o tom nemluví, tak ji nechci provokovat.
Máte proto nějaké rady, jak donutit tělo chodit se vyprázdňovat každý den ve stejnou dobu, nejlépe ráno? Děkuji.

Janka68

Zo stresom to možno bude súvisieť, aj u mňa to takto býva. Ale k lekárovi sa určite vydaj, netreba sa hanbiť.

Alex T

Ahoj, aj ja idem na veľkú niekoľkokrát denne. Ale aj tedy, keď vobec nič nezjem.
Stolica je bežná, nie je to hnačka.
Je to normálne? Z čoho sa vlastne to h...o tvorí? Alebo to súvisí s psychikou, stresom alebo strachom z niečoho?
je to normálne? Nemám s tým ísť k lekárovi? Dosť sa hanbím.