životné rozhodnutie, kt človek môže neskôr aj oľutovať

Príspevok v téme: životné rozhodnutie, kt človek môže neskôr aj oľutovať
nepriznana26

Dobrý deň,

je lepšie zostať vo vzťahu, ktorý ma nerobí šťastnou, lebo iba ja sa ho snažím udržať nad vodou a priateľ si zatiaľ realizuje svoje životné sny a mňa berie, ako samozrejmosť, ktorej netreba nič dať, nič pre ňu spraviť, nebojovať o ňu, veď "tá samozrejmosť" ho aj tak nikdy neopustí..lebo....

Alebo si myslíte, že je lepšie odísť, ukončiť to, nájsť v sebe silu, je to predsa len veľké životné rozhodnutie.

Ukončili ste niekedy vzťah a ľutovali ste to potom?

Mám 5 ročný vzťah, s priateľom máme obidvaja 26 rokov, v našom vzťahu som vždy iba ja "bojovala o jeho záchranu", keď boli problémy...ale zas na druhej strane som aj sama problémy vyvolávala...svojou žiarlivosťou, potrebou som bola pre neho priorita.

ďakujem za všetky odpovede

tpch

nepriznana, tomu tvojmu je uplne jedno, ci ta ma a v minulosti ta dokonca citovo vydieral (rozchodom). Take su fakty.
Ak si masochistka tuziaca sa doprosovat cely zivot, nech sa paci. Inac ber nohy na plecia a utekaj. Zvyk nie je laska.

nepriznana26

moja chyba...

dobyjala

Zaujíma ma iba názor iných ľudí, zažili ste niečo podobné. Boli ste vo vzťahu s partnerom, kt o vas nikdy nezabojoval? Zostali ste s ním, rozišli ste sa? Neľutujete to dnes?
Dá sa s takým človekom žiť, čo nemá potrebu byť aktívny vo vzťahu? Dá sa cítiť šťastie pri takom partnerovi?
Aké máte skúsenosti?

Maoam

baby, chce to trocha viac hrdosti a prestante sa uz konecne pred tymi muzmi ponizovat a doprosovat sa, je to trapne, ako si vas maju vazit?

nepriznana26

Najprv sme vo vzťahu fungovali tak, že pri problémoch, priateľ vždy navrhol rozchod a ja som sa doprosovala, preto nakoniec "povolil" a nerozisli sme sa.
Potom som bola tak znechutena z tych nekonecnych rozchodov, (nechcel riesit problemy, len sa mi vyhrazal rozchodmi), tak som mu na to začala reagovať tak, že ak chce rozchod, nech ide preč, nech sa odsťahuje a že ma už nikdy neuvidí, že mu dám pokoj. Ale nikdy neodišiel. Ale po piatich rokoch už akosi nemám chuť bojovať. Teraz pre zmenu sa mu vyhrážam ja, že odídem, keď on nechce. Ale v srdci cítim, že nechcem odísť. Zároveň cítim krivdu, že nikdy o mňa nestál, že bol skôr pasívny. Ja som síce vyvolávala problémy v našom vzťahu, obmedzovala som ho, strpčovala mu život, ale tie nekonečné rozchody ma zlomili....a asi by zlomili každú ženu...predsa len potrebujeme byť milované, "dobíjané" .

V našom vzťahu som skôr dobíjala ja, tým, že som sa nikdy nechcela zmieriť s rozchodom, keď ho navrhol a prosila som ho dovtedy, kým nezmenil názor.

Je to začarovaný kruh.

J111

Ja sa zaoberám veštením a pod. vecami. Odpoveď z duchovného sveta je taká, že váš vzťah sa veľmi nezmení, ale neutekaj z neho. A vieš čo vraj len stačí? Trochu pohnúť rozumom a bude lepšie, nápady a tak.

piktogram

ono to zalezi od toho, co od vlastneho zivota cakas. ak si typ, co sa rad lutuje, je rad nestastny a rad trpi, ostan.

ak chces zit po svojom a realizovat tiez svoje sny, nacase pozbierat petsvestek a zatrubit na odchod. alebo si vies takto predstavit tahat svoj vztah cely zivot?!

kazdy robime chyby. mame sa vsak z nich poucit a nie za ne cely zivot trpiet. to nema vyznam.

tpch

Najvyssi cas to ukoncit, cim viac vahas, tym viac sa znizuju tvoje sance najst niekoho ineho-pouzitelneho. Ak si dlhodobo nespokojna, vahanie to bude iba zhorsovat.