Svrbenie dlani

silviulililinka

ja som to mavala tiež. Chodila som po kožných a tak, až ma nakoniec praktic. lekárka poslala na alergo a bum, alergia na roztoče, pel a perie. Odvtedy je pokoj.

bolestive

Doverne poznam! Mal som to celu pubertu a adolescenciu kazdorocne na jar. Zdedil som to po babke, aj ona to mavala. Neviem si vysvetlit, co to je. Teraz mam 28 a uz to 3-4 roky nemavam. Mna vtedy trapili aj take cervenkaste bolestive ryhy na vnutornej strane posledneho clanku prstov. Stravu ani vyzivu som nikdy nemenil, teda to nie je ani alergia. Mozno nedostatok vitaminu D (malo slnka). Kazdopadne mi to preslo s vekom. Trpezlivost!

rata

Emmaa, ja mám ten istý problém ako ty a už roky s tým bojujem. Keď som bola malá dávali mi na rôzne mastičky a nič nepomohlo. Potom ma rodičia zobrali k moru a mala som tak na 2-3 roky pokoj. Teraz keď mi to začne /mávam to vždy len v lete/, tak si každý večer robím kúpele rúk v slanej, teplej vode asi tak 20min. Ruky hrubo nakrémujem krémom na ruky a nechám voľne pôsobiť cca 15 minút. Takto sa mi neošúpu ruky až do krvi.