Suhajdy

hzet

No, ako dlho vydržia by nebol žiadny problém, ktorý byť Ťa mal zaujímať, keďže sladké sa počape, zožerie doma oveľa rýchlejšie ako slané, ktoré ťa nasýti, preto ťa vôbec nemusí vôbec ale totálne zaujímať, koľko vydržia, stačí, že aj porozdávaš známym a máš problém ihneď vyriešený, ak veľa fyzicky makáš, tak aj rýchlo poješ, horšia otázka je tá, ako ich presne spraviť, aby sa dali aspoň jesť, keď už nie nejaký fantastický originál z 1. ruky ! !

lilyth

ja by som pravezcokoladovee poprosila o receprt na tvrde suhajdy co mozem vyklopit s kosicka a hryzt a bez plnky len take pevne cokoladove.lebo uz som skusila dva recepty a nestvrdlo to tak ako si to predstavujem

xxxxxxxxxxxx

tak snad nezahanbis slovenske gazdinky pretoze suhajdy treba vediet robit treba mat vyborny recept a hlavne mat na to cas a robit ich s radostou. My vacsinou robievame s cokoladovou plnkou s hrozienkami namocenymi v rume tie orechove menej pretoze tie sa najmenej jedia , tak ti aj viem povedat ze urcite vydrzia aj tyzden na balkone :))) za cokoladovymi sa len zaprasi. Tie so salkom som chutnala u mojej svokry ale skoro som si vylamala zuby bola to len hruba tvrda cokolada a v nej to salko... do vianoc pohladam recept na tie nase cokoladove a dam ho sem.

[zruseny17]

ja ich robim takto-nad parou sa rozpusti cera,bb puding a cokolada na varenie. Hmotu nalievas do kosickov asi do jednej tretiny. Na to das salko-den predtym si ho uvaris (2 a pol hodiny). A zalejes kosicek do plna. A na vrch lentilku, alebo orech:) Na balkone to stuhne hned a vydrzia aj mesiac,kedze v nich nie je nic co by sa mohlo pokazit:)

??!!??

každý si predstavuje pod šuhajdami niečo iné...ja tak volám košíčky z lineckého cesta plnené orechovou plnkou a poliate čokoládou....a vydržia aj mesiac ak sa nezjedia. ale robím ako aj dole písala so salkovou plnkou. : upečeš košíčky z tohjo lin. cesta ako som písala. povaríš v konzerve 2 hodiny salko (zkaramelizuje) ...necháš trochu vychladnuť a pridáš malé maslo. vymiešaš a šup do košíčkou...na vrch ozdobíš lentilkami .....

Linguistics

My robime suhajdy kazdy rok tak 3 dni pred Vianocami (teda pred 24. december) a jeme ich este aj tyzden - dva po nich :D Mame ich na balkone (do chladnicky sa nam nic nezmesti :D), plnime ich tiez orechovou plnkou a nikdy sa nam nepokazili :)