cim krmit novorodenca

doubledog

Stano
tzv. umele mlieka nie su v skutocnosti umele, su to len inak pomiesane zlozky z kravskeho mlieka ziskavane setrnymi filtracnymi metodami.

a urcite su lepsie nez bezne kravske mlieko.
napr. maju iny pomer srvatkovych a kazeinovych bielkovin, su mierne demineralizovane, maju pridane frukto ci galaktooligosacharidy na prebioticky efekt a pod.
proste su navrhnute tak, aby sa podobali materskemu mlieku.

watermelon

Že zbrnda!?!!!! Kolostrum je to najdôležitejšie na celom kojeni!!!! Najvyzivnejsie!!!!! Preto v zahraničí v nemocniciack ked žena nechce kojit pokúšajú sa ju nahovoriť aby aspoň to prvé mliecko dala. Je veľmi dôležité pre budúce zdravie dieťaťa a správne nabehnutie kojenia priložiť dieťa čo najskôr po pôrode, najneskôr do hodiny

malediva

ze žbrnda!! Collostrum- prve mlieko, je ta najvyzivnejsia a najzdravsia vec na svete. V lekarni ho kupujem 1dcl za 35€, davam ho malemu ked je chory, resp. aby nebyval chory..

??!!??

bože kriste na neby ....toto svet nevidel. jak môžeš robiť takéto závery 12 hodín po pôrode? mne malí vôbec nejedol celý týždeň čo som ležala v nemocnici. vždy mi ho priniesli a on prespal. a potom ho dokŕmili oni...sestričky. no aby som nekalamal tak možno 1 za deň že bol hore a som si ho priložila. to je úplne normálne. aj tak poriadne mlieko bude mať až po 2-3 mesiacoch kojenia. dovtedy ej to len žbrnda keď to tak môžem nazvať....hoci dieťatku to úplne stačí. nerob paniku hlavne uvidíte po týždni a navyše laktačná ststra či ako ich volajú jej všetko vysvetlí a doktorka tiež. ....keby bol problém už o tom budete informovaný skôr ako pôjdete domov. apropo mala som na izbe jednu ktorá stráááášne hcela kojiť aj si huďatko poplakala, ale dieťa nemalo (vraj zdedilo) sací reflex...vôbec nemalo záujem o didušku....to si myslím že je väčší problém.
a potom ešte povedzte mi ženy čím sa volakedy kŕmili deti? keď matka nemala mlieko???????? myslím tak 100 rokov najmenej dozadu???????

danielaaa

Stano samozrejme ze mam riesenie, daj dietatu nutrilon, al. bebu, zajtra chod k detskej lekarke a povedz jej o svojich umysloch s kravskym mliekom, nepoznam pripady kedy ublizilo, pretoze nikto by asi neskusal nejake pokusy na svojom dietati

Lulu2011

Stano - vsetko je v poriadku, zial system je vo vela porodniciach este zastaraly, aj ja som sa bala ci dieta nie je hladne, ale ono ma este vyzivu z bruska, vacsinou tesne po porode len spi, ked sa zobudi, donesu ho na kojenie urcite, na navstevu ta pustia, ked prides v navstevnych hodinach, muz bol aj vecer a problem nebol, len nestresuj zbytocne :)

malediva

Stano, myslim si ze o babatko bude dobre postarane, netrap sa. Ked pochybujes, skus tam len zavolat a informovat sa, ci su v poriadku.