socialna fobia - stretnutia v Bratislave

Príspevok v téme: socialna fobia - stretnutia v Bratislave
mach

zdravim,

boli tu nejake diskusie o socialnej fobii, takze kto ma podobny "dar", je v utorok o 17:00 v Bratislave a ma cas, mozete prist na stretnutie socialnych fobikov. Kona sa kazdy utorok 17:00-19:00, v priestoroch Ligy za dusevne zdravie, Sevcenkova 21, Bratislava - Petrzalka, blizko pri Zeleznicnej stanici a Danovom urade.

Zatial je nas 6. Tak ak sa bojite, tak pridte.

Viac info tu:
www.socialnafobia.info
Aj by som poprosil pripadnych zaujemcov, aby na uvedenom odkaze dali vediet, ze pridu - ide iba o to, aby sme sa nezlakli, ked pride niekto novy. :)

Cliattsi

nic v zlom mesacny princ, ale celkovo je to tu podla mna o nicom. aLe napisal som im mail a som zvedavy, ci sa ozvu. Ale ak si dobre pamatam, uz som im minule pisal a nikto nič.

A okrem toho aj extroverti mozu mat SOC. FOBIU. Ale ty ju asi nemas.- ? Alebo hej?.

Myslim si,ze chyba je na mojej strane - prílis vela som ocakaval od tohto fora.

Mesačný princ

Cliattsi - tak sorry, že som sa niečo spýtal :D :O

Očividne máš taký pocit, že sem prispievajú len ľudia, ktorí nechcú spoznať iných ľudí. To, že sem väčšina stálych prispievateľov nepíše je fakt. Najskôr si uvedomili, že aj ich rady sú zbytočné a keď je tu toľko všelijakých záškodníkov a neustále sa tu ľudia hádajú, tak to vzdali.

Zamysli sa čo by sa stalo ak by sa stretla skupinka ľudí s SF a potom by tam zrazu zavítal nejaký extrovert?

Zorganizovať takéto stretnutie by sa dalo, ale musel by to robiť naozaj niekto, kto sa vyzná. Nie, že stretneme sa tam a tam, ale musel by vopred vedieť o každom človeku aspoň niečo.

Pretože ak by to tak nebolo, tak by sa síce stretla určitá skupinka ľudí, ale nie všetkým by to sadlo. A tí, ktorým by to nesadlo by sa tak zľakli a boli by takí znechutení, že na pár rokov by sa báli vyjsť z domu.

Cliattsi

Lebo takto tu mozme donekonecna fungovat,ze niekoho hladame, sme si aj viaceri podobní, ale nakoniec nikoho nenajdeme. A to ja na tomto fore vidim uz min. dobre 3 roky, co sem chodim.
Napis dobry napad, potom zmiznem uz sa sem nevratim no a vytvarajme takto skupinu. Potom dalsi anonym zase bez kontakt. mailu "no bolo by to fajn."

Teraz vsetci cakajme, ze to uvidia .

v tu dobu viaceri soc. fobici v tom case ked je to na vrchu diskusie. Samozrejme ze sa to nestane. Väčšina ludi zavaha, ci ma nieco aj napisat, lebo sa boja. potom tema zapadne do uzadia, strati sa a potom za 5 rokov ju zase niekto vyhrabe a opyta sa: "A myslite si, ze to tam este funguje?" O nicom.

Inak nic v zlom. Je tu iba par ludi, co sem chodi prispievat dlhsiu dobu, viaceri sem prestali chodit, lebo maju uz inu robotu/ine dovody, alebo ich to jednoducho prestalo bavit.

A zas niektori (asi hlavne niejtori ti novi) si myslia, ze to tu permanentne niekto sleduje a prispeje. Ale takto to nechodi.

Cliattsi

Ahojte. Ja som davnejsie planoval zrealizovat stretko bud v Bratislave al. Trnave. Ale kedže nikto nič a je to tu celjovo o ničom, tak sa ani nič nekoná.
ačo mám k tomu dodať. Ja viem, že my ludia so SF sa bojime ludi a texa je mozne, ze sa budeme bat aj seba navzajom.
Navrhujem, aby kazdy,.kto ma zaujem o toto stretko, sem dal svoj mail (aj ked vymyslený) a navzajom sa nakontaktujeme a vytvorime skupinu. aak niekto suhlasi, nech napise aj mail
A nie iba ze dobry napad a hotovo.... :)

Ja som svoju predstavu o tomto pisal aj tu. Kto chce, nech sa pozrie: www.zdravie.sk

Este chcem trosku podotknut, ze vela ludi so soc. fobiou je pasivnych a castokrat nic neurobime. Plati to napr. aj o mne casto. Ale chcem to zmenit a nieco preto aj urobit.

Nonsens

Ja som to dokazala. Staci sa len uvedomit a zamysliet sa nad sebou. Ved mas typujem podla cisla 18 rokov. To je cas kedy musis najviac ZIT. Aj ja som tym "trpela". Bola som zavreta cele dni doma, bala som sa pozriet ludom do oci, no proste des. Mna povzbudzovala myslienka ze ak ma ludia ohovaraju alebo sa na mne smeju tak ich zaujimam. Lebo ludia nehovoria o tom co ich nezaujima. Jedoducho chod von a ser na nich. Viem ze chces urcite robit mnoho vecí ale nejako sa tých ludí bojis a neveris si. Nemas preco. :)

Anonym1999SK

Je to v hlave, ale to nemení nič na tom, že sa to nedá odstrániť zo sekundy na sekundu. Všetko je v hlave, všetko sú to iba nejaké neuróny, ktoré fyzikálne existujú, takže keď niečo existuje, nemôže to len tak bezdôvodne zmiznúť, musíme nájsť spôsob ako to poraziť.

Nonsens

Pre boha ludia spametajte sa. Vy netrpite nicim. Mate to len v hlave. Bojite sa ludi, bojite sa ist do spolocnosti,... akoby tí ludua boli nejaki bohovia ktori vas za to obesia. Je to len vo vasej hlave. To nieje cukrovka ktora sa neda vyliecit (ta vyssieho typu) alebo ja neviem co. Staci sa vzopriet. Ved som bola taká istá. A povedala som si do riti to co je za zivot ? To zivot nie je. A yeraz je zo mna uplne iny clovek. Aj vy to zvladnete a ziadne taketo prednasky ci co vam nepomozu. Tam sa len vyrozpravate. Radsej chodte von a predstavte si ze ste tam sami. Inak len prezivate a nezijete.

Anonym1999SK

Tým, že na predošlý komentár nikto od marca neodpovedal, tak už asi nie, ale navrhujem, že si môžme spraviť vlastné.